Vron

Vron

Francie

<< předchozí 1 2
    • 16.1.2014  23:25
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Jenom čtyři proto, že jako pomalý čtenář nestíhám. Další věc je to, že Martinu Freemanovi jednoduše nevěřim, že by se mohl jmenovat Watson, natož John. A ten, jehož jméno připomíná okurkovou lavičku - proslulost voskových figurín se zjevně zrcadlí už i do britského obyvatelstva. Každopádně i přes to všechno - je to paráda a i když jsem jeden z mála, kdo se směje při každý první až druhý reakci Holmese, stejně si za tím stojím.

• 21.10.2013  20:43

Ocenění patří zejména nápaditosti v převedení jídla na živočichy, které, řekl bych, bylo dost, a člověk ani nemohl stíhat všechny ty nápady postřehnout. Na druhou stranu se mi zrovna dvakrát nelíbil útok a kritika Jobse a Applu (a pokud to tak myšleno nebylo, vymkl se 'záporák' a jeho korporace tvůrcům z rukou). Chápu, že ho spousta lidí nemusí, ale dělat z něj strašáka je hloupost (kor cpát to malým dětem, i když to nechápou). Třeba je to ale jen shoda okolností...?

• 14.9.2013  19:42
    Elysium (2013)

Když pominu to, že námět a hlavně zpracování mě, docela mimo očekávání, nezaujaly, tak především ve filozofičtějším duchu... jsou tahle rádobyhumanistická poselství už trochu krkem lezoucí a je mi líto všech, kteří v tom pořád humánní odkaz vidí a kvitují to... a vlastně mi jich líto není, jsou hloupí. Dobře, jedni jsou bohatí a mají se fajn, druzí živoří, díky čemuž srdce levicových zahoří a zaplesá, když se v závěru váhy nakloní na opačnou stranu, jenomže si neuvědomují (a i tvůrci tohohle filmovýho zklamání to stejně tak ignorují), že už dneska je Země citelně přelidněná a hrozí jí podobná katastrofa, jako kdybychom vymřeli. Proto, i když je to smutný, je nesmysl snažit se zachránit každý lidský život. (Na tohle se zkuste podívat z objektivního hlediska a neodsuzujte mě případně hned jako mizantropa nebo někoho podobnýho.) Jediným sporným je, kdo by měl vybírat, kdo na život právo má a kdo ne (tady už naráží morálnost a svědomí :)), ale na tohle snadná odpověď asi neexistuje (snad jediná rozumná, i když "metafyzikou zavánějící", myšlenka je, že by "každý soudil sám sebe, jestli má právo žít", jak tomu bylo RD 'Inkvizitorovi'). Jenže ani na tohle Elysium nenaráží, a tak lze s klidným svědomím tvrdit, že námět a myšlenka jsou mdlé a hloupé - film prostě končí tak, že jsou klasicky všichni zachráněni, ale už neřeší, co pak. Protože pak budou všichni zdraví, vitální, ale nebude pro ně práce, jídlo, životní prostor a kdoví co ještě, takže to nutně (a znovu se k tomu dostávám pro umocnění) dopadne ještě hůř. Tak asi tak. :) Jo a poslední věc: jak je sakra možný, že má Matt Damon pod exoskeletem triko??

• 8.7.2013  04:47

Snad první nositel jména Coppola, který mile překvapil. Je pravda, že k tomuhle filmu jsem se dokopával hrozně dlouho. Jestli jsem neměl náladu nebo byl moc unavenej na jemnocitnou kuřecí polívku...? Každopádně je fakt, že tenhle film je příjemně nevtíravý, netlačí na pilu a ani nenese klasicky do očí bijící poselství. Jemnost, s jakou bylo všechno podáno, je jako relaxace, při který člověk cítí, jak se mu "roztéká" tělo, a užívá si to. Je buď málo takových filmů nebo o nich moc nevím (a skutečná odpověď bude uprostřed), ale... ono je to vlastně dobře. Kdyby takových bylo víc, ztratily by svůj úžasný a překvapující účinek. Dobrýho vždycky jen trochu.

