Hellboy: Královna krve (2019)

Jedním slovem geniální. ano samozřejmě že valnou většinu třetí pokračování fanoušky neuspokojilo, Možná to bylo tím, že spoustu lidí film odepsalo už jen kvůli tomu, že hellboye nehrál původní herec, takže nedali tomu filmu byť špetku naděje, přitom je fakt povedený díl. Příběh je vcelku fajn, neurazí. Ale co se mi na tomhle filmu fenomenálně líbilo, tak byl ten suchý humor, kterého je zde spoustu a když jsem na tom byl v kině, tak jsem se "řezal" smíchy, fakt povedené. K tomu film doprovází ponurý soundtrack, který sem perfektně zapadne. Věc, která mi u předešlých dílů extrémně chyběla a zde jí je fakt hodně, je akce. Jako upřímně ty "fighty" jsou zde epické a je jich hodně. Konečně dává hellboy "čouda" těm slizkým enemákům, hlavně té odporné babizně, která si to opravdu zaslouží.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Nemůžu si pomoct, ale za mě je to srdcovka a animák z mládí. Máme tady druhé pokračování ze série kung-fu pandy, a pro mnohé je to zklamáni v ohledu na první díl. Dovolím si nesouhlasit, druhý díl má konečně perfektní motiv a to pomstu a důkaz, čeho všeho je lord Schen schopný. Samotný příběh má chvílemi pořádné "grády", jakože nejsem nějaký extra fanda animáků, ale třeba scénka, jak Po pronásleduje vlka na nějakém kolečkovém povozu, nebo jak lord Schen zničí sídlo svých předků, prostě BOMBA. Ale ne jen tyto dvě scény jsou výjimečné, je jich zde plná řada, ale to už musíte odhalit samy. Do toho všeho hraje opět jedinečný soundtrack, který si s chutí pustíte i po filmu. Mohu jen doporučit.

Ulice (2005) (seriál)

No asi nejhorší seriál co jsem kdy viděl. Ano ovšem, najde se zde hrstka důchodců, kteří na svoji ulici nedají dopustit. Myslím, že zde mezi náma není jediný člověk, který by se podíval na všechny díly, pokud ano, tak bych doporučoval vyhledat odbornou pomoc. Příběhy jsou zde většinou nezajímavé, které se snaží působit komediálně. Jsem zvědavý, kdy tahle taškařice skončí, doufám že se toho nedožijí moje děti.

Batman (2022)

Láska jako hrom nebo snad Top gun Maverick? Ti se můžou jít klouzat! Samozřejmě že názor je na každém a top gun je opravdu skvělý film o tom žádná, ale mluvím tady o zážitku. Když jsem odcházel z Mavericka z kina, tak jsem si říkal něco ve stylu " bylo to skvělé a neurazilo, krásné pokračování", ale když jsem odcházel od batmana, tak jsem si říkal přesně tohle: "páni, tak na to musím ještě jednou". Film má skoro tři hodiny, což je celkem hodně pro nefanouška DC universa. Tohle je bezpodmínečně Reevesův nejlepší film a jde to znát, protože už od začátku tady buduje extrémní atmosféru, napětí a mysterióznost. Naprosto perfektně se  mu podařilo udělat město Gotham, které na vás dýchá tou zkažeností a zkorumpovaností. Kamera je tady fakt úžasná, dokonce jedna z nejlepších kterou jsme tady za dob kinematografie mohli vidět. Jestli vás ani the batman nepřesvědčí tom, že Robert Pattison je skvělý herec, tak už žádný film, nechápu, jak někdo dokáže na Roberta nadávat. Pattison tady hraje naprosto perfektně, protože každý krom, který batman udělá je sebejistý a opatrný, každou věc, kterou jakož to batman udělá, je sebejistá a správná a skvělá. Stejně tak nechápu, jak někdo může nadávat na Jeffreyho Wrighta, jakož to Jamese Gordona, že je černý. Jeff tady odvádí skvělou hereckou práci a nějaká barva kůže nám může být putna ne? Hrozně se mi líbil způsob, jakým byl batman představen. Musím pochválit car chase zhruba uprostřed filmu, jelikož to byla snad nejlepší honička, kterou jsem kdy viděl! (smutné je, že takhle dobrou honičku nám nenabídlo rychle a zběsile za 9 filmů )Tou detektivní stránkou a to rozhodně nebyl krok vedle. Co krok vedle byl, tak konec filmu, který byl opravdu slabý, ale tak jediná špatná věc na tří hodinovém netopýrovi není zásadní věc. Zároveň  je tady soundtrack od Michaela Guacchina, který se tady naprosto překonává a dodává tím tu skvělou a jedinečnou atmosféru. 9/10 jen kvůli závěru, ale jinak by to bylo jasných deset.

