• Thriller

Ať žijí duchové! (1977)

Klasika! Výborná pohádka/komedie/muzikál (nejen) pro děti.

Cesta do Ameriky (1988)

Tuhle pecku bych mohl vidět klidně stokrát a pořád by mi to přišlo vtipný!

Trhák pana Bowfingera (1999)

S Policajtem z Beverly Hills nebo s Cestou do Ameriky se to srovnávat nedá, ale v porovnání se Zamilovaným profesorem a spol. je to dobré. Několik dobrých nápadů opravdu povedených vtípků se tam najde.

Dračí srdce (1996)

Tahle pohádka mě příjemně překvapila. Výborné trikové efekty, kvalitní hudba, věrohodné herecké výkony, vcelku originální příběh - na tenhle žánr vysoce nadprůměrné.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Tenhle seriál "pro děti" nám pouštěla učitelka (RNDr.) na gymplu v rámci výuky biologie. Zábavné a názorné!

Training Day (2001)

Původně jsem chtěl dát hvězdičky jenom tři, ale když jsem o tom přemýšlel, nebylo by to vůči tomu filmu fér. Film má dobrý scénář, který je dobře natočen a herecké výkony jsou taky dobré. Vlastně ani nedokážu popsat, proč jsem z toho filmu měl tak divný pocit. Jestli to bylo atmosférou, kterou ve mě vyvolal, nebo tím, že jsem prostě původně čekal něco jiného. Vážně nevím. Film stojí za to vidět, ale nemám nejmenší chuť se na něj podívat podruhé.

Děti planety Duna (2003) (seriál)

Minisérie navazující na Dunu (2000). Řemeslně rozhodně lépe zvládnutá, možná pomohlo i to, že adaptuje vlastně druhý i třetí díl celé ságy zároveň. Ubylo zdlouhavých pasáží a hluchých míst, na druhé straně se ale do filmu nevešlo všechno. Podle mě tu zase platí, že znalce předlohy potěší, ale ty, kteří knihy neznají spíš zmate a odradí.

Duna (2000) (seriál)

Na to, že jde o televizní produkci, jsem byl velmi příjemně překvapen. Příznivec knižní předlohy bude nadšen (jako já) a odpustí i nějaké ty nedostatky, jako například opravdu nevěrohodné triky (ale ty se zrovna nepovedly ani Lynchově zpracování). Myslím si ale, že ti, kteří knihu nečetli, budou trošku mimo.

Kojak (1973) (seriál)

Nezapomenutelný poručík Kojak v podání Tellyho Savalase - stará škola. Něco takového dnes už nikdo nenatočí.

Sin City - město hříchu (2005)

Nedokážu zhodnotit, jak moc nebo málo se film drží předlohy, každopádně po vizuální stránce úchvatná podívaná. Temná komiksová atmosféra z filmu přímo čiší. Ode mě 5* a velké nadšení.