• 6.7.2013  15:59

Pixarovský průměr, který příliš nestojí za řeč a je darmo ho srovnávat s původními Příšerkami s.r.o. - nedostatečné využití potenciálu monstrozity ve své absolutní variabilitě, téma okřídlené a kolikrát omílané, prostě nevyužitý prequel a tak. Těšil jsem se na tenhle film jak malej puberťák, ale moje očekávání příliš naplněno nebylo. Konec sice trochu neočekávaný, ale ve výsledku zanikající a vyšeptaný. Další zklamání. Netvrdím, že šlo o propadák, ale už dlouho jsem nezažil to pravý pixarovský nadšení. A tedy podobně jako u předfilmečku k Monsters University - dvě hvězdy jsou spíš osobní, ač němý protest proti úpadku Pixaru, který je, jak pořád doufám, jenom zdáním nebo chvilkovým škobrtnutím... škobrtáním. Snad u Pixaru neklesnou úplně na úroveň DreamWorks.

• 6.7.2013  14:06

Upřímně jsem čekal něco mnohem horšího a moc nechápu, proč to má 49%. Mám za to, že je spousta mnohem horších počinů, které se honosí červenou a je tristní jejich obecná kvitace a uznání, než bylo nadhledové přitažení za vlasy ztělesnění cti s cylindrem, které kosí nemrtvé se zoubkama. Spád to mělo, akce bylo dost, nevím, že bych se nějak víc nudil a ještě něco asi. Byla to nadsázka, tak proč se rozhořčovat nad paškálem fenoménu antisecesního prezidenta USA, když to byl cele záměr? Možná mě i trochu mrzí, že jsem díky negativní kritice nešel do kina, protože oddechovka to špatná není a určitě je víc filmů, u kterých jsem litoval utracených peněz.

• 6.7.2013  11:57

Vizuálně vcelku fajn počin, ale ani jeden z deštníků mi nebyl sympatický, což je značně na škodu, není-liž pravdou. Personifikované trubky, kanalizace, semafory a další atributy hlučných a přelidněných měst sice na jednu stranu působí roztomile, ale na druhou koho by měla zajímat usmívající se trubka? Díky volbě prostředí je atmosféra mnohem spíš tíživá a milostný příběh, který může fungovat jen za nepřízně počasí, mi nepříjde tak úchvatný jako předchozí předfilmečky Pixaru, hlavně co do námětu. Uznávám, že detaily a vizuální vykreslení jsou jako vždy parádní, ale tady to protentokrát končí. A přehnané pouhé dvě hvězdy jsou spíš vyjádřením nespokojenosti s novodobou prací Pixaru... i když to je nepochybně výkřik do tmy.

• 6.7.2013  11:36

První shodou okolností poslední film od Pixaru (teda i co krátkometrážních se týče), co jsem viděl. Druhou shodou okolností film, který bych přirovnal ke smutnému úpadku Pixaru současnoti. Takže je třeba tenhle počin může tím pádem "ospravedlnit" od posledních klouzavých kroků mimo namrzlou cestičku, jenže by správně neměl... to je ale k jiné diskusi. Životu brouka jednoduše chybí pixarovská poetika Rattaouille, Wall-Eho nebo i Příběhů hraček, která osloví i dospělejší publikum, blíží se spíš přímočarým a hloupějším filmům DreamWorks - nechybí tu ani klišé trapné postavičky tlustého blbečka, hlavní hrdinové, které si nezamilujete, nedorozkreslení podouchové atd. No a pak - animovanej film, ve kterém se nezamiluju do nějaké ženské postavičky (aby mi to pak přítelkyně půl roku předhazovala), nemůže stát za moc. Naštěstí slabý film od Pixaru je pořád jen průměrný obecně.

• 6.7.2013  10:34
    Beowulf (2007)

Asi tak, když se snažíte něco udělat zajímavě, o evropských mýtech, legendách, historii a jste z USA (jo a žijete v přesvědčení, že Angelina Jolie je nádherná). Animace nepřesvědčivá, motorika postav to samý, kamera nudná, kdoví co ještě dál, příběh nenadchne (a to mám severské legendy vcelku v oblibě, ale tohle zpracování ničím nezaujalo). Jedním slovem cele vyjádřeno - rádoby.

