Storm Warning (2007)

Velmi milé překvapení. Jak to vypadalo obyčejně a nudně, tak se to velmi pěkně zvrhlo. Pominu-li tu fascinující proměnu v MacGyvera, šlo o krásně ošklivou záležitost. Zejména použití ochrany proti styku a labužnického pejska. Klamalo to tělem, čekal jsem slabotu a dostal libovost.

Nebojsa (1988)

"Vi...jen mu nedoslo ze neni nutne mermomoci neco delat ale byt u toho kdyz se rozdava!!" Kdepak Ferko vsemi mastmi mazany co se vyzna nadevsemi to posila na uplne jinou uroven. Jinak by to byla nuda :)

Plivu na tvůj hrob (1978)

Dobrej namet provedeni vzhledem ke stari akceptovatelny. Herectvi ale fakt boli.

Grinch (2018)

Ma to zabavny mista ve kterych to pripomina ja padouch. Jen je to mnohem slabsi. Porad docela ok ale nic co bych mel chut si pustit nekdy znova. Konec silene primocarej..

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Tohle byla fakt slabota. Nechci rict ze to je nehodny univerza protoze jsem videl prvni anabelle ale tohle pusobilo tak odflaknute. Jako by ten film nikoho z tvurcu nezajimal. Je tam par osvezujicich momentu ale jako celek je to fakt mizerny. Navic tam chybi i zakladni remeslo takze to ani nefunguje poradne jako horor. A ten "knez" to bylo co? Neco mezi buffy a uplnou parodii? Normalne by to byly slaby nastvany dve hvezdy ale kdyz to ted pisu tak za to jak to zjevne bylo vsem uplne ukradeny to o trochu snizim. I slaba sestra me vytacela min (zamerne nepisu ze byla lepsi protoze byla taky spatna).

Ještěr (2023)

Tezko zacit necim jinym nez Del Torem. Uzasne presnej uzasne charismatickej uzasne neprostupnej a perfektne minimalistickej. Film sam o sobe je takova krasna pomala detektivka s takovym drobnym "zadrhelem" ze vam vsechno vykeca uz nekde v pulce. A kdyby vam to nedoslo tak vam to hned za chvili potvrdi. A pluje to dal...velmi velmi pomalu. A pritom to nerusi neobtezuje nechcete ani jine tempo. Na konci to dopadne tak jak cekate. Vlastne moc nerozumim tomu proc to tak dobre funguje kdyz i ten finalni "twist" je naprosto jasnej a jediny cim si nejsem jistej je v jakym filmu to bylo. Jedina zajimavost je ze autori s tim pocitali tak si s tim aspon trosku pohrali. Ale proc me to tak bavilo a fungovalo to..vazne neumim rict. Nejspis to nekdy prozkoumam znovu..

Rozhodnutí nebo život (2022)

Spravne divny spravne zly. Ja sice beru ze to neni zadne Kubrick ale ty hodnoceni tady vlastne nechapu. Ne ze bych hodnotil jinak spis me to jen utvrdilo. Mozna jsme mel jen stesti ze mi to sedlo. Jasne neco z toho jsem videl treba v Zrcadlech kde to bylo jeste o kus nechutnejsi drsnejsi a lepsi ale stejne jsem si to uzil. Chapu ze finale nemusi byt uplne uspokojivy ale bylo v pohode, Skoro me mrzi ze se do toho neponorili trochu vic protoze si mohli provadet fantasticky veci a mohla to byt mnohem vetsi zabava ale porad to neni nic z ceho bych byl spatnej. Uplnej konec me klasicky moc nepotesil protoze byl proste divnej a vlastne i nedotazenej ale nic to nemeni na tom ze jsem opravdu spokojenej (v ramci moznosti a zanru).

Postřižiny (1980)

Ja vubec nevim. Na jednu stranu je to film z mnoha duvodu odpudivej na druhou stranu je na tom i neco docela pritazlivyho. Tech veci mi vlastne vadi pomerne dost. Ta silena oslava chlastani a prezirani se jako toho nejkrasnejsiho co je (nebo aspon bylo) hlavni hrdinka ktera je koketa az na komin a jejiz zalety jsme pravdepodobne jen nevideli pritom leje a zere jako krava (a vsichni ti ostatni co maji asi pusobit dobre na rozdil od upjateho pana spravce kterej ji jen suchej chleba) pritom vypada ze je uplne zfetovana. Celou dobu ji ten film vyzdvihuje jako nebeskou bytost pravdepodobne protoze tak leje a zere coz nam vzdycky pan reziser krasne proda vcetne tech uctivajicich pohledu vsech chlapu. To bych chtel videt jak by takhle vypadala s touhle zivotospravou. Vlastne to cely pusobi jako hrozna lez o minulosti (ja bych se nebal rict propaganda). Cloveku kterej tam jedinej poradne pracuje se film akorat vysmiva zatimco kazdej budizknicemu si tam uziva nebo ma rovnou funkci. Vlastne hrozny. Jak jsem jeste vcera premyslel ze tomu zvednu hodnoceni protoze na tom precejen neco pritazlivyho je tak kdyz se k tomu dneska vracim a pisu si to tak to vidim naopak na snizeni. Vlastne ani nevim co to ma byt za zanr. Ma to byt komedie? A tou komedialitou ma byt nekdo koho nechcete slyset ani vterinu? Nebo delani si legrace z nekoho ze pracuje? Jsou tam takovy drobny popichnuti ale je to malo. I ta groteska je takova zvlastni a atmosferou mi tam vubec nesedela (ac sama o sobe treba zabavna). Shrnuto podrzeno je to lez o minulosti ve ktere se autor (a zjevna vetsina se kterou se mijim ac jsem ochotnej tomu lecos priznat) utapi a onanuje nad kazdym vypitym pullitrem piva a snedenou jitrnici jako nad necim bozskym.

Nech svět světem (2023)

Hodne prijemny obsazeni hodne prijemnej film. Jak jsem prakticky nevedel do ceho jdu tak na me krasne fungovala ta zmena skoro az zanru. Zacatek uplne jako funny games pak se to krasne (z)meni. Ta neprijemnost nejistota a nervozita by se uplne dala krajet. Skoro jako by to nekolikrat zmenilo zanr ale tak nejak prirozene a ne na silu. Sice bych obecne uvital kdyby to nemelo dve a pul hodiny navic je to i roztahany a uplne zamerne a dlouho stejne a hodne dobre to na me fungovalo. Jediny co me teda uplne minulo byly ty zvirata to jsem fakt nepobral co tim melo byt receno ale jinak super. Nektery sveny nebo pasaze jako by byly vytazeny z jinejch filmu ale zpusobem ze to nemuze urazit protoze si to svoji vlastni tvar zachovava. V prvni rade je to ale hereckej koncert. Ty tri ctyri postavy proste chcete videt v dalsi scene. Lepsi 4* a kez je podobnych filmu mnohem vic.