• Pohádka

Marie Antoinetta - Reines rivales (2022) (epizoda)

Jak postava MA dozrava, nabira herectvi pani ESch na verohodnosti. Tim stoupa i obecny zazitek ze serialu, zvlast, kdyz hlavni muzsti predstavitele obou Ludviku rozehravaji slusny koncert. 8/10.

Oktopus - Syndikát koně (2023) (epizoda)

Po minulem podarenem dilu zpet do prumeru, kde dialogy susti papirem a verohodnost zapletky je nekde urovni Hercula Poirota. Dnesni pribeh rozhodne nepodporili ani herci v epizodnich ulohach, reziser si zrejme taky vybral prumernou chvilku. Navic to na mne pusobilo natahovane. Netvrdim tedy, ze je to spatne, jen to jaksi zapada do davu jinych detektivek. 5/10.

Marie Antoinetta - La Gifle (2022) (epizoda)

Citlivy snimek, ktery verne podava dobovou feudalistickou manipulativni propagandu vyprazdneneho pojmu manzelstvi. Konzervativni kruhy veru nemaji homosexualum co vycitat. Snimku se vsak da vytknout  casting. Emilii Sch pri vsi jeji snaze a umeni proste 14 letou holku neverite, svym fonotypem je uz preci jenom vyzralejsi zena. A pokud se nepletu, vztahy mezi MA a madam du Barry byly ze strany MA mnohem chladnejsi ale k tomu se mozna pribeh dopracuje. 7.5/10.

Rozhovory s přáteli (2022) (seriál)

Kdo si hraje s ohnem, se popali, komu neni rady neni pomoci a kdo chce kam pomozme mu tam. Citlive natoceny snimek o introvertnim svete a o promene citlive uzavrene divky v podstate sobeckou mrchu. Chvalim praci s kamerou i herectvi ustredni ctverice. 7.5/10

Oktopus - Škaredá středa (2023) (epizoda)

Zatim asi nejlepsi dil, co nejmene sustil papirem. Jinak herecky stale stejny, nelepsi se to. 7/10

Rozhovory s přáteli - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Po čtyřech epizodach. Serial si drzi svoji linku. Rozhodne lepsi nez dratem do oka, Oktopus ci dokonce Elsika a Damian. 7.5/10.

Oktopus - Falza (2023) (epizoda)

Nevim no. Prilis mnoho nahod, prilis mnoho klise, zaverecny vyslech vraha je toho dokladem. Zapletka susti papirem Hadek je out of sve role. Policia, nebo LAPD, nebo oboji? Krobot stale v jiz nekolikrat videnem archetypu. Sopovska vlastne taky. Epizoda se nepovedla ani Mysickovi. Na tri jeste s privrenim oka.   4.5/10.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

Vzhledem ke zmince v pripadech 1. oddeleni jsem si predstavoval, aby hlavni polda byl KOrejs pana Hanuše. No, Dítě od pana Krobota mu neni az tak vzdalen, trosku strihnuty Pliskem a docentem. Ale tech detektivu neridici auto a nenosici zbran uz je trochu moc.  Co se tyce zapletky, no, cislo bankovky si mohli overit uz predchozi vysetrovatele, tudiz za mne hvezdicka dolu - od tohoto serialu cekam spise neuzavrenych vyreseni pripadu, ktere byly setreny predchozimi poldy bez chyby. Hlaska: "Ja nejsem fizl, ja jsem od policie" zabodovala. 5/10.

Bakaláři - Svatba (1975) (epizoda)

Povidka bez pointy. Mne se herecke vykony zvlast MRuzka a JDvorske libily. 4/10.