Godzilla tai Hedorah (1971)

11 / GODZILLA VS. HEDORAH (1971) SHOWA ERA 1954-1975. Konečne to nie je len monštrami naplnená blbina ale konečne to je niečo viac. Tvorcovia si to uvedomili že netreba do filmu ťahať akciu a rôzne nezmyselnosti, aj keď tie v tomto filme nechýbajú ale je ich menej. Stačia len dve monštrá, dobrý príbeh a dobré súboje. Miestami temná až hororová atmosféra na mňa pôsobila parádne a aj dizajn Hedoraha nebol až tak zlý ale dalo sa aj lepšie. Film by sa nezaobišiel bez blbostí tak nám sem hodili raketovú Godzillu, však prečo nie. Ako som hovoril, netreba tam mať veľa nezmyselných vecí, treba tam mať dobrý príbeh, sympatické postavy, dobrých hercov a hlavne dobrý výsledok. Aj keď bez tých hudobných klipov vo filme a pár animovaných scénok by sa to obišlo. HODNOTENIE: 6,5/10

Godzilla, Minilla, Gabara: Oru kaidžú daišingeki (1969)

10 / ALL MONSTERS ATTACK (1969) SHOWA ERA 1954-1975. Definitívne najhorší diel z celej Showa Series a nechápem koho toto mohlo napadnúť. Skôr ma mrzí že je to od rovnakého režiséra. Väčšina scén s Godzillou sú z iných filmov a aj keď tam už je tak sa o žiadnu veľkú akciu nejedná. Vadilo mi že je to len sen malého chlapca ktorý je otravný od začiatku do konca. Postavy hrozné, dizajn "Gabary" bol na smiech pretože divnejšiu vec som zatiaľ v Kaiju Universu nevidel. Akcia úbohá a ani veľká sranda tu nie je. Minilla je zasa ten malý otravný sopliak ale už trocha sympatyckejší len stále nechápem prečo robí zvuky somára. Skoro všetko zle ale zachránili to scény z iných filmov a súboj medzi Gabarou a Godzillou ktorý bol ako tak zábavný. HODNOTENIE: 4/10

Kaidžú sóšingeki (1968)

9 / DESTROY ALL MONSTERS (1968) SHOWA ERA 1954-1975. Perfektný Godzilla film, od začiatku ma to bavilo a vôbec som sa nenudil, aj keď vyprávač sa mi tam nehodil. Akcia bola dobrá, dizajn monštier tiež nebol zlý ale celé sa mi to zdalo odfláknuté. Režisér zobral všetko čo mal a vopchal to do jedného filmu. Záverečný súboj mohol byť o niečo dlhší pretože všetko sa kamsi ponáhľalo. Návrat teraz trocha lepších mimozemšťanov ma celkom prekvapil ale sem sa mi nehodia, ale ako záporné postavy boli dobrý. Od začiatku do konca som sa bavil a neverím že sa film obišiel bez trápnych cirkusových čísel Godzilly. HODNOTENIE: 7,5/10

Kaidžútó no kessen: Godzilla no musuko (1967)

8 / SON OF GODZILLA (1967) SHOWA ERA 1954-1975. Nebojím sa povedať že sa zatiaľ jedná o najhorší film z tejto série, a to som ešte nevidel Godzilla Revenge. Ako to popísať, sranda bola, postavy celkom sympatické a aj začiatok v búrke bol celkom scary. Ale čo prišlo ďalej...Dizajn Godzilly ALA Frog Face bol otrasný a na mňa až príliš divný. Dizajn Minilly bol tiež hrozný a to nehovorím už o tom keď vyšiel z vajíčka, to akože čo bolo? Súboj medzi obrovským pavúkom a dvoma hrozne vyzerajúcimi potvorami bol celkom fajn a to aj súboj s kobylkami. A koniec ma odpálil doslova, hibernácia...Načo do týchto filmov ťahajú hiernáciu? Sranda bola a aj som sa celkom zabavil pretože sériu neberiem vážne. Naozaj slabý diel. HODNOTENIE: 5,5/10

Godzilla, Ebira, Mosura: Nankai no daikettó (1966)

7 / EBIRAH, HORROR OF THE DEEP (1966) SHOWA ERA 1954-1975. Za mňa fakt solídny Godzilla film. Prvú vec ktorú musím pochváliť je predstavenie Ebiraha čiže ďalšia príšera. Vynorenie obrovského klepeta z hlbín búrlivého oceána počas búrky bolo naozaj mrazivé. Aj postavy mi boli sympatické až na niektorých ale aj tak. Monštier je tu vidieť menej času ale bitka medzi obrovským rakom a Godzillou sa mi páčila, aspoň si zahrali volleyball. Aj keď skákaciu Godzillu nevidím veľmi rád tak sa mi tento film naozaj páčil. Dizajn Mothry je niekedy dobrý a niekedy zas nie ale aspoň nie je vidieť špágáty na ktorých je Mothra priviazáná, ako u minulého filmu.  HODNOTENIE: 7,5/10

