Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Naprostý skvost hvězdné série. Je zde všechno... Darth Vader, Luke Skywalker, akce, hudba, přiblblý R2D2 a Yoda. Výborná režie na svou dobu. Střídají se zde různé lokace od zimy až po bažinu, od bažiny až do oblak a z oblak až do vesmíru. Každá scéna je jiná a působí jinak, což je vždycky dobré znamení. Jakožto všechny star wars tak i tenhle má stopáž přes dvě hodiny, takže je tam naprosto na všechno čas a prostor a každá scéna má čas zapůsobit a ohromit. Zároveň se nám zde značně mění příběh, který otevře spoustu možností, co se v šestém pokračování může stát. Prostě klasický kvalitní star wars. 9/10.

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Velice emoční díl, protože se poprvé po deseti letech setká Darth Vader s našim Obi- wanem. Zároveň je zde i hodně akce a extrémního napětí, což je fajn a za to rozhodně palec nahoru. To už je čistě osobní záležitost, ale velmi se mi líbila ta temná a ponurá znělka Dartha Vadera, nebyla to ta klasická, kterou všichni známe, ale taková jiná, která Vám nažene strach a hrůzu.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

druhý díl opět nezklamal a narozdíl od předešlého nám ukazuje perfektní a napínavou akci. Ta atmostéra je naprosto skvělá a užíváte si ji od začátku až do konce. Perfektní je i vzhled filmu, ale tak to star wars patřilo vždycky na vrchol co se vzhledu týče. Trochu mě zde vadila malá Leila, která je fakt chvílemi až otravná, ale to je tak schválně takže není moc co vyčíst, Do toho hraje lehký zajímavý soundtrack. Nemůžu si ztěžovat, tak uvidíme, co přinese pokračování.

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Člověka to vrátí do dětství, když vidí nové pokračování legendárního star wars. Obý-vák Kenobi se vrací do služby a tím nám vyplňuje tu dlouhou mezeru mezi třetím a čtvrtým dílem. Nostalgie dělá opravdu mnoho, ale krom toho ten seriál vypadá velice nadějně, tak uvidíme co přinesou ostatní díly.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

A tady to všechno v tom sedmasedmdesátém roce začalo, kdy George Lucas nám naservíroval na svou dobu naprostý trhák. No kdo by neznal star wars? Každý pozná Dartha Vadera, protože to je nejznámější záporák všech dob. Nová naděje na svoji dobu vypadá naprosto perfektně. Sice dnešní filmy by se jí co se do vzhledu týče mohly vysmát, ALE na svou dobu to je král všech králů tenhle film co se vzhledu týče. Příběh je naprosto dokonalý, v tomhle smekám před Georgem Lucasem. Cíl hrdinů je zde zřejmý, vždycky víte co dělají a proč to dělají. Zároveň nám zde do toho hraje ikonická hudba od Williamse, který se pomocí téhle ságy neuvěřitelně proslavil. Krásně promyšlené a napsané, scény výborně natočené a sestříhané. No nemůžu si stěžovat, jasných 8,5/10.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Zdaleka, ale zdaleka parník v kvalitě před předešlými dvěma díly. Opět naprosto bravůrní scénář, který si užíváte od začátku do konce. Děj je jasný a máte jasno i ve všem co postavy dělají. Ty postavy si opět zamilujete, obzvlášť Mace Windua, nebo Obi Wana Kenobiho. George Lucas ví, jak napsat scénář a jde to opravu znát, protože jakýkoliv díl star wars, které právě on natočil, mohou i v dnešní době solidně konkurovat a to i po skoro čtyřiceti letech od vydání prvních hvězdných válek. No máme tady závěrečný díl trilogie doplňující předešlé díly a její závěr je více než legendární. Graduje tady napětí, kdy člověk neví jak to dopadne. V podstatě ani v jedné chvíli filmu se člověk vůbec nenudí. Ale z konce si nejeden člověk ucvrnkne... Máme tady závěrečný fight Mistra Čoudy a Palpatina a do toho naprosto emoční fight Obi Wana s Anakinem. Do toho hraje typická, ale nezapomenutelná akční hudba od Williamse. Závěr trilogie se jim opravdu povedl, za mě rozhodně 10/10 .