• 6.7.2013  09:56
    Podfukáři (2013)

Připouštím, že čtyři hvězdy jsou poněku nekritické, ale co na tom? Trocha konzumního přístupu nikoho takhle ještě nezabila. O zábavu se film postaral (krom nudnější části silniční honičky), herecky sympatické obsazení, spád filmu, "Oceánova jedenáctka" (atd.) v kouzlícím provedení. A i když v tom třeba byly konceptuální a jiné chyby, zážitku to neubíralo. Pořád to je inteligentnější film, než psychiku degradující filmy typu Rychle a zběsile jakýkoli číslo apod. Tečka?

• 1.4.2013  17:12

Dokonalý film pro bezduché? Při sledování jsem cítil, jak mi klesá IQ... fyzicky! Ten film má spoustu klišé, takže je lepší opravdu vypnout. A aspoň trochu klesnout. Na konci se pak začne člověk i smát, i když to bolí. Nuuuda.

• 17.5.2012  22:30
    Avengers (2012)

Pět s přihlédnutím k žánru...

• 31.1.2012  02:17
    Spaceballs (1987)

Špatně, špatně, všechno špatně. Neni to vtipný. Leda pokud vám je tak osm let a s velkou pravděpodobností neznáte význam slova 'klišé'... natož abyste ho v praxi rozpoznali. Klišé se sice taky průběhem časů mění a přetváří (i když ani ne tak jeho význam, jako to, co zahrnuje), jenže tohle jím muselo být už v osmdesátých letech. O to hůř dneska.

• 31.1.2012  01:35
    Can't Smeg Won't Smeg (TV pořad) (1998)

Že je něco pod hlavičkou fenoménu Červeného trpaslíka ještě zákonitě neznamená, že to musí být kdoví jak kvalitní co do vtipu. Mám dojem, že tahle převrácená předpojatost, se projevuje v hodnocení tohohle snímku. Netvrdím, že je to propad, ale Trpaslíkovi to nesahá po paty. Obzvlášť když si člověk uvědomí, že to bylo natočeno v době, kdy kvalita kultovního sitcomu bohužel už poklesla v kolenou do bláta. Marketingový tah? Snaha udělat jen něco navíc, bonus? Zjevně a zjevně úspěšná, ale opravdu by se člověk měl zamyslet, jestli při hodnocení Can't Smeg Won't Smeg nehodnotí spíš první série sci-fi sitcomu. Na Brity příliš prvoplánové vtipy. Zní to negativněji než na tři hvězdy hodnocení? :) Tak znovu: takovej propad to nebyl. ;)

• 22.1.2012  02:43

"Green Arrow... Green Lantern." Začínám si říkat, že dost už bylo toho komiksového oddechu, rozmělňuje mi kritičnost. Nicméně tohle mělo spád a nenudil jsem se. Nic extra jsem od toho neočekával, takže vcelku spokojenost, i když nápad s pilotem v zeleným oblečku se stejně barevným šperkem a pomůckou ponocného je pořád mírně připitomělý.

• 22.1.2012  02:20

Slušně zpracováno, slušně zahráno, zajímavě pojato... a pro někoho zajímavý námět. Pro mě vůbec. Příběh filmu jde úplně mimo mě, nezajímalo mě to. I když účet na facebooku mám, používám ho tak, že ho vlastně ani nepoužívám. Vlastně ani nevim, jak to funguje. :) A je mi to jedno. Podobně jako příběh "vynálezu" tohohle serveru. Nehledejte v tom žádnou aroganci z mojí strany, protože tam neni. Jestli někoho zaráží, proč jsem to vůbec dokoukal, tak si tohle přečtěte od začátku znovu a znovu, dokud vám to nedojde. ;) A pak - koukat na tenhle film nebylo zdaleka takový utrpení jako číst Brautiganovo 'V melounovém cukru'.

