Hvězdný prach (2007)

Nemám nejmenší výhradu. Možná pouze slabší vizuální efekty, které místy opravdu bijí do očí, ale to se dá prominout. Nádherný pohádkový příběh podle stejnojmenné knihy opravdu neztrácí na tempu. Celá plejáda hvězd, účinkující v tomo snímku, je naprosto senzační. A navíc, vyzdvihnout se musí i autor hudby Ilan Eskheri. Jen díky tomuto mistrovskému dílu, který složil, je film tak úchvatný.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Knižní předlohu jsem nečetl! Ale film je báječnej. Je to sice citový vydírání, ale nádherně odlehčený přiměřenou dávku cynismu :) Vážně, těch hlášek tam bylo docela požehnaně. Opět děkuji asi už mé oblíbené scenáristické dvojce, dále pak celému hereckému ansáblu, hlavně nesmírně úžasné Shailene Woodley (sakra, ta tu sošku jednou musí dostat!!!). Skoro celý snímek šlape jako švýcarské hodinky. Tím skoro myslím tu poslední čtvrtinu filmu, kdy mi to přišlo moc natahované. Na druhou stranu krásný soundtrack, který se hodil od první do poslední minuty. Zatím dávám silné čtyři hvězdy, ale kdoví, možná za nějaký čas, až to zčíhnu ještě jednou, tam tu poslední hvězdu přihodím. Moje hvězdy tomuto filmu přejí. 80%

Chappie (2015)

Opět nosné téma a opět nevyužité. Tohleto spojení Číslo 5 žije, Robocopa a A.I. mělo zkrátka větší potenciál. Krásný audiovizuál a solidní akční scény, tím bych asi skončil. 60%

Chata na prodej (2018)

Sonda do "typicky" české rodiny se snaží divákům připomenout, že nás všechny dohání minulost. Ačkoli je snímek plný relativně uvěřitelných postav, čekal jsem od tvůrců dílo podobné Homolkům, čehož jsem se bohužel nedočkal, pouze v malých náznacích. Chata na prodej nenabízí ani jednu hlášku, jež by měla ambici zlidovět, kterých bylo v Homolcích hafo, což je zkrátka škoda. Filmařsky je ovšem snímek na špici, zejména kamera a hudba byly velmi povedené, což oceňuji. Česká klasika se z toho ale nestane. 65 %

Chlapectví (2014)

Fenomenální Linklater. Co víc mám psát?! 100%

Chuť znovu žít (2012)

Patetické a předvídatelné, ale také hlavně milé a místy úsměvné. Skvělej Freeman. 75%

Chůva na zabití (2017)

Nápaditá a vtipná blbina s překvapivě povedeným scénářem.