Maturita duchů (2012)

SWITCH WEEK / 5) GHOST GRADUATION Javier Ruiz Caldera mi fakt týmto filmom dokázal zlepšiť náladu. Či už je to horor, komédia alebo fantasy, stálo to za to. Zo začiatku sa to hrá na obyčajnú duchársku komédiu ale už vtedy som vedel že nepôjde len o to. Musím hneď pochváliť výber hudby ktorý vo filme zaznie tak päť krát, takže to využili až príliš veľa krát. Herci dobrý, komediálne to hrá skvelo aj keď pár vtipov bolo mierené skôr na menšie publikum a ten hrejivý pocit naozaj dobrého filmu som v sebe nemal už sakra dlho. A preto môžem v pokoji povedať že film spĺňa všetky svoje potenciály. Film bez pochyby stál za to. HODNOTENIE: 8/10

Splašené srdce (2017)

SWITCH WEEK 1 /  4) ROCK MY HEART. Už som sa nejak dokopal ku štvrtému filmu tohto vymeneného týždňa. (Minulé recenzie vysvetlia o čo ide.) A musím povedať že to tu skáče, a to doslova. Prvé dva filmy nadpriemerné, tretí priemerný a štvrtý celkom nadpriemerný. Zo začiatku som vôbec nevedel o čo ide pretože sa to tam hnalo len za koncom. Veľa nelogických vecí sa tu stalo, ale to po tridsiatich minútach upadlo a povstala konečne svetlá stránka filmu. Jediné čo musím pochváliť prvým 30. minútam je skvelá hudba a pekné scénky. Zápletka ma prekvapila, napätie na konci určite nechýbalo a musí tu byť aj zopár smutných scénok aby sa nepovedalo. A teraz musím ku koncu dačo vytknúť vzťah medzi Janou a koňom, pretože tam SKORO žiadny nevidím. HODNOTENIE: 6,5/10

Mrtví a neklidní (2013)

SWITCH WEEK 1 / 3) WARM BODIES (2013). Tretí film v tomto vymenenom týždni. (Pozrite si minulé recenzie a pochopíte.) A po dlhej dobe tu máme prvý priemerný film. Je to aj celkom originálne, ale aj nie je. Mali sme tu zamilovaných upírov ktorý mi žrali nervy a to mi úplne stačilo ale toto? Toto bolo celkom fajn. Aj keď zombíci sú vo filme len obyčajný dobráci tak si filmári museli vymisliet za mňa zle vyzerajúce kostry, aspoň to tak vyzeralo. Vzťah celkom dobre budovaný aj fajn zahraný. Jediné čo mi na tomto filme vadilo je CGI a príliš "sladký" príbeh. Škoda že sa nezamerali skôr na hororové čaro. HODNOTENIE: 6/10

Vichr 2 (2015)

SWITCH WEEK CHALLENGE 1 / 2) WINDSTORM 2 (2015) Druhý film v týždni v ktorom sme si vymenili rozvrh filmov s kamarátkov. A toto dopadlo prekvapivo lepšie ako prvý. Zo začiatku to išlo strašne rýchlo a už v 20. minúte sa pripravovalo na preteky ale potom sa to chvalabohu napravilo. Pribudli nové postavy a hlavne kone ktoré za mňa ten film pozdvihli ešte vyššie ako bol. Najprv som rozmýšľal nad tromi hviezdičkami ale nič mi nebráni dať štyri hviezdičky aj keď si to možno nezaslúži ale ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí. Kvalita a scénky sú naozaj dobre natočené a aj vzťah medzi Mikou a Milanom (Stále som zo seba prekvapený že si pamätám na ich mená.) bol tiež dobre budovaný ako v jednotke vzťah medzi koňom a hlavnou protagonistkou. S obidvoma zažmúrenými očami dávam tomuto filmu...HODNOTENIE: 8/10

Vichr (2013)

SWITCH WEEK CHALLENGE 1 / 1) WINDSTORM (2013). Tento film by som si asi nikdy dobrovoľne nepozrel ale stalo sa. Aj keď ma k tomu prinútila moja kamarátka s ktorou sme si dali výzvu ktorá spočíva v tom že ona musí týždeň sledovať to čo by som sledoval ja a naopak. A prvý film určite nebol sklamaním. Toto je skôr film typu koníkmi posadnuté dievčatá ale prekvapivo je to aj celkom fajn film. Je pravda že je to občas aj trápnejšie a je vidieť že je to mierené na dievčatá ale film je film a jeho kvalitu treba oceniť. Vzťah medzi koňom a Mikou (Ani ja neverím že som si spomenul na jej meno.) je dobre budovaný a zvrat bol tiež relatívne v pohode len nevyužila sa takzvane hlavná záporačka ktorá túži po nejakom mieste v nejakej súťaži. 1. film mám úspešne za sebou a už ma čaká len 6 ďalších "utrpení". HODNOTENIE: 7/10

