• Romantický

Legendy z Dogtownu (2005)

A ja už vieeem prečo sa mi tak biografie páčia ;)Sk8boardin je sám o sebe zaujíamvý, a takto natočiť jeho začiatky, to sa mi páči :)Aj keď film je asi takú trištvrtinu "len" nadpriemerný so skvelými hercami (teda min. Heath a Emile, takisto Michael Angarano), ale po výýborne zvládnutom konci, 5* určite. Síce, neviem či oprávnene ospevujem, keďže scenár od 1976+- bol jasný, ale námet na filmové spracovanie rozhodne bol originálny. A tá hudba, surfing, a západné pobrežie..ach, prijala by som;)

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Takisto, nehovorím, že film bol excelentný, ale zasmiala som sa, a to je to najpodstatnejšie:) A ten Jim Carrey..

Finty Dicka a Jane (2005)

Podobné ako Já, mé druhé já a Irena, zasmiala som sa a Jim Carrey k tomu ako vždy svojím bláznivým zjavom (pre mňa) dopomohol, takže film svoj predurčený účel splnil, a to je to podstatné.

Match Point - Hra osudu (2005)

Ano, ano, je to iny film, na aky sme zvyknuti u Woodyho, ale co po tom. Hovori sa tu o vyssej anglickej spolocnosti v dnesnych dnoch - jeden zly tah a ste dole. Ale byt dole v anglickej rodine neznamena byt dole v nejakej inej rodine. Angicka High Society je znama tym, ze ma prisne zasady, utuzuju sa v nej pevne rodinne vztahy a akakolvek nevera,podvod, ci oklamanie by bol pad nadol. No ako vsade a vzdy sa objavuju krasne zeny plne tajomstva a v buducnosti aj tazkosti, aj V Match Pointe to tak. Bohuzial, toto nie je film o Amerike, kde pripadne "fopa" sa samo vyriesi, ale stare "dobre" Anglicko so zasadami a pravidlami ako som vyssie spominala. A tak kraska - milenka - v jej hlave mozno aj potencialna partnerka, sa nedozije svojho dietatka, ale zomrie pre dobro anglickej rodiny. Obet - aby Jonathan Rhys Meyers nemusel prezivat pad nadol. Sice ho neprezil, no skutocne, neprezil ho??

Tudorovci (2007) (seriál)

Filmov a serálov o Tudorovcoch a najmä Hnerichovi VIII. tu bolo už toľko, že na jednu ruku by sa určite nevmestili. Keby som si však mala vybrať,kt. spracovanie mi najviac imponuje, boli by to určite The Tudors. 16. storočie totiž nebolo vôbec príťažlivé ani nijak zvlášť príjemné, ale keď si režisér vyberie takých sexi hercov( aj napriek faktu, že Henrich a jeho dvor boli pupkatí starí chrapúni ), tak sa všetko zdá hneď krajšie, aj všetky tie nezmyselné popravy, upálenia, etc etc. Nemôžem povedať, že toto je nejako supermoderne zrežírovaný film( keby tak bol natočený, väčšina faktov by bola asi prekrútená,napr. ako v The Other Boleyn Girl), ale stále mám z tohoto Henricha Rhysa Meyersa príemnejší pocit ako z Henricha VIII. trebárs z 2003. Veľmi príjemná hudba robí príjemný dojem, kompenzuje tie zlé veci, erotiky tiež nie je veľmi málo( čo nie je zlé ;), a samozrejme tí charizmatickí mužskí/ženské herci/herečky určite dodávajú seriálu dávku kvality. Seriál nie je "seriálovo" krátky, takže pripravte si vždy takú hodinku,vzdelávajte a kochajte sa :)

Melodie mého srdce (2007)

Prijemnucky film bez nejakeho hlbsieho vyznamu, zato s peknymi hercami a peknou hudbou, celkom chytlavym pribehom, a celkovo pozitivnym dojmom.

Lekce řízení (2006)

Bud nemam (prirodzene) anglicke chapanie filmov, alebo to bol naozaj vcelku bezduchy film. Ach, uz viem to slovo, kt. dokonale popisuje tento film - PRAZDNY, ano, tak to bolo...

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Jaj, to ma pichlo pri srdiečku, keď som tých dvoch videla v takom bezduchom filme, síce na efekty dobrý, ale Angelina ani Brad mi bohužiaľ ako chladnokrvní zabijaci neprídu. Film na neskorý večer, eto vsio.

Smím prosit? (2004)

Som si myslela, že tentokrát to nebude obyčajný Jenniferpvský film, veď je tam Richard Gere. Ale bolo to dokonca horšie než jej ostatné filmy. Veľmi slabé 3*. Ach jaj..