Děti kukuřice (2009) (TV film)

8 / Children of the Corn (2009) Prekvapivo solídna televízna adaptácia (Remake prvého filmu to tiež môže byť.) poviedky Stephena Kinga. Prvá polovina ma bavila asi najviac pretože tu je aj atmosféra, logické rozhodnutia a hystéria medzi dvoma postavami. Druhá polovina je nudnejšia a slabšia čo sa týka atmosféry a ostatných vecí ale stále sa na to dá pozerať. A však nudná naháňačka v kukuricovom poli ktorá trvá dosť dlho ma už prestávala baviť. Koniec je o ničom ale výsledok je slušný priemer ktorý ma celkom prekvapil. HODNOTENIE: 5/10

Children of the Corn: Revelation (2001)

7 / Children of the Corn: Revelation (2001) Scenár je asi jediná vec ktorá je na tomto filme dobrá. Znova zlé pokračovanie "Kukuričných Sopliakov" ktoré je sto krát horšie ako predošlá 666ka ktorá mala taktiež dobrý scenár. Príbeh sa odohráva v akomsi paneláku na kraji mesta a aby sme nezabudli na našu božskú kukuricu tak tu máme maličké "kukuričné pole" ak sa to tak dá vôbec nazvať. Herci sú hrozný, atmosféra tu nie je až na pár scén ktoré trvajú naozaj krátko, CGI je mizerné a výsledok je asi taký že je to zatiaľ najhoršie pokračovanie série. HODNOTENIE: 2/10

Kukuřičné děti 6: Návrat Izáka (1999)

6 / Children of the Corn 666: Isaac's Return (1999) Návrat Izáka podľa mňa nie je najhoršia časť z tejto nekonečnej série ale nie je to žiadna výhra. Každé pokračovanie je horšie a horšie len výnimky sa zlepšia ale to len o pár bodov. Toto pokračovanie nie je ničím zaujímavé a musíte si pozrieť predošlé filmy aby ste pochopili zápletku tohto. No aj tak to potom chápať niektorý nebudete. Scenár celkom fajn a je tu vidieť aj nejaká snaha ale je to už o ničom. Atmosféra chýba, herci sú zlý a je tu veľa nudných pasáží. HODNOTENIE: 3/10

Pavučina (2023)

Prvá polovica filmu je pekne atmosférická, strašidelná a pekne nakrútená. No druhá polovica je už obyčajný zábavný horor bez atmosféry a so zlým strihom. Tešil som sa že sa bude jednať o jeden z naozaj dobrých filmov ktoré majú tento rok výjsť a prvá polovica filmu ma o tom aj presvedčila no druhá to všetko skazila. Naozaj veľké sklamanie čo sa týka dojmu z filmu. A ešte jedna vec ktorú jeden užívateľ podotkol. Monštrá by nemali mať dlhé dialógy. HODNOTENIE: 5,5/10

Sledování (1998)

Film Following je prvý film Christophera Nolana ktorý je od začiatku do konca perfektný. Originálny, napínavý a k tomu ešte čiernobiely film ktorý dokázal veľa. S postavami sa tu vpracuje dobre, výber hercov je tiež dobrý, rozprávanie príbehu je typické od Nolana a to sa mi páči pretože ani sekundu nás nenechal sa nudiť. Odsýpa to svižne a ani si nevšimnete, a je koniec. HODNOTENIE: 10/10

Interstellar (2014)

Podľa mňa jeden z najlepších filmov v dejinách kinematografie. Viem že to znie trocha debilne ale tento film vo mne vyvolal naozaj silné emócie, ani sekundu som sa nenudil a bol som unesený doslova každou scénkou z vesmíru aj mimo neho. To čo Nolan dokázal v tomto filme je neuveriteľné. Postavy sú naozaj dobre napísané, herci odohrávajú skvelú prácu a ten vizuál...no proste úžasné. Určite jeden s tých filmov pri ktorom si poviete WOW. HODNOTENIE: 9/10

Blade Runner 2049 (2017)

Po rokoch tu máme perfektné pokračovanie Blade Runnera ktorý má všetko čo má dobrý film mať. Začnem od vizuálu filmu ktorý je naozaj prekrásny a v niektorých scénach aj perfektne vystihuje krajinu. Kamera Rogera Deakinsa napomáha celému filmu aby bol krajší čo sa týka vzhľadu. Výkon Ryana Goslinga bol úchvatný a takisto aj Harrison Ford bol vo svojom cameu úžasný. Škoda len že som sa prvú hodinu celkom nudil ale ostávajúci čas ma doslova pohltil a bol som zaujatý každým detailom. Čo sa týka emočnej stránky filmu tak nemám slov pretože tie pocity ktoré som zažíval pri určitých scénach boli neuveriteľné. Celkovo je film nakrútený na jednotku s hviezdičkou pretože je naozaj jeden z tých najlepších kúskov kinematografie. HODNOTENIE: 9/10

Blade Runner (1982)

Nadčasový film ktorý má nie len skvelý vizuál ale aj skvelú hudbu, hercov a scenár. Klasika žánru sci-fi ktorú som si po dlhej dobe konečne pozrel a cítim menšie sklamanie ale ten pocit po chvíli zmizol pretože ten koniec bol naozaj zaujímavý a dobre spracovaný. Temná atmosféra bola budovaná po celý film vďaka režisérovi ktorý zvláda atmosféru na jednotku. Príjemné sci-fi s ktoré ma nadchlo hlavne svojím vizuálom a hudbou. HODNOTENIE: 7/10

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Horšie ako prvé AvP ale stále nie až také zlé. Akčné scény sú natočené hrozne pretože strih je veľmi rýchli a monštrá nevidieť. Scenár je podarený len spracovanie bolo tragické a to nehovorím o hlúpych postavách, scénach ktoré sú bez atmosféry a znova smrti ktoré nie sú vidieť. Dizajn takzvaného PredAliena bol celkom cool len skoro v žiadnej scéne ho nie je poriadne vidieť pretože väčšinou sú monštrá v tme. Znova sklamanie a dúfam že podobný film už v tejto sérii nevznikne. HODNOTENIE: 5/10

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Dve kultové hororové značky sa spojili do jedného béčkového crossoveru. Film ma úprimne sklamal pretože sme mohli dostať krvavý a akčný súboj medzi dvoma rozdielnymi druhmi, a na rozdiel toho sme dostali stupídny film bez atmosféry, a krvi. Debilný scenár až tak neriešim pretože ten je pri pokračovaní Votrelcov a Predátorov jasný. Akčné scény sú zvládnuté celkom dobre len niektoré sú zle natočené a čo sa týka smrtí tak veľký palec dolu. Dve hororové série ktoré sú známe svojou brutalitou sa v jednom filme rozhodnú že krv a ostatné nechutnosti idú bokom a nahradí ju kamarátsky Predátor a poníženie Votrelcov. Nechápem prečo tento film musel vzniknúť ale nejedná sa zas o vyslovene zlý film. HODNOTENIE: 5/10