Godzilla (2014)

30 / GODZILLA (2014) MONSTERVERSE 2014-2024. Popísal by som to tak že prvá polovica veľká nuda a tá druhá polovica celkom dobre spracovaná a hlavne akčná. Tentokrát je tu druhý pokus urobiť americkú Godzillu a za mňa sa prvý pokus aj celkom podaril. Nehovorím že toto sa nepodarilo, skôr naopak, je to dobré. Ale v tom zmysle že je tam dosť dobrých scén na to aby sa o dobrý film jednalo. Nové monštrum Muto je dizajnovo veľmi dobre spracované a tak isto aj Godzilla ktorá je v niektorých scénkach parádne vyobrazená. Herci hrajú celkom dobre a akcia je tu tiež slušná, a to nehovorím o epickom súboji medzi Godzilom a Mutom. Keby tá prvá polovica nebola taká nudná bol by to lepší zážitok. HODNOTENIE: 6,5/10

Godzilla: Final Wars (2004)

29 / GODZILLA: FINAL WARS (2004) MILLENIUM SERIES 1999-2004. Nečakajte nič podobné predošlým dielom pretože tento film má úplne iný štýl a sa sa týka celkového vizuálu, bitiek a akčných scén. Väčšinu filmu zaberajú "epické" bitky ktoré vyzerajú ako pokus o prenesenie anime súbojov do reálneho sveta. Ako napríklad super schopnosti a bitky vo vzduchu. Godzilla tu má za mňa veľmi malý priestor pretože vo filme je aktívne len v druhej polovici filmu. Súboje medzi monštrami prebiehajú niekedy v štýle kung-fu a niekedy zas celkom normálne. Finálny boj medzi Mothrou, Giganom, Godzillom a Monster X sa mi páčil pretože bol naozaj super spracovaný ale inak to bolo dosť naplnené rôznymi monštrami ktoré sa tam ukázali takmer na desať sekúnd. Na tento film som sa naozaj tešil ale úprimne povedané, sklamal ma. Ale aj tak sa jedná o celkom dobré vyvrcholenie a zakončenie japonskej Godzilla série. HODNOTENIE: 6/10

Mučedníci (2008)

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Úprimne povedané, čakal som väčšiu brutalitu ale toto sa dalo zvládnuť. Prvá polovica zaujímavo natočená aj keď tie krvavé scény za mňa nič moc, ale zas pár divných a zato rýchlych brutálnych scén v mučiarni mi trocha zdvihli žalúdok. Ten koniec ma celkom sklamal pretože nápad je celkom stupídny ale výzor dievčaťa po operácii bol dobre zvládnutý. Celkový dojem z tohto celého je taký že to bolo nechutné ale zas nie tak ako som čakal. Keďže som zvyknutý na tieto filmy pretože už od škôlky pozerám horory tak to za mňa bola celkom dobrá oddychovka s prvkami brutality nepríjemnosti. Čo sa týka hodnotenia brutality a znepokojenia tak dávam asi 4/10 ale celkový film mal celkom dobrú zápletku a zvrat, takže podarený horor. HODNOTENIE: 6/10

Godzilla vs. Mothra vs. Mechagodzilla: Tokio SOS (2003)

28 / GODZILLA, MOTHRA, MECHAGODZILLA: TOKYO S.O.S. (2003) MILLENIUM SERIES 1999-2004. Tento diel bol pre mňa mierne nostalgický ale aj cez to bol celkom nudný. Viem že sa jedná o nepodstatný diel ale aj tak, každý film má mať svoje čaro, ale bohužiaľ, toto ku tejto sérii patrí. Špeciálne efekty podarené aj keď niekedy na určitý rok nie sú veľmi dobré. Dizajn monštier sa mi tentokrát nepáčil ale Godzilla vyzerá celkom cool. Postavy nie sú ničím zaujímavé ale je pekné že tvorcovia myslia aj na staršie postavy ako je tu ten dedko ktorý hral v pôvodnej Godzilla vs. Mothra. Súboj dlhý ale celkom podarený ale inak celkový výsledok celého filmu je za mňa nudný a nezaujímaví. Ale nápad že Mechagodzilla stratí kontrolu a utopí Godzillu bol originálny a super. HODNOTENIE: 5,5/10

Moucha (1986)

