Truman Show (1998)

Uplne jsem zapomnel ze uz jsem to kdysi videl. Ale po par minutach filmu mi to doslo a rikal jsem si ze to asi nebude fungovat. Taky me to od zacatku az tak nebralo ale cim dal se film ubiral tim vic se mi libil. I po tech letech je to strasne (ne)prijemnej film a ty roky mu moc neubraly. Tim jak clovek starne mu asi i pridaly.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Zacnu tim "hlavnim". Jsem rad ze tohle tabu Emma prolomila a udelala to s graciii. Film kterymu by pri trose snahy a talentu sluselo pet hvezd ale na to bohuzel neni dost dotazenej. Jde o konverzacku takze jde vlastne "jen" o rozhovory a ty jsou vetsinou pekne udelany ale prislo mi jako by nekterou cast scenare delal bud nekdo jiny nebo to delal s kocovinou. Jako kdyz mate ve hre hlavni quest a najednou si ho prolozite vedlejsim. Jinak si moc nedokazu vysvetlit jak to dokazali nekdy poslat cimrmanovsky "zcela mimo sachovnici". Natuknout neco zavaznejsiho vytvorit konflikt a pak to sfouknout jako by se prakticky nic nestalo a nechat to vyjit do ztracena. Fakt to mohlo bejt skvely. Takhle je to jen velmi dobry.

Po životě (2009)

Ja vlastne nevim. Ma to moc pekny momenty napady i provedeni ale neco tomu proste chybi. Chtelo by to dotahnout. Prislo mi ze autori dost utekli z konce a snazili se z nej vylhat divnou obezlickou. Stejne tak vubec nevysvetlili neco co tam dvakrat zduraznili. Kdyby to zvladli lip tak bych nad ctyrma hvezdama nevahal. Takhle ale spokojenej nejsem. Rozhodne si ale nektery myslenky a otazky v hlave udrzim a budu o nich premyslet.. "Vy lidé.."

Pád do tmy 2 (2009)

U pokracovani byvam pomerne tolerantni a dost veci odpustim ale tohle je od zacatku uplna blbost. Zpatky v jeskyni uz je to zase pomerne slusny ale je to o dve tridy horsi nez jednicka a zbytecnej film. Postavy jsou uplna zoufalost. Jedina zajimava vec je konec ale dost na silu asi aby to byl ozajimavy a stejna blbost jako zacatek a vlastne i vetsina filmu.

Hranice lásky (2022)

Zajimavy tema nezajimave zpracovany. Respektive se mi libila ta civilnost obycejnost uplne normalni uveritelny dialogy ale chybi tomu jakykoli prekvapeni a napad. Proste to skonci presne tam kde si od zacatku myslite. Neni to nic bolestivyho a je to film na zhlednuti ale tezko si z nej budu neco pamatovat. Btw sexualni sceny v pohode. Nic explicitne sokujiciho pekne to zapada do zbytku filmu.

Zrcadla 2 (2010)

Docela se mi libilo ze opustili prvni dil a vetsinu casu jsem byl spokojenej. Je to takovy prijemne civilni obycejny skoro az oddychovy :). Jen ten konec to tahne strasne ke dnu. Na to vsechno je to proste strasne malo. Vlastne uplne obycejna vec ktera se cirou nahodou stala u tech spravnych zrcadel. Tady si mel nekdo dat mnohem vic prace. Mozna to casem budu hodnotit hur pokud mi zustane v hlave jen ten konec ale jinak to bylo fajn. Btw tu zvykaci scenu si budu nejakou dobu pamatoval. Fakt hutna.

Ledová smrt (2006)

Teoreticky by se mi to melo libit. Pekny prostredi (zaber na hotel mi hodne evokoval osviceni) dokonce bych ani nerek ze to je hloupy jako podobny horory byvaj ale nejak mi to nefunguje. Tezko rict kolik na tom udelal dabing (asi hodne) ale vlastne jsem si celou dobu jen rikal ze to jsou slaby tri hvezdy. A nejspis jen proto ze jsem je proste chtel dat. Ale nejsou tam. Razitko na to dal konec kterej byl vylozene neuspokojivej a nevysvetlili vubec nic (proc to bylo 30 let zavreny?). Co mi na tom asi vadilo je ze ten horor pusobi mnohem starsi nez ve skutecnosti je. Mel jsem u toho totiz podobny pocity jako nedavno u evil dead jen samozrejme v mnohem mensi mire. Asi jde o to "herectvi" ale to se dostavame zpatky k dabingu kdy ten zvuk se uplne miji s tim co vidime. Takze pokud to jen trochu pujde tak bych to doporucil v originale. Na druhou stranu nemuzu rict ze bych u toho trpel to ani nahodou a lidem co maj radi horory bych to klidne doporucil. Neurazi a myslim ze vetsinu i potesi.

Šílená noc (2022)

Zanrove mi to prislo ponekud neukotveny ale za me dobry. Dokonce si to mozna nekdy i pustim znova. Treba to na vanoce po sklenicich medoviny ziska jeste jinej rozmer. U nekterych umrti jsem si vylozene labuznicky mlasknul a dokonce se nahlas zasmal. Nerikam ze je to uplne dotazeny ale takovych filmu by melo vznikat spis vic nez min. S klidem doporucim vsem co to nebudou brat uplne vazne.

Lesní duch (1981)

Pokud si budete jako ja chtit doplnit vzdelani tak upozornuju ze se to prezit da a chapu proc to ve svy dobe muselo byt neco ale dneska uz to proste boli..

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Asterixovi asi nejde napsat horsi recenze nez ze je nudnej. A tohle byla nuda k..no nepreziti. Za celej film tam byla jedina vtipna pasaz se Zlatanem. A to je vsechno. Dokonce ani veci z traileru tam vubec nefungujou. Syn nakonec odesel par minut pred koncem coz me paradoxne docela mrzelo kdyz jsem musel prezit tu hodinu a pul a byl jsem cimrmanovsky zvedavej jestli je konec stejne slabej jako celej film.