Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Pohádka
  • Drama
  • Dokumentární

Zajímavosti k filmům (141)

Pastýřka a kominíček (2020) (TV film)

Po pražských střechách performovali artisté z Cirk La Putyka, Losers Cirque Company, Dekkadancers a Slack Show.

Pastýřka a kominíček (2020) (TV film)

Do záběru se vedle přítomných muzikantů, artistů a dalších protagonistů dostaly i dvě kozy, Damiána a Františka.

Pastýřka a kominíček (2020) (TV film)

Pohádka byla speciálně natočená pro 55. narozeniny Večerníčku i k sedmým narozeninám stanice ČT :D a v pondělí 31. srpna 2020 nahradila na jeden večer tradiční vysílání Večerníčka.

Malé ženy (2019)

Kniha „Malé ženy“ patří mezi nejoblíbenější knihy Meryl Streep. Sama trvala na tom, aby hrála tetu Marchových. Romantická Meg je zase nejoblíbenější postavou její nové představitelky Emmy Watson.

Zelená míle (1999)

Děj Zelené míle se odehrává v roce 1935 v Lousianě. Ovšem tam bylo elektrické křeslo poprvé použito až v roce 1941.

Anděl na horách (1955)

V hotelu Morava v Tatranské Lomnici, kde byl film natáčen, se třikrát do roka pořádají retro rekreace ve stylu ROH.

Není čas zemřít (2021)

Filmaři spolupracovali s britskou automobilkou Astonem Martinem a ve filmu se objevil i Jaguar Land Rover.

Čertoviny (2017)

Při televizní premiéře v průběhu velikončních svátků 2019 vidělo pohádku téměř 1 300 000 diváků na obrazovkách televize Prima ve dvou uvedeních.

Čertoviny (2017)

Pohádka Čertoviny byly třetím divácky nejúspěšnějším českým filmem roku 2018. V kinech ji vidělo 356 132 diváků.

Moby Dick (1998) (TV film)

Gregory Peck si zahrál si již podruhé v televizní adaptaci Melvillova románu. Poprvé tomu bylo ve filmu Bílá velryba (1956), kdy hrál hlavní roli kapitána Achaba.

Ztraceni (2004) (TV seriál)

Letadlo je od letecké společnosti Oceanic. S touto společností letěli i hrdinové televizního snímku Není kde přistát, ve kterém se objevila bomba. Navíc letěli i stejnou trasu Sydney - Los Angeles.

Není kde přistát (2000) (TV film)

Letadlo, ve kterém je bomba, je od letecké společnosti Oceanic. S touto společností letěli i hrdinové seriálu Ztraceni, když spadli na ostrov. Navíc letěli i stejnou trasu Sydney - Los Angeles.

Vytrženo z kontextu (2005) (amatérský film)

Film byl oceněn za střih na festivalu Kryšpín 2006 a ve stejném roce získal druhé místo na Fresh filmu v Karlových Varech v amatérské kategorii.

Jeaspeare Schade von Westrum (1980) (amatérský film)

Obnovená premiéra na Under filmu a posléze zařazení na nesoutěžní projekci Vysněné země vzbudila zasloužený zájem laické i odborné veřejnosti. Promítán rovněž na letní filmové škole v Uherském hradišti 2005.

Jeaspeare Schade von Westrum (1980) (amatérský film)

Film byl původně promítán při domácích projekcích CAF a zúčastnil se též pražského kola celostátní soutěže amatérských filmů pořádané Studiem 8 v roce 1981. Zde sice vzbudil zaslouženou pozornost, ale vzhledem k příliš naturalistickému pojetí a technickým problémům s odděleným zvukem dále nepostoupil.

Jeaspeare Schade von Westrum (1980) (amatérský film)

Film natočený sdružením CAF na 8 mm kameru a dodatečně ozvučený na magnetofon B 101, byl po letech v laboratořích XXL blues film digitalizován a znovu ozvučen. Film vznikal dva roky a jeho výroba si vyžádala čtyřicet čtyřminutových kotoučků osmimilimetrového materiálu. V roce 2004 byla původní délka 45 minut zkrácena na současných 20 minut a byly provedeny korekční úpravy sytosti a ostrosti obrazu.

Inge a Jorgen (2005) (amatérský film)

Film získal cenu za režii Mělnický Kryšpín v roce 2006 a 1. cenu na Fresh filmu Karlovy Vary 2006.

Náhlá smrt (1995)

Ve filmu zazněla spousta jmen tehdejších hokejistů. Na straně Pittsburgu to byli Jaromír Jágr, Martin Straka, Ron Francis, Luc Robitaille, Ulf Samuellson, Matt Cullen a Nicklas Sandstrom. Na straně Chicaga to byli Ed Belfour a Chris Chelios.

Reklama

Reklama

Reklama