San geng 2 (2004)

První dvě hororové povídky (Japonsko a Hong Kong) jsou výrazně slabší než poslední korejská. Zásluhu na tom má Chan-wook Park, který umí příběh skutečně vygradovat a podat ho zajímavým vizuálním způsobem.

Saw: Hra o přežití (2004)

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Tak tohle bylo poněkud drsné kafe. Slyšel jsem mnoho referencí o tom, jak je film skvělý a drsný, alá Sedm, ale záměrně jsem si nečetl obsah, protože jsem si film chtěl opravdu užít. A udělal jsem dobře. Takže zaprvé, kamera: fakticky krutá, perfektně a moderně střižená, s 3D prvky, a hezky detailní. Za druhé, výkony: výborně zahraný psychologický rozklad osobností přecházející do šílenství, heslo 'nikdy nikomu nevěř' se postupně mění na 'musíme si věřit, jinak se z toho prostě nedostaneme'. Zatřetí: jestli je tohle Wanova prvotina, tak klobouk dolů, už se těším na 'druhotinu'. Prostě film, který drásá nervy, a rozhodně mě u něj celkem mrazilo. Nemá cenu prozrazovat něco z děje, ale něco možná ano: zejména ke konci velmi, velmi překvapivý... Už jsem předpokládal klasické jú.es.ej klišé, ale ono to bylo vcelku originální. Jo a mimochodem - tu kovovou helmu s náhubkem bych opravdu na sobě mít nechtěl a asi bych to nepřál ani největšímu nepříteli =) Milovníkům úchylných filmů typu Sedm a spol. vřele doporučuju... Ale nečekejte, že to bude jako Sedm...

Saw 2 (2005)

První díl byl pro mě, stejně jako pro hodně jiných lidí, velkým překvapením, nutno podotknout, že kladným. Snímek disponoval originálním scénářem, videoklipovým stylem kamery a průměrnými hereckými výkony. A jaký je ten druhý? Pro mě dost rozporuplný - co se týče scénaře, tak na jednu stranu se do něj autorovi podařilo vtěsnat originalitu (skutečně neklišovitý závěr), nicméně dialogy, které jsou místy dost hrozné, by se asi bez kouzelného slovíčka "fuck" asi neobešly. Bohužel. Ruku v ruce s dost chabými dialogy se táhnou i místy dost podprůměrné herecké výkony, především jedné z obětí uzavřených v domě, takového toho vazouna, který chce všechno řešit pěstmi (jméno už si bohužel nepamatuju), ale jsou i další. Kamera zůstává víceméně stejná = na úrovni. Pasti jsou opět vynalézavé a občas skutečně tuhne krev. Asi nejvíc na mě zapůsobila scéna s "ohnivou pecí" a s hromadou injekčních stříkaček. Shrnuto a podtrženo: pokračování neotřelého hororu mohlo dopadnout hůře, ale mohlo to být i lepší. Ještě, že to zachraňuje ten konec, kdy do sebe opět všechno hezky zapadne. Jsem tedy zvědavý na třetí díl, ale trošku se obávám, že sestupnost kvality na úkor rychlého vydělání peněz nás nemine. Ale nechci soudit dopředu; třeba opravdu překvapí.

Sedm (1995)

Naprosto geniální směs detektivky, říznuté náboženským tématem odplaty. Můj oblíbený herec Freeman a tehdejší vycházející hvězda Brad Pitt tvoří nesourodé, ale o to zajímavější duo. Venku pořád prší, a vražd přibývá... Kolik jich celkem bude? A kdo bude poslední oběť?

Shrek (2001)

Uznávám, že jsem k té postavičce měl slušný odpor (asi tak jako k těm troubům Úžasňákovým) a uznávám, že to byla chyba. Dobře jsem se bavil. Eddie Murphy jako Oslík je vskutku výborný.

Shrek 2 (2004)

Slabší než první díl, ale pořád zábavný.

Shutter (2004)

Ačkoliv je většina hodnocení nadprůměrných, mě to přišlo tak nějak... průměrné. Ano, párkrát jsem se slušně lekl. Ano, konec je celkem zajímavý (i vizuálně), ale některé dialogy jsou dost přihlouplé a navíc je tam pořád ten pocit "tohle už jsem někde viděl".

Simpsonovi (1989) (seriál)

Zkrátka geniální.