Hotel Transylvánie (2012)

Výborná zábava! Najlepšie som sa zasmial na paródii Twilight. To ma úplne rozsekalo!

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Aj keď to je teenegerský film, môžem povedať za seba, že je výborný. Celý film som len ticho sedel a vychutnával si atmosféru. Keď sa objavila krásna Emma Watson, tak to hraničilo s dokonalosťou.

Patrola (2012)

Drsné, ale tak to má byť. Film som si neskutočne užil, k čomu pomohla kamera a výborná hudba. Gyllenhaal a Pena sa role policajtov zhostili na výbornú. Nečakal som to, ale určite sa k tomu filmu ešte raz dostanem. Už len kvôli tomu koncu.

Amazing Spider-Man (2012)

Keď to porovnám zo Spider-Manon z roku 2002, tak sa mi toto zdá oveľa lepšie spracované. Chápem, že to nemôžem porovnávať, lebo to už je 10 rokov. Avšak Andy mi do role spidermana sadol pomerne dobre. First person zábery pri "lietaní" boli super, škoda, že ich bolo tak málo. Krásna Emma Stone len dodala tomu ešte krajší kabátik.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ach jaaaaj. Nasmial som sa viac ako pri nejakej priemernej komédii. Tie vtipy odkazujúce na ich vlastné filmy, ma položili. Dej jednoduchý, ale splnil účel. Chuck, Arnold a všetci boli na svoj vek úžasní. Omnoho lepšie ako jednotka z môjho pohľadu.

Prometheus (2012)

Pre mňa sklamanie. Čakal som od toho oveľa, oveľa viac. Film podľa mňa iba vyslovil kopu otázok, zodpovedal jednu? Aj to je možno veľa. Čakal som viac votrelca a čo som dostal? Obrovskú chobotnicu (dá sa tomu aj inak povedať, if you know, what i mean).

Rock of Ages (2012)

Keď som hneď na začiatku filmu začul Paradise City tak som sa potešil. Avšak čakal som trochu viac "rockovejší" film, keďže niektoré časti filmu boli na mňa príliš popové. Tom Cruise zahral svoju úlohu celkom solídne a celkovo film pripomenul mnohé rockové evergreeny, ktoré si rád vypočujem.

Pán času (2005) (seriál)

Že som sa k tomuto nedostal skôr. Zatiaľ dve série pozreté, som zvedavý na ďalšieho Doktora.

Temný rytíř povstal (2012)

Dočkal som sa toho, čo som presne očakával. Záver trilógie tak ako má byť, všetky kolieska do seba zapadli, niektoré vyskočili, čím nechávajú voľnosť prípadnému ďalšiemu pokračovaniu. Cristopher Nolan opäť potvrdil, že je špičkový režisér. Bolo vidno, že sa mu výborné spolupracuje s Marion Cotillard, Gordon-Levvitom a aj s Tomom Hardym, keďže to už je druhý veľkofilm, kde sa objavili (po Inception). Tom Hardy ako Bane, mal neuveriteľne ťažkú úlohu uhrať podobný výkon ako už teraz legendárny Heath Ledger ako Joker. S časti sa mu to aj podarilo, keď rozprával charakteristickým hlasom. Myslím si, že trilógia o temnom rytierovi, je odteraz povinnosťou pre každého fanúšika Batmana, ale aj fanúšika komiksov.

Avengers (2012)

Osobne som od toho čakal trochu viac. Hlavne prvá polovica filmu bola podľa môjho názoru nudná a zdĺhavá. Avšak záverečná akcia mi to všetko vynahradila. Až som bol prekvapený, aké vtipné hlášky zazneli. V závere, jedinečný HULK, ktorý bol výborný. " ... and Hulk, smash!"