Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Tento seriál je podľa mňa najlepším aký som kedy videl. Celý seriál poukazuje na boje slávnej roty e 506. pluku 101. vzdušnej výsadkovej divízie. Celý seriál nás zoznamuje s výcvikom,bojom, ale aj oddychovej chvíle vojakov počas ich pôsobenia.  Na tomto seriáli sa mi neskutočne páči ako pomaly definuje jednotlivé postavy. Aj keď sa musím priznať že až na druhé pozretie som si ich všetky zapamätal :-).  Počas pozeranie seriálu budete mať škálu rôznych pocitov. Od smútku až po šťastie.  Úprimne mi bolo strašné smutno keď som dopozeral jednotlivé časti lebo tento seriál už sa nikdy nedočká pokračovania, čo je síce dobré že skončila vojna ale záse smutné že takéto majstrovstve dielo končí. Určite odporúčam každému si to pozrieť nebuďte ľutovať ani sekundy. Túto recenziu ukončím slovami Mjr. Richarda Wintersa ,,Vnuk sa ma pýta: dedo bol si počas vojny hrdina ? Ja som mu odpovedal: Nie, syn môj ale slúžil som v rote plnej hrdinov" Česť pamiatke všetkým padlim aj bojujúcim vo vojne za slobodu! Ďakujeme za vašu službu !

Rychlí a zběsilí (2009)

Na jedno pozretie je to celkom dobre. Ale už si neviem predstaviť opätovne pozrietie filmu aj keď Rýchlo a Zbesilo mám rád. Tento diel je jeden z posledných kde ide ešte aspoň trošku o autá čiže jediný plus. 71/100%

Černobyl (2019) (seriál)

Ako fanúšik histórie som vždy vyhľadával filmy/ seriály z touto tématikou. Hneď od začiatku vás bude držať v napätí. Celý seriál je kvalitné spracovaní, skoro do najmenších detailov spracovaní podľa skutočnosti. Samozrejme aby film mal niejake to čaro sú tam nejaké tie nezrovnalosti. Napr pád vrtuľníka.  Dej filmu dobré vysvetľuje problematiku výbuchu aj snahu zakryť pred svetom pravdu o havárii. Počas pozeranie seriálu narazíte na množstvo rôznych postáv ktoré  dodávajú seriálu ešte viac na hodnote. Po dopozerani celého seriálu som sa zamyslel kebyže nebolo niektorých hrdinov tak dnes som už nemusel písať túto recenziu. Tento seriál určite odporúčam. Celkové hodnotenie 5/5 Spracovanie 4,5/5 Dej 5/5 Postavy 4/5 Grafika, scény, kvalita 5/5 (maskovanie niektorých postáv na úrovni the walking dead)