Bratři (2023)

Pro me to vubec nebylo tak plochy jak jsem vsude cet. Vlastne to byl uplne v pohode film. Sice jsem na cesky filmy dlouho nekoukal ale i tak nevim jestli je tomu u nas neco podobnyho. Vlastne ani nechapu ty narky ze to neco neukazuje. Jasne ze kdybych chtel tak muzu rict ze je to mohlo vykreslit i v horsim svetle ale stejne tak bych to samy moh rict i tech odpornejch komousich. Protoze i ty jejich zverstva jsou tam podany s takovou noblesou a eleganci az mi to prislo skoro zvraceny. Ale jako film to podle me funguje a je fakt peknej.

Olověná vesta (1987)

Je to jeho jubilejni 8. film ktery jsem videl a muzu tedy asi uz s klidem rict ze jeho filmy s jedinou vyjimkou (eyes wide shut) nemam rad. Nektery uznavam nektery ani moc ne ale rozhodne me nebavej a nemam je rad. Tohle neni vyjimka. Jednim z hlavnich duvodu je ta neuveritelna odtazitost od jeho hrdinu. Mechanicky pomeranc barry lyndon nebo tohle..tam proste neni jedina postava s kterou by se clovek mohl nejak ztotoznit nebo ji snad mit dokonce rad a fandit ji. Nekomu to mozna imponuje me to nebavi. Navic jsem videl dost valencnejch filmu a pripravu vojaku abych moh rict ze tohle jsou nejneschopnejsi vojaci co jsem kdy videl. A to nejen na vycviku ale i v boji. Ma to byt vykvet vojska a pritom je to jeden vetsi tupec nez druhej. Ten trotl co se odstrelil to je vrchol sam o sobe. Neni schopnej behat prelezt jednoduchou prekazku ma ze vseho furt prdel a do toho se cpe porad koplihama. Ale nejlhorsi je ze tohohle imbecila pak vezmou k pechote. Jako WTF? Co se tyce valecnych filmu nebyl by v prvni petce ani v desitce. Je to teda poprve co jsem videl Vietnam z pohledu zakladen a tanku ale to je fakt malo. Zatimco nektery dila nemam rad ale uznavam (pomeranc) tak tohle je slabota po vsech strankach kde ja osobne nevidim proste vubec nic. Jsem nekde mezi 2 a 3 hvezdama a tezce zklamanej. Co na tomhle kdo vidi nechapu a v mem novem zebricku nejprecenovanejsich film se dostal do prvni trojky. Nuda tupost (postav) a nenabizi nic cim by mohl konkurovat jinym valecnym filmum. Co by mela byt ta jedna vec (jakakoli)? Za me tam fakt nic neni..

Medvěd (1988)

Tak jsem si to po letech zase pustil. A mozna se k tomu za 10 let zase vratim. Je to pekny je to kratky je to husty co s medvedama natocili. Je to dojak je to i zdimacka na emoce ale vlastne fajn.

Mimořádná událost (2022)

Prijemna jednohubka u ktery nevadi kdyz vas nekdo vyrusuje. Blbina s blbounama a peknou pointou s tupym myslivcem. Moc se mi libila jenovefa. Takova trochu ilona z mostu. Vynikajici 😀

Green Room (2015)

Vlastne je to objektivne asi lepsi nez to hodnotim ale tam je vsechno neprijemny. Neprijemny prostredi neprijemny lidi. A navzdory tomu ze to je docela zajimavy a neni to blbe udelany tak me to celej film dost obtezovalo. Pokud se podivate do galerie a nebude vam vadit ze se v tom odehrava prakticky celej film tak to klidne doporucim. Mne to ale vadilo dost.

Dogville (2003)

Co to jako melo byt? Ze je to delany jako divadelni hra mi nevadilo. Vlastne mi to prislo i docela zajimavy ale proc jsem na to proboha mel koukat tri hodiny? TRI HODINY!!! Uplne banalni a plochy dilo o tom ze se lidi chovaj jako svine kdyz k tomu dostanou moznost? Kriste pane. A to zaverecny jakoze dilema to melo byt jako co? Tesil jsem se az si najdu cas na jeho dalsi dila (videl jsem fajn nymfomanku a skvelou melancholii) ale po tomhle vlastne nemam chut se do dalsich jeho del vubec poustet. Vubec nechapu ty nadseny hodnoceni. Pro me spolu s kultem hakovyho krize nejprecenovanejsi film co jsem videl. Nikdo me nikdy neprinuti si tuhle banalitu pustit znova.

Lovci lvů (1996)

Nevim jestli je to tim na jaky filmy vetsinou koukam ale tohle na me pusobilo hrozne spravne. Lvi byli lvi koleje koleje savana savana. Nejsem asi zvlast citlivej na zeleny pozadi na cgi trochu vic. Ale tenhle film mi ukazal jak jinak to muze vypadat a byl jsem z toho nadsenej. Uz jsem to kdysi videl a rozhodne mam chut si to zase nekdy pustit znova. A to mivam u filmu posledni roky opravdu malokdy.

Narozen 4. července (1989)

Zajimavy ze se na to diva z jinyho pohledu nez byva zvykem. A tim bych pozitivama pomerne skoncil. Neni to o tom ze by byl ten film vylozene spatnej ale je takovym zpusobem angazovanej ze je to fakt vadivy. Muze se vam to nelibit nebo naopak ale je dobry to zduraznit protoze se mi tezko hleda film kde by me to tak moc intenzivne trefilo do rypaku. To je tak nejak objektivni a subjektivne mi ta postava pripomina osoby typu jindricha rajchla. Trotla co "prozre" a "bojuje za pravdu". Sice nesnasim pacifisty ale stejne v tech filmech tem protestum jak jsou vykresnelny vetsinou fandim ale tady navzdory tomu ze nesnasim aroganci moci a policie tak jsem si k nim vypestoval tak neprijemnej vztah az me to prekvapilo. A je to tim ze je to vykresleny jak objektivni zpravy rusaku nebo hamasu. A kdyz se neco takovyho deje tak mi zacne blikat cervena kontrolka a zacnu ty lidi nenavidet. V tomhle pripade teda protestujici a autora. Mel jsem predstavu ze za to nebudu snizovat hodnoceni protoze bych se blizil az nekam k odpadu ale uvidim jak to ve mne bude casem zrat.

Nezvaná (2009)

Velmi slaby dve hvezdy. Tezko rict jestli je to tim ze uz jsem par podobnejch veci videl nebo to bylo udelany tak blbe ale kdyz ten velkej zvrat odhalite behem minuty prvni a druhy sceny tak celej ten film vcetne gradace fakt nefunguje. To odhaleni na konci tak pro me byl skutecne sok srovnatelny s tim ze rano vyjde slunce. Jediny co me potesilo a co to trochu zvedlo byl ten zaver s babou v zupanu.