Narcos (2015) (seriál)

Keď som prvýkrát počul o tento seriáli, vedel som že ho musím vidieť.  Pravdu povedať zo začiatku som bol sklamaný malo akcie a napätia. Príbehu pozeranie som si hovoril že prečo tak po ňom idú úrady ? Však ide si svoj biznis a tí čo to kupujú si môžu samí že skočia ako skončia... Ale postupom času sa z neho stáva ,,sviňa". Začne zabíjať a to už sme pomerné pri konci seriálu. Teraz akoby sa vo mne niečo zlomilo a nevedel som sa dočkať časti kedy ho už dostanú. Seriál podľa môjho uváženia berie pabla tak ,, neutrálne" prv ukazuje ako pomáha ľuďom aký je obľúbený a rešpektovaní a následne ukazuje ako zabíja nevinných a necháva výbuchnuť lietadlo... Preto musím uznať seriál je dobré spracovaní a dokáže z divakovimi pocitmi manipulovať.  Nemám asi čo vytknúť, síce sú scény kedy sa to 100% odchyluje od skutočnosti ale nič čo by mi osobné vadilo. 10/10

Mlčení jehňátek (1991)

Vela krát som počul o tomto filme ale nakoľko horory veľmi nemusím nikdy som niejak extra si ho nechcel pozrieť. Asi pred rokom som hľadal niečo na nudu. Tak som surfoval po nete a doteraz neviem ako som sa dostal k tomuto filmu. Od začiatku som niejak extra sa nesústredil čakal som niejake vyskakovacie scény z ktorých si pustím do gatí. Ale nič také tam nebolo. Na to že film je uvádzaní ako horor nieje vôbec strašidelný ba naopak celkom pekný. Dobrý príbeh skvelé herecké obsadenie. Asi v strede filmu keď som odhodil všetky predsudky som si začal film užívať. Bolo to príjemné prekvapenie. Ku konci filmu som si Hannibala aj zaľúbil čo málo za následok pozeranie filmov z toutou postavou.

Pianista (2002)

Bolo to strašné! Celý film si prajete aby to bol len ďalší sci-fi snímok ktorý vyšiel z hlavy niejakeho sociopata.. Bohužiaľ opak je pravdou. Hlavný hrdina vynikajúco hra svoju rolu. Celé všetko je to strašné dobré spracovane. Tie emócie, zlosť a otázky vás budú sprevádzať počas celého filmu.  Po dopozerani filmu som si kládol otázku: čo za sviňu toto mohol dopustiť!! Na mne zanechal tento film veľa pocitov aj zmenil pohľad na históriu. Je mi ľúto každého jedného človeka ktorý si tým prešiel. Nemám fakt čo vytknúť skvelý film, akurát pre silné povahy lebo vás to emočne rozladi

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Celý film sa nesie v znamení vytrvalého vojaka ktorí ako jediný odporca vojny získal Medail for honor. Film je dobré urobený aj keď niektoré sekcie mi prídu trošku filmárske. Že sa snažia oživiť zážitok.  Je úžasné ako je celý spracovaní a hlavné hlavný predstaviteľ to dobré zahral. Neviem čo dodať.  Film jak má byť

Sviňa (2020)

Nieje to majstrovstve dielo ale na slovenské pomery celkom solídny výkon.  Aj keď záse sú tam tie isté tváre tak je to konečne niečo pomerne normálne.  Film je na priemernej úrovni čiže sú tam chybičky krásy aj niektoré vecí mi tam vadia. Ale jedno sa musí nechať konečne tam nie sú nadávky úrovne Slovenský dabing ,,do kelu..." ale konečne normálne nadávky.  Pri písaní recenzie som sa zamyslel či by som si ho pozriel znovu a odpoveď je asi nie.  Takže 3/5

Deadpool (2016)

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom Marvelu ani podobným spoločnostiam. Ale deadpool je niečo iné ako tie bežné filmy o súper hrdinoch. Má v sebe potenciál a je skvelé spracovaní.  Pri prvom pozreti som bol dosť skeptický nakoľko ako som spomínal niesom fanúšik daného žánru. Ale film milo prekvapil, je dosť humorný a zároveň vážni. Neviem viac čo dodať jeden z najlepších marveloviek.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pri pozeraní má tento seriál dosť prekvapil, čakal som niečo výnimočné keď je tak sledovaní. Ale pre mňa nič moc. Nezaujímajú má seriáli daného žánru. Ale jedno sa musí nechať grafické spracovanie je celkom dobré vrátane kostýmov... 2/5

1917 (2019)

Určite sa dá povedať že tento film patrí k jedným z najlepších z obdobia 20. Storočia. Prvá polovica je úžasné napínavá a plná zvratov. Preto som si od prvého momentu tento film obľúbil. Ale druhá polovica už je strašne predvídateľná čo trošku mi vadí. Inák grafický je film na tom veľmi ale naozaj veľmi dobré, až na ten dej. Ale určite je to film ktorý stojí za pozretie.

Hanebný pancharti (2009)

Tento filmu má dosť zaujímavý dej. Ako milovníka tematiky 2. Svetová vojna je to celkom zaujímavý seriál aj keď je to skúsenosti dosť ďaleko. Ale nevadí film si ma dostal za svoje spracovanie a herecké obsadenie. Efekty vo filme sú na dosť dobrej úrovni.  Odporúčam každému kto má rád vojnové filmy.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Tvorcovia seriálu mali dobrý nápad a celkom im aj vyšiel. Aktuálne najsledovanejšie seriál na Netflixe.  Podľa môjho názoru trošku kopíruje Hry o život (2012). Snímok je kvalitné spracovaní a dobré si diváka získa. Herecké výkony na dobrej úrovni. Seriál je dobrý ale videl som aj lepšie. Takže dávam 85%