Kingsman: První mise (2021)

Ačkoliv se říká, že třetí díl kingsmanů je nejhorší, za mě je to naopak nejlepší. Proč? Tak třeba proto, že narozdíl od předešlých dílů třetí kingsman nabízí alternativní začátek války a není to klasická "ujeťárna" kde je plno nerealistických věcí, ano jsou zde taky, ale jsou mnohem uvěřitelnější. Zároveň i herecké obsazení je naprosto perfektní (obzvlášť u Rasputina), každá postava naprosto sedí. Hodně důležitou roli zde také sehrál Mattew Vaughn (režisér), který umí natočit naprosto legendárně bojové akce, což jde zde naprosto poznat a každou takovou akční a napínavou scénu si naprosto užíváte. Jako takové štěstí a neštěstí  zároveň je, že scénář psali tři lidé, takže film působí, jako by se dal rozdělit na tři další. K tomu všemu film doprovází geniální soundtrack, který se sice ani zdaleka nevyrovná Hansu Zimmerovi, ale i tak sem parádně zapadne. Myslím že film si 65% nezaslouží, naopak minimum 80%.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Konečný film, který důstojně uzavírá celou ságu pirátů. Já ho upřímně řadím jako nejlepší z celé série, ano ovšem má své chyby, a to třeba když se v předešlých dílech mluvilo o tom, že černá perla je nejrychlejší lodí světa, a pak ji tady dožene Salazár se svou lodí, dokonce i Gips na PÁDLOVACÍ LOĎCE s ostatními členy posádky jak nic. Snímek má plno nezapomenutelných akčních scén, jako třeba legendární vyloupení banky. Hodně kritiků nadávalo na to, že udělali z Jacka Sparrowa (Johna Deppa) opilou trosku, za mě to filmu nijak neškodí, naopak spíše vystihuje postavu piráta. Zároveň hlavní záporák kapitán Salazár je velmi sympatická postava, kterou si oblíbíte, a ještě aby ne, když ji ztvárnil Javier Bardem. Mohu jen vřele doporučit, kvalitní podívaná.

Irčan (2019)

Rozhodně nejlepší film, který netflix za celou dobu působení vydal. Ano má sice 3 a půl hodiny, ale je to velice silný příběh Franka Sheerana, kterého stvárnil Robert De Niro, který si tu roli vyloženě užil a jde to znát, každou scénku filmu si plně užíváte, protože víte, že se to takhle doopravdy stalo, protože je film natáčen podle reálného příběhu a díky tomu jsou zde využity dobové snímky třeba z televizí nebo rádií a podobne. Ale v pá situací jde poznat, že je De Niro digitálne omlazen, ale to naprosto v zadnem případě neubírána kvalitě snímku. Martin Scorsese se na tomhle snímků doopravdy "vyřádil" a už jenom zvolení herců je parádní, jedna legenda vedle druhé, Joe Pesci, Al Pecino, oba dva odvádí skvělou práci, která se tady dlouho neviděla. Jako za poslední věc bych chtěl tenhle snímek pochválit za hudební doprovod, protože film obsahuje řadu dobových songů, které dodávají atmosféru. Za mě si tenhle film zaslouží těch 75%, ale chápu, že někomu se tříhodinová mafiánská akce nemusí líbit.