• 19.1.2012  03:29
    Life's Too Short (TV seriál) (2011)

Trochu silnej šálek čaje. Kdyby Dylan Moran psal scénář ke Game of Thrones, odnesl by si člověk podobný pocit po shlédnutí. Ale herecky parádní. A Liam Neeson jako bavič neměl chybu! :)

• 19.1.2012  01:22
    Nikdykde (TV seriál) (1996)

Vím, že hodnocení filmů nebo seriálů po přečtení knižní předlohy (i když v tomhle případě těžko nazvat knihu předlohou... a naopak) je vždycky trochu zavádějící, ale zvědavost, jak filmaři ztvárnili vaše představy a obrazy, je silná. A moje představy byly jiné. Především jsem si nepředstavoval takovou míru strojenosti; v mojí hlavě byly charaktery postav o moc hodně přesvědčivější a postavy uměly hrát (pan Croup se stal největším zklamáním, protože z něj měl jít strach, zákeřná a stísňující nejistota a maniakální nepředvídatelnost... a on pak v seriálu působí téměř jako bizarní ztělesnění pozérské přemoudřelosti), představoval jsem si zatuchlost, špínu, stísněnost a tíživost prostor a vůbec celé atmosféry, tmu, hru stínů, obnošené modely zmokvalých, obnošených, vybledlých a kdovíco ještě přepomopézovaných barokních oblečků a krajek na jedné straně a bezdomovská všehochuť pokrytá blátem, špínou i horšími věcmi na druhé (i s konkrétními výjimkami v případě Hunter a především pana Croupa a pana Vandemara, ale co už). Zřejmě bych mohl ještě pokračovat, ale ukončil bych to... proč měli ještě ve druhé polovině devadesátých let filmaři tendenci dělat všechno v upravenosti a dokonalosti? Jak může podzemím Londýna pobíhat markýz téměř ve vyžehlené košili a naleštěných botách bez jediné obyčejné zaschlé kapky bláta na nohavici? Proč byli všichni tak upravení? A tak se stalo, že původní atmosféra, kterou jsem cítil z knihy, se zkazila seriálem, protože najednou jsou londýnské podzemní stoky a tunely metra prostorné a svěží. Mrzí mě, že je tenhle seriál pro mě dnes nekoukatelný, protože Neila Gaimana si jako spisovatele vážím, ale zas mi nikdo nesebere pocit z prvního přečtení románu. Každopádně si myslím, že by nebylo od věci, kdyby se příběhu Neverwhere někdo zas chytl a přetočil ho i třeba v animované podobě (jen ne proboha podle postaviček ze stejnojmenného komiksu!). Dokážete si představit, kdyby si to vzal do rukou někdo jako Tim Burton? Teda otázkou zůstává, jestli někdo podobný vůbec existuje. :)

• 18.1.2012  05:13

To byla zábava. Na krátké povídce poznáte kvality tvůrce, což? Taky bych chtěl umět takhle házet moukou. Nezní to divně? Byla to vůbec mouka? Na beznínce se dá koupit mouka? Vau...

• 18.1.2012  04:58

Tak tohle patetický klišé bolelo. Kam Jackman strčil hlavu, když měl do písku? Jedna hvězda za to, že... to prostě není odpad, a druhá za vizuální podívanou. A z druhé strany tři hvězdy dolu za malé divy, které předvedly intelekty podílející se na scénáři a vůbec toho všeho okolo. Tak pojď, pojď aspoň na modrou!

• 18.1.2012  04:30
    Thor (2011)

