• Thriller

Strážce duší (2005) (seriál)

Hodnotím po prvním dílu, ale nepředpokládám, že ty další budou nějak extra lepší. Nevěrohodné dialogy, nevěrohodné herecké výkony a velmi nevěrohodné trikové scény. A je to velká škoda! Ten námět vypadá hodně zajímavě. Škoda, že si tvůrci nedali větší práci.

Liga výjimečných (2003)

Možná jsem divnej, ale mě se to prostě líbilo. Mission Impossible v comixovém provedení.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Údajně je divadelní předloha lepší. Možná. V divadle jsem nebyl, ale v kině se mi Příběhy obyčejného šílenství opravdu líbily.

Showtime (2002)

Robert De Niro i Eddie Murphy se snaží, ale pouhé obsazení zvučných jmen dobrý film neudělá. Lehce podprůměrná akční komedie vyloženě neurazí, ale až na pár světlých výjimek se divák moc nezasměje.

Síť (1995)

Nadprůměrný thriller - výborný námět, dobře natočený. Ty technické nesmyslnosti se dají odpustit - většině lidí to stejně ani dnes nijak divné připadat nebude. Navíc je ten film 10 let starý!

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Výborný seriál! Naplno rozvinul ne zcela využitý námět z původního filmu. Navíc, když pominu několik slabých dílů, tvůrci dokázali udržet dobrou kvalitu seriálu až do osmé (zatím) série. A O'Neillovy a Teal'covy hlášky jsou prostě bomba.

Atomový vlak (1999) (TV film)

Jsou dobrá béčka a jsou špatná béčka. Atomový vlak je hodně špatné béčko. Takové ty věci, které člověk podobným filmům odpouští, jako plno klišé, špatná režie, herecké výkony, stupidní dialogy a směšné triky na vás v tomhle filmu uplně vyskakují z obrazovky. Korunu tomu nasadil prezidentův projev na závěr a scéna, jak pomáhají stavět dům. Tu jednu hvězdičku dávám za prvních 45 minut, jinak odpad.

Roztomilá zlodějka (2002) (TV film)

Na německý televizní film je to až překvapivě zábavná podívaná. Trošku mi to připomnělo Past s Connerym a Zeta-Jonesovou a musím přiznat, že mě tvůrci několikrát dostali nečekaným zvratem. Jenom mě dost zklamal až příliš nasládlý konec. Na nedělní odpoledne, když venku prší a nic jiného v telce neběží, je to ideální film. A Bettina Zimmermann je opravdu roztomilá :)