Karanténa smrti (2022)

Ja som sa celkom bavil. Keď v roku 2023 počujem o tom že vyšiel slasher, poviem si že je to ďalšia z tých Béčkových blbín na ktoré sa nedá pozerať ale prekvapilo ma že každým rokom vie aspoň niečo zaujať. Trocha nudný začiatok a kopec klišé ale čo sa týka vrážd tak som bol aj spokojný len keby ich tam bolo viac to by neuškodilo. Dve hlavné hrdinky už nie sú to čo bývali v osemdesiatych rokoch, pretože aspoň vtedy sa na nejaké ženy dalo pozerať, no teraz už bohužiaľ nie. Veľmi logicky rozmýšľajúca rodinka na konci ma doslova odpálila ale ako vždy to zachránila atmosféra a vraždy počas celého filmu. HODNOTENIE: 7/10

Kukuřičné děti 5: Pole teroru (1998)

5 / Children of the Corn V: Fields of Terror (1998) Čakal som skôr veľké zlo po ktorom stratím chuť na ďalšie časti filmu ale nestalo sa. Skôr sa na tie filmy viac teším. Nečakal som však že to bude pozerateľné, aj keď herci boli hrozný a niektorý aj nesympatický a nehovorím o tej demencií ktorou si celým filmom prechádzali ale aj tak sa za mňa jedná o solídny Béčkový horor. Vraždy celkom v pohode aj keď väčšinou mimo scény ale čo už. HODNOTENIE: 6/10

Toof (2019)

Prečo ma vždy prvý zaujme plagát ku filmu a nie jeho hodnotenie? Sám neviem ale veľa krát som to oľutoval a to aj teraz. Film sa ani nesnaží byť niečím veľkým ale z celého srdca nenávidím amatérsky natočené filmy. Celý film je strašne nudný a vraždy sú mimo záber, ako väčšinou býva v nízkorozpočtových filmoch. Herci zlý, aj keď musím uznať že sa celkom snažili ale bohužiaľ sa nesnažili dosť. na horor veľmi slabé a atmosféra žiadna. Koniec stojí sa prd a tak isto aj celý film. HODNOTENIE: 2/10

Meathook Massacre II (2017)

Čo to sakra bolo? Nechápem pointu tohto filmu, ako vôbec vznikol nápad urobiť pokračovanie filmu Meathook Massacre . O mnoho horšie ako jeho predchodca. Nezmyselné dialógy debilných postáv mi doslova trhali sluch a to už nehovorím o divných zvukoch ktoré hrali počas celého filmu a zvukov ukradnutých z hry Five Nights At Freddys. Keďže jednotka bola kopírka Texaského Masakru z roku 1974 tak neprekvapivo je dvojka kopírka k filmu The Texas Chainsaw Massacre 2 z roku 1986. Ale nie je to až také nápadné pretože je tu veľa vecí ktoré v Texaskom Masakri 2 neboli a to ma aj prekvapilo. No to že rodina kanibalov býva v jaskyni je dosť veľký odkaz na to že je tento film kopírka. Herci ako vždy nastavili mód školská besiedka aby naštvali každého kto si opováži pozrieť tento film. HODNOTENIE: 2/10

Meathook Massacre (2016)

Dustin Ferguson a jeho Camp Blood 4 až 5 boli naozaj zlé filmy a povedal som si že už v živote si nepozriem ani jeden film ktorý natočí. A preto že som to ja tak som môj sľub porušil. No až tak som to neoľutoval pretože Meathook Massacre bol prekvapivo lepší ako som čakal. Aj keď si nezaslúži viac ako 4 body z desiatich. Oproti Camp Blood 4 je toto film na oskara. Nechce sa mi veriť že toto je z roku 2016 pretože kvalita obrazu je doslova strašná. Horšia ako kamera na mobiloch z minulého storočia. Herci sa tu dosť pravdebodobne hrali na školskú besiedku pretože ich výkony sú horšie ako zahranie falošného úsmevu vo vianočnej reklame od Kauflandu. Vraždy tu skoro ani žiadne niesu pretože filmový štáb na to nemal peniaze. A dosť ma sklamalo to že sa jedná o skoro presnú kopírku na film The Texas Chainsaw Massacre z roku 1974. Pretože sa tam deje presne to isté čo v originálnom filme. Takže Fergusonov Texaský Masaker Motorovou Pílou, A.K.A. Meathook Massacre stál za prd. HODNOTENIE: 3,5/10