Vuhúú. No, byla to legrace a nenudil jsem se, i když samozřejmě pár připomínek a poznámek, spíš faktičtějšího rázu, bych na hlavě měl: 1) co vím, byli vůči tomu i protesty, takže... Skandinávie byla vždy proslulá obchodem s otroky z Afriky (jako první přeci objevili Ameriku, kde je černochů spousta), a proto opravdu nechápu, jak někoho vůbec mohlo napadnout "černoch mohl být taky Viking, tak co třeba Heimdall?" Odinův syn, co?; 2) mám za to, že Odin přišel o oko jinak; 3) chápu, že Laufy zní líp než Fárbauti, ale když se nad tím zamyslíte, je docela legrační, že ten obrovskej modrej tetovanec je vlastně Lokiho matka; 4) tahle mytologie je vcelku známá, tak proč nikoho nenapadlo říct Thorovi: "Hele, znáš Lokiho? Nechci ti kazit iluze, ale ..."; 5) fantazii se prý meze nekladou, ale... Asiat a D'Artagnan?; 6) kdoví co ještě... Ale tak na druhou stranu se tahle přitaženost vlasů musí brát s nadhledem, že? Proto čtyři mjamja. A na závěr - uchopení Lokiho bylo stejně lepší než Thora. Proč se nikdy nefandí těm hubeným, co umí točit tyčí? A pak je ještě zesměšnit helmou s tykadlama... A stejně máte všichni raději sobotu než čtvrtek, tak nedělejte.

• 3.12.2011  22:33

Paříž. Čtyři hvězdy přehnaný, ale Paříž.

• 21.9.2011  00:22
    Sofiin svět (1999)

Na základě předlohy "románu o filozofii"... pro mě zklamání - ve filmu tvůrci mnohem víc kladli důraz na děj knihy, který je jednoduše divný (alespoň v závěru), než na průřez dějinami filozofie, který kniha předkládá... tohle je i při menším odhlédnutí sice logický přístup (jinak by to kolidovalo s bizarním dokumentem), ale jestliže byla filozofie pro knihu stěžejní, ve filmu se o ní člověk doví převážně... nic. Možná pokud je vám těch patnáct jako hlavní hrdince. Tudíž chcete-li se o filozofii něco dozvědět, kašlete na film a přečtěte si raději knihu, která přijatelnou a vcelku čtivou formou ony dějiny podává, byť čím dál stručněji (pokud si dobře pamatuju, o filozofii 20. století snad ani pořádně nepadla zmínka). Nicméně tohle nemá být ani tak o komparaci předlohy a filmu, jenže na druhou stranu z ní film vychází... a to bolí. Tohle se prostě na plátno nehodilo, což film potvrzuje.

• 28.8.2011  04:27

Neskutečné efekty, a to nemyslím v dobrém. Nevim, jestli to dávat za vinu filmu nebo svojí únavě, ale třikrát jsem u toho usnul... No, sice je to pořád Bond, ale tak jako... bizarní a jakoby na tripu. Potom: jestli má být James Bond vrchol a jakýsi prototyp mužskosti, může mi někdo vysvětlit, proč nosí jabot?? A v jednu chvíli dokonce s krajkama? Brr! S nadhledem legrace, ale zbytečně moc dlouhá, takže... vlastně ne tak legrační. Ten film jednoduše implodoval.

• 27.8.2011  14:22

Nemůžu si bohužel pomoct, ale Scottova režie mě obecně kdovíjak neuchvátila, čímž nechci říct, že ho pavažuju za špatného režiséra. No a po značně krétkém pseudoúvodu samozřejmě trocha deduktivnosti, i když jen okrajově: Ani tenhle snímek mě nijak extrémně nezaujal. Několikrát se v něm opakuje věta, že u komedie je třeba načasování... možná jsem nevnímavej nebo příliš arogantní, ale že bych tu postřehl nějaký parádní načasování, u kterýho bych se alespoň pousmál, se říct nedá. Trochu mě mrzí, že ani zasazení do oblasti francouzských vinic příliš konečnému výsledku nepomohlo. Netvrdím, že jde o špatný film, protože tím by spadl pod tři hvězdy, jenže fabule mi nepřišla moc věrohodná a... syžet svojí jemností kontrastující s životním fatalismem nebyl špatný, ale i když neurazil, na druhou stranu ani, jak jsem už zmiňoval, příliš nezaujal. No, stejně budu Scottovi dál dávat šanci, aby mě přesvědčil.