Prokletý Valentýn (2021) (TV film)

Amatérsky natočená pič*vina s hercami ktorý nevedia hrať a otrasnými dialógmi. Naozaj ľutujem vymarnený čas ktorý som strávil pri tomto filme ktorý bol hádam stvorený na mučenie. Naozaj zlý a nestrpiteľný film, už nikdy viac. Ale zas som sa bavil, aj keď väčšinou zomieral pri utrpení ktoré tento film priniesol. HODNOTENIE: 2/10

Godzilla - Útok z neznáma (1965)

6 / INVASION OF ASTRO-MONSTER (1965) SHOWA ERA 1954-1975. Všetko sa to točilo okolo nejakých ufónov z planéty X. Už zo začiatku veľká chyba ale celkom fajn príbeh. Zatiaľ asi najpomalší rozjazd Godzilla filmov a to nenahradia ani príšery pretože ich tu skoro vôbec nevidieť. Súboje tiež nie sú bohviečo ale aj tak sa za mňa jedná o solídny film. Kvalita ide čím ďalej, tým viacej dolu čož je vidieť na špagátoch na ktorých je Rodan a hlavy Gidhory uviazaný. Herci sú slabý a nezaujímali ma a o ufónoch už ani nehovorím...Zábavy je oveľa menej ale aj tak som sa bavil a film som si náramne užil. Dizajn sa tiež zlepšil od posledných filmov. Aj keď skákajúca a oslavujúca Godzilla mi nebodla. HODNOTENIE: 6,5/10

San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen (1964)

5 / GHIDORAH, THE THREE-HEADED MONSTER (1964) SHOWA ERA 1954-1975. Film je o Godzille ktorá sa objavy až v polovici filmu, dobrý začiatok. Začiatok nudný a už som sa nevedel dočkať kedy na scénu dorazia monštrá no ale čakanie sa oplatilo. Na rok 1964 je tu akcia výborná aj keď fyzika tu nehrá veľkú rolu. Dizajn monštier je taký aký je a musím brať na dotaz že sa jedná o starý film ale aj tak to mohlo byť lepšie. Trápne vtipy s Godzillou ma veľmi nepobavili ale pozerať sa na chechtajúce sa a skákacie monštrá bola celkom zábava. Nezvyk chváliť aj hercov ktorý zaberajú polovinu filmu. Zaujímavý rozhovor medzi Mothrou, Godzillou a Rodanom sa mi zdal príliš trápny ale film sa mi cez nudný začiatok aj tak veľmi páčil. Jedna z lepších častí Kaiju Universu. HODNOTENIE: 7/10

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Úprimne poviem že Marvel už nie je to čo bývalo. Snaží sa robiť "epické" filmy ktoré sú čím ďalej, tým viac mierené skôr na menšie publikum a to je problém. Nestačí mi svet plný bitiek, nezmyselných sporov a greenscreenom ktorý vyzerá naozaj dobre ale filmu to len máličko dopomôže k tomu aby to bol film ktorý väčšina Marvel fanúšikov vidieť. Kang je super záporák ktorý je dobre budovaný aj dobre zahraný Jonathanom Majorsom , ale čo máme z toho. Myslel som si že si Marvel uvedomuje chyby ktoré spravil ale vyzerá to tak že si skôr ide po svojom a kašle na ohlasy divákov a pomaly obúdajúcich fanúšikov. Piata fáza nebola odštartovaná podľa mojich predstáv. HODNOTENIE: 5/10

Pearl (2022)

Perfektne atmosféricky budovaný film. Úplne iný ako jeho predchodca film X. Je to skôr psychologická dráma ako horor a to sa mi celkom páčilo. Od začiatku to má takú zlú a zákernú atmosféru a nemôžem nič vyčítať herečke Mie Goth pretože psychopatickú dievčinu z farmy zahrala na výbornú. Mrazivý film ktorý mi obyčajnými dialógmi dokázal nahnať husiu kožu. Vraždy keď už tam nejaké sú tak sú celkom dobré a posledná večera s rodinou bola perfektná, naozaj creepy. Finálny prehovor Pearl bol za mňa príliš dlhý ale aj tak dobre urobený. Nechutných vecí tu bolo dosť takže za mňa sa jedná o podarený film. HODNOTENIE: 7,5/10