• Romantický

Příšerná tchyně (2005)

A zasa tu máme typickú Jennifer :)Čo iné očakávať, ako obyčajne obyčajné, najobyčajnejšie 3*. Ale Michaela Vartana tam mohli poukazovať častejšie, možno potom by tam boli aj 4*;)(To určite nie, ale fešák to je.)

Zeptej se prachu (2006)

V mojich očiach veľmi príjemný film ( som jediná kt. sa fakt páčil??:) ), ale samozrejme k perfektnému mu trošku chýbalo. Ale.. kombinácia Colina a Salmy, so zvláštno-typickým príbehom mi prišla dosť zaujímava, a neviem ako v angličtine(pozerala som v češtine:/ , ale doteraz si pamätám ARTURO BANDINI - VEŠKERÝ MILOVNÍK ŽIVOTA. Dobrá hláška :)

Do hlubiny (2005)

Jeden z dalsich bezduchych americkych fimov, kt. sa zaklada na krase hl. postav. Jessica ocarujuca v plavkach, Paul s bielym americkym usmevom. Sice je sa na co pozerat, ale pointa kdesi odisla. Mozno Do hlbiny, ktovie...

Miluj mě, prosím (2004)

Začnem prekladom - asi najhorší, aký som kedy zažila, skutočne :)Ale snažim sa viac usmievať a smiať nad tým, len neviem, či ako reklamný ťah to bol dobrý, alebo skôr ten zlý(podľa mňa zlý;)). K filmu - Prvýkrát čo som ho videla, som bola v napätí dobrú trištvrtinu filmu. Neviem čím to bolo, ale tá zápletka ma tak chytila, že už som sa ani nesnažila vymýšľať kadejaké alternatívy ako môže film skončiť, už som len čakala ako ma to všetko na záver prekvapí. A ono to prekvapilo a doosť :)Veľmi zvláštne spracovaný film pre mňa, nielenže ho tvoria všelijaké detaily, kt. sa nakonci spoja do jednej súvislej myšlienky, ale k tomu aj zvláštna retrospektíva, Josh Harnett kt. je pre mňa jeden z najtajomnejších hercov v spojení s neuveriteľne krehkou a krásnou Diane, na opačnom konci niekde stoji Matthew Lillard ako vtipálek a "womanizer", proste mix všeličoho spojeného do jedinej jednej krásnej LOVE pointy(ako sa dozvedáme na záver). Môj dodatok je, že OST k Wicker Parku patrí medzi moje TOP soundtracky, a to som dosť nárčný poslucháč. Odporúčam!!!

Marie Antoinetta (2006)

Och, nebyť toho občas fakt nudného deja, možno by som bola aj nadmieru spokojná. Takto som "len" spokojná, pretože biografie o veľkých ľudoch mám rada a najmä rada ich kritizujem, takisto ako milujem pohľad na všetky kostýmy, vtedajšiu spoločnosť a poväčšine pekne zachytenú prírodu . Marie Antionetta patrila k rozmarným ženám, pôžitkárkam, milenkám, no aj napriek tomu v pätnástich sa vydávať a prežiť to, čo ona, to si zaslúži min.takéto sfilmovanie. Zvláštne "Coppolovsky" natočená dráma, aj s príchuťou lásky a dávkou "americkosti", ale režisérka sa upla asi viac na jej prehýrený ( a krátky ) život, čo nie je zlé, len ako som podotkla, miestami neeeeesmierne unavujúce. Musím sa priznať, že občas mi vadila aj tá nedobová hudba, nehovorím že nie originálne a zaujímavé, ale v niektorých prípadoch by som zvolila asi radšej starú dobrú klasiku. Pomimo toho skutočne krásna kamera - ale len v druhej polovici(prvú radšej nekomentujem), a takisto pekne sfilmované tie naturálnejšie scény :)Kirsten Dunst sa mi ako Marie vcelku páčila, ak by som jej mala niečo vytknúť, tak ani neviem čo :) Jeden z lepšich filmov o Mariinom živote.

Fantastická čtyřka (2005)

Och, ako vidim, tak dost velka cast ludi prilepsuje hodnotenie kvoli Jessice - nevidim dovod. Ja fantasy sice nemusim, ale ako bolo spomenute, s X-men-mi sa to ani zdaleka neda porovnavat. Toto je film komercny, stavany na super efekty, vymakanych hercov a herecky (aha, tak tu je ta Jessica), a najma trzby v kinach. Bohuzial, musim uznat ze su aj ovela ovela ovela lepsie filmy tohoto zanru.

Honey (2003)

Jeden z tych lepsich tanecnych fimov - jednoznacne lepsi ako Step up alebo You got served. Aj ked pribeh a namet otrepany az to boli, je na koho sa pozerat a aj ked hip hop a pod. hudobne styly nemusim, hudba a najma TANEC, co bol vlastne jediny objekt zaujmu v tomto filme, boli skutocne dobre na takyto film.

Vášeň a cit (2007)

Zeby to bolo az take zle??;)Nebyt Jamesa, kt. je mojou srdcovkou, tak mozno by to bolo..Neviem, spajam si to s Pychou a Predsudkom, mozno aj v tom bude ten problem..

Edith Piaf (2007)

Marion ma tymto filmom absolutne dostala, pre mna delikatna zalezitost, tento film..Takto by som si predstavovala kazdu biografiu.