Najstrašidelnejšie/Najnepríjemnejšie Filmy Ktoré Som Videl: Fuj, ale inak geniálne. Veľmi podarený horor, hnusné, nechutné ale aj cez to sa mi to naozaj páčilo. Casting výborný, výkon Goldbluma bol jednoducho skvelý a premena na takzvanú muchu bola na tú dobu úžasná. Pár krát som sa fakt ľakol a zatváral oči ale film som si náramne užil. Film som videl už dávnejšie tak to neviem veľmi popisovať ale jedným slovom poviem že sa jedná naozaj o hororový zážitok. HODNOTENIE: 8/10

Saw 3 (2006)

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Ďalší film ktorý ma svojimi nechutnými scénkami donútil ho zaradiť do tejto sekcie. Začiatok nechutný, priebeh nechutný a ten koniec asi jeden z najnepríjemnejších ktoré nám táto séria dala. Nemocničná scéna fakt brutal, takže za mňa asi najnechutnejšia časť z celej série. Ale ako tu aj býva, veľmi nudný priebeh a postavy nič moc. Keby sa zamerali skôr na príbeh podobný Saw jednotke pretože toto sa mi už zdá ako obyčajný Hollywoodsky horor. HODNOTENIE: 5,5/10

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Najstrašidelnejšie/Najnepríjemnejšie Filmy Ktoré Som Videl: Tento film som sem proste musel zaradiť pretože som sa toho kedysi naozaj bál a mal z toho nočné mory, ale teraz je to skôr každoročná vianočná tradícia ktorú rád budem dodržovať ďalej. Film je sám o sebe celkom Béčková záležitosť a nejedná sa o veľmi podarený film ale určite patrí medzi tie najstrašidelnejšie ktoré som videl, aspoň čo sa týka atmosféry a samotného dizajnu niektorých hračiek a monštier ale keď som si to prvý krát pozrel tak som sa aj pár krát zasmial napríklad nad vraždiacimi perníkami. Za mňa celkom slušný horor. HODNOTENIE: 7/10

Lady a Tramp (1955)

SWITCH WEEK 3 / 2) LADY & TRAMP. Musel som si to pozrieť a musím povedať že sa nejednalo o nejaký zážitok ale zas dobrá Disneyovka to bola, takú už v týchto rokoch ťažko nájdeme. Príbeh o dvoch rozdielnych psoch ktorý sa stretnú zožerú špagety, navštívia útulok a sú doma. Ľahký príbeh s pár zápletkami ktorý by sa páčil myslím že každému. Animované filmy veľmi nemusím ale tento mi vôbec nevadil a celkom som si ho aj užil. Postavy psie či ľudské sú mi celkom sympatické a aj postupnosť deja je v pohode takže tento film sa mi páčil. Len musím vytknúť to že nemám rád muzikály tak mi tam pár náhodných piesní aj trocha vadilo ale inak všetko dobre.  HODNOTENIE: 7,5/10

Mezi řádky (2007)

SWITCH WEEK 3 / 1) Freedom Writers. Film sa niekedy hrá na nereálny a trocha hlúpy ale fakt som nečakal že sa bude jednať o zážitok. Vôbec som netušil o čom je tento film a som rád že som sa nechal prekvapiť. Také silné pocity som už celkom dlho nemal a Freedom Writers mi tak trocha otvorilo oči a dokázalo mi povedať to že nie každý môže žiť rovnako a každý môže ísť za svojim snom. Úžasný výkon Hilary Swank filmu dodal ešte väčšiu atmosféru ktorú som si doslova užil a nechal som sa unášať vlnami tohto výborného filmu ktorý si našiel určité miesto v mojom srdci. Viem že zniem trocha ako básnik ale ako lepšie vyjadriť pocity ktoré som zažil pri tak dobrom filme ako je tento. HODNOTENIE: 9/10

Godzilla tai Mechagodzilla (2002)

27 / GODZILLA AGAINST MECHAGODZILA (2002) MILLENIUM SERIES 1999-2004. Zas a znova som sa ocitol v celkovo nudnom pokračovaní filmu Godzilla. Musím pochváliť nápad že zo starých kostí monštra z roku 1954 urobia dajaký stroj menom Kiryu ktorý má za úlohu zlikvidovať Godzillu, ale pretože v robotovi je DNA starej Godzilly tak sa splaší a začne mesto ničiť. No nakoniec sa spamätá a začne s Godzillou bojovať. Čo sa súboja týka, je veľmi dlhý ale nájde sa v ňom pár pekných akčných scén ale inak celkom nuda. Ako vidím tak aj kvalita ubúdala a po úžasnej GMK prišiel tento nápad. Nové veci nemusia byť vždy dobré ale páči sa mi že Godzilla teraz nie je svetový záchranca a zástupca Supermana ale konečne sa berie ako naozajstné zlo. HODNOTENIE: 5,5/10