• 31.7.2011  03:33

Vizuálně skutečně úžas. Úžasný je, že si někdo v dnešní době dokáže takhle poradit s animací - jednoduchá a zároveň až přebytá nápady (už jen stromy, které působily jako 'legračně inteligentní luxfery'). Námět a vůbec příběh mi na druhou stranu ale nebyly tolik blízko, nicméně šance se má dát všemu (nebo aspoň něčemu, někdy), a tak i přes církevní tematiku mě od začátku film chytl a bavil, i když dost možná právě díky oné animaci, ale zas ta by sama jen tak nestačila. Prostě aspirace na čtyři hvězdy, jenomže potom přišel závěr filmu a... buď nemám rozumné ponětí o iluminacích a o irské mytologii nebo mi něco fakticky podstatnýho uniklo, ale po skončení závěru filmu jsem si cele zmateně a z míry vyvedeně pomyslel akorát tak "He?", protože to bylo opravdu divný. Za tenhle závěrečný šok hvězda dolu, ač je mi to dost líto.

• 12.7.2011  04:00

Věřím, že přesně takhle to Alighieri zamýšlel. Romantický příběh dvou milenců, kde jeden se obětuje pro druhého, na pomoc mu přicházejí dobří duchové, aby nakonec dobro zvítězilo nad zlem, filozofické a vůbec myšlenkami prodchnuté pohlazení pro kuřecí polévku; to všechno podané příjemným, uklidňujícím a nenuceným způsobem - všude plno krve, uťatých hlav, končetin, vytékajících vnitřností, vzezření připomínající hnijící útroby samotné a tak vesele dále... Sice jsem nečetl literární námět, ale tohle je cele hrozná pitomost. Jednoduše nebrat vážně a raději se zasmát patosu. Zajímalo by mě, jestli si 'Božskou komedii' na základě téhle hry nebo filmu někdo vůbec přečetl... ale to už je jen takový malý výkřik do tmy. Jedna hvězda za to, že jsem se moc nenudil a druhá za... za slepou odvahu veřejně tohle prezentovat. :)

• 12.7.2011  01:31

Parádní lehce "noirový" Batman v Nolanově podání. Krom Katie Holmes pomalu jeden oblíbený herec vedle druhého (uvědomuji si u ní pohlavní deverzitu); film svojí atmosférou zaujal a bavil i víc než Burtonův, a to už je, co říct. Jestli budou podobně směřovat i další a další komiksové filmy, je se podle mě nač těšit. Hvězda dolu za hlášku "toho si nevšímejte, ony jsou z Evropy". :) Čímž kecám, i když mi zúžila oči a předsunula mandibulu. Prostě věřím, že to jde pořád ještě líp, protože tu pár hlušších míst bylo.

• 12.7.2011  00:34
    Terminál (2004)

Přes oblibu Spielberga a Hankse je tohle podle mě krok tak mimo, že mě to asi nikdy nepřestane udivovat. Film je až smutná slátanina všeho možnýho, jako by se snažili vervat snad všechny prvky filmové romantiky, dramatu a s tím spojené komedie do jednoho celku. Snažil jsem se tomu dát druhou nebo snad i třetí šanci, ale i když jsem odhlédl od jakési urážky Slovanů (běžně mě to neirituje) a tendencí Američanů přetvářet si Evropu nebo i její dějiny a mytologii podle toho, jak se jim to hodí (častokrát bez sebemenší úcty ke své "Matce"), pořád mě ten film nijak nenadchl a jen jsem koukal, co to byl Spielberg schopen stvořit. Je mi to líto, ale jednoduše nejsem s to pochopit, čím si tenhle film zasluhuje úctu, kterou mu prokazujete... a to i přes komentáře ostatních. Možná mu dám někdy ještě další šanci a přehodnotím, ale obávám se...

• 9.7.2011  07:33
    Klaun Am (TV seriál) (1984)

Když jsem byl ještě prtě, vysílali v televizi tenhle večerníček o dětský představivosti a fantazii, od tý doby jsem o něm neslyšel a vlastně i málokdo si na něj vůbec vzpomíná. Je to škoda, protože jako malýho mě to bavilo a nápad to má pěknej a nenucenej... a co víc – není tu třeba slov, pro což mám trochu slabost. Samozřejmě tu hraje trochu roli nostalgie, protože vidět to prvně teď, hodnocení by bylo... asi o hvězdu nižší.... nebo taky ne.

<< předchozí 1 2