Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Pohádka
  • Drama
  • Dokumentární

Obsahy (465)

Byl jednou jeden... vynálezce - Mendel a hrách (1995) (epizoda)

Jaký byl život J. G. Mendela, zakladatele genetiky? Čeho si v genetice všímal? Co v genetice vybádal a jakým způsobem? To vše a spoustu dalšího se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... život - Ústa a zuby (1987) (epizoda)

K čemu slouží jazyk a ústa? Jaké máme chutě? K čemu jsou sliny? Jak působí cukr na zuby? Jak vzniká kaz? To vše a spoustu dalšího se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... život - Kůže (1987) (epizoda)

Z čeho se skládá kůže? K čemu slouží? Jak člověkovi pomáhá a jak jej chrání před viry či bakteriemi? To vše a spoustu dalšího se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Bakaláři - Hračička (1981) (epizoda)

Bakalářská povídka o muži (Jiří Císler), který rád sbírá žertovné předměty jako umělý pavouk či ruka v sádře. Těmi velice rád šokuje své kolegy. Tento jeho koníček se mu ovšem jednou nevyplatí.

Byl jednou jeden... člověk - Amerika (1978) (epizoda)

Jak se do Ameriky dostalo původní obyvatelstvo? Kdo doplul do Ameriky před Kryštofem Kolumbem a podle koho je pojmenovaná? Jaký byl vývoj kolonií? A jak se dál vyvíjely dějiny dnešních USA až do války Jihu proti Severu? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Petr Veliký a jeho doba (1978) (epizoda)

Kdy vládl Petr Veliký? V jakém stavu bylo Rusko, když usedl na ruský trůn? O co se zasloužil? S kým mělo Rusko problémy v době jeho vlády? Nejen to, ale spoustu dalších informací se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Karlovci (1978) (epizoda)

Evropa byla zaplavena kočovnými kmeny. Jedním z nich byl germánský kmen, Frankové. Ti se usadili v západní Evropě s jejich vůdcem Chlodvíkem I. z dynastie Merovejců. Jak se po Merovejcích dostali na trůn Karlovci a kdy vládli? Od koho byl název Karlovci odvozen? Kteří byli nejvýznamnější panovníci a o co se zasloužili? Nejen to, ale spoustu dalších informací se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Šíření islámu (1978) (epizoda)

Kdo sjednotil islám a jak se mu to povedlo? Co zapříčinilo rozvoj islámu a kam se až dostal? Nejen to, ale spoustu dalších informací se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Římská říše (1978) (epizoda)

Jak byl stavěn starověký Řím? Jak se v něm žilo lidem? Kam až sahala Římská říše? Nejen to, ale spoustu dalších informací se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Periklova doba (1978) (epizoda)

Čím se vyznačovala tzv. Periklova doba? Jaké říše v tu dobu existovaly? Jak se žilo lidem? Které významné osobnosti v tu dobu žily a kdo to byl samotný Perikles? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - První říše (1978) (epizoda)

Co způsobilo tzv. stěhování národů? Kde vznikly první říše a které to byly? Jak se v nich žilo a čím se zabývaly? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Úrodná údolí (1978) (epizoda)

Co uměl člověk v době kamenné? Kdy začal poprvé sázet obilí a orat pole? Jak se dále vyvíjela civilizace v Mezopotámii, dnešním Egyptě a Indii v porovnání s Evropou? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Člověk kromaňonský (1978) (epizoda)

Kdo to byl člověk kromaňonský? Jak žil a čím se živil? Co uměl? Jaké zbraně a způsoby lovu používal? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Člověk neandrtálský (1978) (epizoda)

Jak žil člověk neandrtálský? Čím se živil? Jaké nástroje používal? Jak vypadal? A hlavně jak ho ovlivnila doba ledová? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... člověk - Byla jednou jedna Země (1978) (epizoda)

První epizoda tohoto animovaného, poučného seriálu pojednává o nejdelším časovém úseku. Ukazuje období od samotného vzniku Země před přibližně pěti miliardami let až po člověka vzpřímeného. Mezitím se zabývá, kdy vznikla buňka, první mnohobuněčná rostlina, obojživelník a samozřejmě kdy a jak žili dinosauři.

Byl jednou jeden... objevitel - Vzhůru ke hvězdám (1997) (epizoda)

Jaké hvězdy kromě našeho Slunce již člověk zná? Jak se mu je podařilo objevit, když jsou vzdáleny miliony světelných let od Země? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... objevitel - Na vrcholky hor (1997) (epizoda)

Proč se lidé dlouhá staletí báli hor? Kdo, kdy a proč vyslal první horolezeckou expedici? Kdo vylezl první osmitisícovku a která to vůbec byla? Jak to bylo s dobýváním nejvyšší hory světa, Mount Everestu? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Byl jednou jeden... objevitel - Piccard - výšky a hlubiny (1997) (epizoda)

Kdo byli bratři Montgolfierové? Jaké byly počátky létání nejen s horkovzdušným balónem? Jak se vyřešila ona hranice 7 000 metrů nad mořem, kde už není téměř žádný kyslík, aby mohli lidé létat ještě výš? Do jaké výšky se člověku podařilo vystoupit? A zase naopak, jak člověk dobýval moře a oceány? Jak čelil obrovskému tlaku, který na něj čekal v mořských hlubinách? To vše se dozvíte v této epizodě naučného, animovaného seriálu.

Reklama

Reklama

Reklama