Čas (2021)

Teda čekal jsem od toho rozhodně víc. I přes nízké hodnocení jsem čekal mrazivý mysteriózní thriller, který bude konečně ve svém žánru něco originálnějšího. Místo toho jsem ovšem dostal reklamu na nějakou pláž v Karibiku a ukázku těch nejhorších hereckých výkonů všech dob. Krom Thomasin McKenzie a Alexe Wolffa, zde byly herecké výkony tak špatné, že by je na pohodu dokázal přehrát i Bruse Willis v Cosmic sinu. Postavy byly napsány absolutně nesympaticky a chovali se nelogicky asi stejně, jak nelogické byly některé kamerové záběry v tomto snímku. Jediná věc která mohla film aspoň trochu zachránit, by byl případný gore. Ovšem nejvíce násilná scéna (scéna v noci s nožem) byla tak, ale tak špatná, že jsem měl sto chutí jít raději spát. Jednu hvězdu dávám za pár pěkných záběrů na přírodu. 2/10

Válka světů (2005)

Klasické katastrofické scifi drama? No nejspíš ano. Ale i když nejsem fanouškem žánru Spielberg a Cruise mě nalákat dokázali a já vydržel koukat až do konce. Gratulace. Až na pár nelogičností (které dvakrát neovlivnují děj) si film vede dobře a skoro po celou dobu sebou vane až thrillerovou atmosféru která se zde výborně mísí s... No v podstatě se vším. Dějově je to taková ta alien klasika která nikoho asi nepřekvapí. Ovšem pokud hledáte taktéž jatastrofický film s důrazem na "nedůležité" postavy které na vývoj situace nemají zas až tak velký vliv, zkuste raději film cloverfield: Monstrum. 7/10

Zabití posvátného jelena (2017)

Páni, po Lamb 2021 tu máme další nářez od nevšedního studia A24, který nám přináší další perfektní snímek. Ještě možná před spuštěním filmu se mrkněte na trailer, protože tohle je přesně typ filmu, u kterého když se vám trailer bude líbit... bude se vám automaticky líbit film a naopak. Jak jsem říkal, další A24, další temný a originální příběh který vás jen tak ze sedačky nepustí. Zahrané to je geniálně, chování postav je poměrně logické (až na pár vyjímek) a všichni mají tu správně záhadnou, temnou a tajemnou atmosféru. Vizuál se moc povedl stejně jako hudba, ALE i přes tyto všechna pozitiva mi do 5* něco chybí. No nic nechám si to někdy na rewatch a zatím velmi slušných 8/10.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Bratrstvo neohrožených je nádherný snímek (mini série). Jsem velkým fanouškem válečných filmů, tudíž tohle jsem nemohl vynechat. A udělal jsem správně. Sledujeme zde do detailu promyšlený příběh a to, že se to skutečně stalo, tomu přidává tu jedinečnou "atmosféru". Rozvíjí se nám tu vztahy a nenávist a lásku jednotlivých vojáků, vidíme jejich pohled na tehdejší svět a vidíme mnohem víc. Nemohu jinak než doporučit. Snímek ve vás něco zanechá, sice nevím jestli v dobrém nebo špatném smyslu, ale rozhodně zanechá. Vzdávám hold vojákům kteří si tímto terorem prošli a uděluji 10/10.

Artemis Fowl (2020)

HRŮZA se špatně napsanými postavami, neuvěřitelně špatnou hlavní postavou, nudným příběhem který je předvídatelný asi jako každé disney a na závěr tu máme super kýč vizuál. 2/10

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Páni! Laciná kopie Star Treku? No právě že vůbec ne! Epizoda je geniální v ukazování lidské špatnosti, hudbě, vizuálu, příběhu, ale hlavně kvůli fenomenálním hereckým výkonům. Parta, vesměs béčkových herců nám předvede oscarový výkon který v SERIÁLU jen tak neuvidíte. Konec je skvělý a pohledy do otevřeného vesmíru (byť jich tu moc není), se povedly taky. 8,4/10

Wind River (2017)

Opening scene byla naprosto skvělá ukázka thrillerové filmařiny. Ovšem zde ten "chladný, mrazivý thriller" , jak mnozí píšou, pro mne končí. A začíná velice PLYTKÝ děj, po kterém vám na konci dojde, že ani také ta super úvodní scéna je vlastně... No, prostě ne to, co by jste si jako fanda pořádných thrillerů mysleli. Co se atmosféry týče, tak není tak fascinující jak nám ji vystavovaly trailery. V podstatě líp vypadá filmový plakát než celkový film. A herecké výkony byly naprosto průměrné, ne-li podprůměrné. 5,5/10

Like House 2 (2021) (pořad) odpad!

Právě jsem nešťastnou náhodou viděl jeden díl... No ve zkratce: seděl jsem celou dobu jak zaražený, s pusou do kořán a oči mi nešly zavřít. Měl jsem chuť vyzvracet všechny mé drahé orgány, hodit je  na kupu a spálit. Na konec jsem si říkal, že už asi nechci být na dále člověkem. Za svou generaci se neuvěřitelně stydím (je mi 16). A pro ty z vás kteří by si to chtěli jen ze srandy pustit... Nedělejte to. Ať už kvůli ztrátě vašeho drahého času, tak kvůli zdravému rozumu a duševnímu klidu. Nepopsatelný odpad! Na druhou stranu si myslím, že kdyby jste si k tomu něco šlehli a poté skoukli pár dílů tak vás to pošle buď to do čtvrté dimenze, nebo na samý konec vesmíru.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021) odpad!

NUDA, NUDA A NUDA. Takto jde popsat tento nelogický, zbytečný, trapný, předvídatelný, dětinský film z umírajícího studia Marvel. Film je naprosto o ničem, jen takový tutoriál na perfektní klišé, s perfektně nelogickými a hloupými akčními scénami. Postavy jsou napsány bez jakékoliv známky sympatie a scénář by zde líp napsala i má 8 letá sestra. Hrůza která mi vzala dvě hodiny života, které mi už nikdo nevrátí. 1/10

Pohřben zaživa (2010)

Velmi zajímavé...  Po dobu hodiny a půl sledujme Deadpoola v rakvi. Film má ovšem jedno kouzlo a to je umění udržet diváka, a donutit ho aby se dodíval až do konce. Na to že se film natáčel 17 dní, je to fajn. Ale co víc k tomu říct? Prostě když máte náladu na poměrně dobrý thriller v místnosti 2x1m, tak doporučuji. Pokud ovšem máte klaustrofobii a nebo v horším případě strach z dementního uvažování (spoiler: aneb scéna s ohněm, protože jediné co chcete když jste v rakvi, tak to je podpálit se). Konec spoileru. Tak si film asi nepouštějte. Na druhou stranu se mi dost líbily rage scény se kterými si Rayen poradil na jedničku. 7/10