Il Boemo (2022)

Je to film ktery nic nerika asi ani nechce rict. Proste plyne a skonci. Film staryho typu co si dava vic zalezet na kulisach a kostymech nez na nejake vystavbe nebo snad dokonce vyusteni ci katarzi. Proste neco co by ho povysilo nad ostatni podobne filmy (nebo dostalo na jejich uroven). V nekterych fazich roztahanej stejne nesnesitelne jako ta hudba. Scene s Rodenem se asi budu smat a vzpominat na ni jeste dlouho :)

Predátor: Kořist (2022)

Mohl to byt nejlepsi film od jednicky. Jenze neni. Ackoli je to zasazeno do nadherneho prostredi kde zejmena prvni pulka vypada uchvatne civilne/divoce tak jsou tu veci ktere film srazeji. A to hodne. Od prichodu frantiku se zmeni tempo a vlastne cely film. Pominu-li ze me to finale uplne neuspokojilo tak za vylozene odpudivy povazuju nektery (!!!) triky. A to tak ze tomu nerozumim. Navic je to vec ktera me u filmu dokaze asi nejvic vytrhnout ze zazitku. Animace zvirat. Strida se tam odpudivej kralik had medved (z toho by clovek fakt blil) a k tomu nadhernej vlk. S predatorem a trikama je to uplne stejny. A vlastne s celym filmem. Kdyby to zustalo u prvni pulky tak bych dal 5* i pres ty triky. Takhle jsem byl misty i na dvou. Jakekoli hodnoceni v tomto rozmezi povazuju za naprosto oduvodnitelne. Nakonec prijemne prekvapeni i zklamani zaroven. Pres 3 se kvuli tem trikum a nekonzistenci asi nedostanu a duvod pustit si to znovu nejspis nikdy nenajdu. To si dam radsi znovu predatory.

610 metrů nad zemí (2022)

Zpusob jakym dokaze privodit zavrate nebo alespon neprijemne pocity je uzasny. Prvni film u ktereho mi misty fyzicky nebylo dobre. Umim si predstavit ze pro nekoho to muze byt az moc. Je treba pocitat s zanrovymi klise (jak to ze je to nenapadlo?) ale jinym se zase naopak nastesti vyhyba. PS: Je to vejska jako prase :)

Princezna Mononoke (1997)

Pristupoval jsem k tomu s velkym ocekavanim a i tak jsem byl prekvapen. Uz od sameho zacatku je jasne ze to neni bezna zapadni pohadka na ktere jsme zvykli. Nakonec neni to ani tak pohadka jako spis mistrovske dilo. Neco tak dospeleho aby clovek pohledal napric zanry. Jinak uz delka naznacuje ze to neni uplne pro deti ale moji 5 lete dceri se to moc libilo a porad opakovala ze to by na to chtela nekdy koukat znovu. Tak uz jsme to videli dvakrat. Cili neni to tak ze by to pro deti bylo nekoukatelne nebo nestravitelne at uz delkou nebo nezvyklym grafickym zpracovanim. Nebudeme na to koukat porad jako na jine. Tohle je totiz za odmenu a je treba na to koukat v klidu a vychutnat si to. Mimoradne 👍

Jurský svět: Křídový kemp (2020) (seriál) odpad!

Naprosta esence tuposti..postavy delaj vsechno proto aby co nejdriv a co nejhloupejc umrely neuveritelne dementi zapletky..pro dospelyho neco k nepreziti kdy snad u jedinyho dilu nejde nekroutit hlavou a nekomentovat tu hloupost a nesmyslnost.. Ale detem se to libi 🤷‍♂️

Obnažené (2022) (seriál)

Přestože skoro každá epizoda sama o sobě jako průměr obstojí, tak jako celek je to spíš slabota. Postavy jsou zvláštní, vlastně ani nejsou moc zajímavý a je tam jediná postava (pár), která projde nějakým vývojem.  Zbytku se prostě dějí nějaké věci a buď na ně reagují, nebo ani ne. Ať tak či tak výsledkem je zachovaný status quo, ačkoli se tváří, že proti němu bojuje.  Poměrně zásadní problém jsem měl s tím, že jsem kolikrát nevěděl, jestli jde o do absurdity přivedenou situaci, nebo zachycení skutečnosti. To samo o sobě považuju za bizár. Dokoukal jsem to jen proto, že to má míň než půl hodiny a funguje to jako výplň. Doporučil bych to maximálně nějakým maminám (50+), co se, možná jako jedniný, budou dojímat nad strastmi osobního a rodiného života po padesátce. A to jen v případě, že se budou chtít posmívat chlapům, kteří jsou tam vyloženě jen jako figurky hodné posměchu (v zásadě nic proti tomu).

Asi to ukončím (2020) odpad!

Tenhle film rozhodne neni pro kazdeho a urcite neni pro me. Shodou okolnosti jsem den predtim koukal na Lost Highway ale zatimco tam jsem se s koncem filmu vic a vic tesil na konec a nejake vyusteni tak tady jsem naopak zacal byl znechucenej otravenej a dokonce nas*****..to se mi snad u zadnyho filmu (navic po v zasade neutralni rekneme hodine a pul) nestalo. Dokonce jsem poslednich nekolik minut proklikaval protoze jsem zacal nahlas nadavat. Takze ne ze by ten film nemel zadne kvality ale ty emoce o kterych pisu proste jine hodnoceni nepripusti. A to pisu se znacnym odstupem. Radsi bych se petkrat za sebou dival na Green lantern (nebo jinej odpad) nez abych tohle absolvoval znovu.

Asistentka (2019)

Rozvlekla nuda bez pointy..

West Side Story (1961)

Nesmírně úmorný začátek, s jednou výjimkou nezajiímavé písničky, otřepaný příběh..Pozitivně bych hodnotil jen naznačení vztahu mezi oběma skupinami, potažmo komunitami a taneční kreace (i když se opakují), které jsou nejlepší věcí ve filmu. Přežít se to dá, ale nenapadá mě nikdo, komu bych to doporučil. Od puštění nové verze (vzhledem k tomu co jsem čet a slyšel) mě to každopádně minimálně na několik odradilo..

Impozantní Yellowstone (2019) (seriál)

Zklamání. Tematicky roztříštěné, neustále se to vrací k již viděnému a řečenému, klouže to po povrchu bez jakékoli snahy proniknout do hloubky. (Ne)hezky je to vidět na návratu predátorů (vlků).  Krásné téma, u kterého jsem se těšil, že se dozvím něco nového, ale místo toho, aby vysvětlili všechny dřívější problémy a jak se které podařilo vyřešit, jsme se jen dokola dozvídali, že jsou tam rodiny a některé umí lovit bizony.. K tomu jako třešnička místy dost otravný komentář a nesedla mi ani implementace lidí, které tam vůbec nepatřila, hlavně proto, že nic nepřinesla..Škoda