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhý díl opět neošpinil tuhle sérii, ba-i ji dokonce zlepšil! Druhý díl je za mě osobně lepší, jako ten první a to z několika důvodů. První díl se oproti dvojce strašně táhnul a až na ten závod a epický fight s Darth Maulem se tam toho zas tak moc akčního nestalo. Za to tady je těch silný a akčních scén opravdu hodně a to je jenom dobře. Začíná se nám tady rozvíjet příběh Anakina Skywolkera, což už samo o sobě zní dobře. Díky tomu je tady spoustu emotivních scén, jako když se zamiluje do Padmé. Zároveň se nám tu poprvé objevuje nějak výrazněji mistr Yoda, který je tady opravdu skvělý a hned si ho zamilujete. Krásná věc na star wars je ta, že pokaždé jsou v tom filmu různé lokace, a to se děje i tady. Každá scéna má zde svůj prostor a hlavně je pokaždé jiná. A jako vždy je zde úžasný a propracovaný scénář, který je opět perfektně promyšlen, protože hned po shlédnutí máte extrémní potřebu vidět další díl, zjistit jak tyhle příběhové linky budou pokračovat. No a na závěr jako u minulého dílu soundtrack složil John Williams, který opět vyvádí skvělou práci. Rozhodně 8/10.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jedním slovem brilantní. Nikdy se na star wars nedívalo kvůli tomu, že na svoji dobu to má excelentní efekty a vzhled, no možná někdo ano, ale převážně se na hvězdné války dívá kvůli příběhu, který už i tady v prvním díle, který je považován za nejslabší z celé ságy ( teda až na tu novou trilogii...) tak i zde jde ta předloha znát. Třeba už jen kvůli tomu, že každá postava má svoji osobnost a každá postava je zde jiná. Hlavně hodně u pár postav zaujme stylem, kterým mluví, jako třeba mistr Yoda nebo Jar Jar Binks. Zmínil jsem, že to je nejslabší díl, ale to neberte doslovně, tenhle film je naprosto úžasný, jenom ostatní díly jsou lepší a už jen tenhle fakt vás zaujme. Je tu i spoustu nezapomenutelných scén, jako třeba konečný, naprosto ultimátní bitka s Dath Maulem. Do toho nám tady hraje naprosto nabitá hudba od Johna Williamse, ketrý se stal díky star wars tak strašně moc známý. Na tomhle filmu mě asi nejvíc mrzí to, že nechali Dartha Maula zemřít, protože by byl skvělým záporákem i v dalších dílech. Ikdyž vím, že jsou určité spekulace, že Maul přežil, ale to už jsou čisté spekulace a domněnky. Takže sumasumárum 6/10.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jurská endgame je tady! Upřímně nestačilo málo, jako třeba kdyby maličko poupravili scénář, někde něco přidali a někde ubrali a mohl to být s přehledem nejlepší jurský svět. Colin Trevorrow nám zde naservíroval již třetí jurský svět, avšak s tím rozdílem, že se zde vrací v plné své kráse původní trio z jurského parku. To má za následek sem tam extrémní nostalgie. A to má obzvlášť krásný efekt, protože pro mě se zde vrací veliký oblíbenec, a to Ian Malcolm, kterého ztvárnil Jeff Goldblum. A co si budem Jeff Goldblum je prostě Jeff Goldblum. Samozřejmě že se sem vrací i ti noví herci, třeba Chris Pratt, ale ti jsou spíše tak ve stínu té staré legendární trojice. Ale teď k filmu jako takovému. Velikým překvapením bylo, že už od první minuty hupsnul do akce, což diváka hnedka zaujme. Hlavní záporák, jakožto Campbell Scott má takový klasický jurský motiv, a to peníze a peníze a ještě jednou peníze. Ano je to už ohraný motiv, ale v tomhle snímku to nijak moc nevadí. Obecně film má pár "wau" scének, jako například honička v Maltě se atrociraptorama, které jsou krásně navržené a i zpracované. Do toho nám tady hraje opět vynikající soundtrack od Giacchina u kterého ale musím podotknout, že je zde asi nejlepší z celé trilogie. Věc, která potěší nejednoho fandu jurského parku je, že je zde opravdu MNOHO eastereggů na minulé díly a tak podobně, protože ikdyž jsem na tom byl pouze jednou, tak jsem si všimnul mnoha eastereggů a co vím je, že to zdaleka nebyly všechny, takže pro filmové hledače naprostý diamantový důl v tomhle. No takže kdo na tom ještě nebyl a je fanda jurských parků a světů, tak by měl rozhodně do kina zamířit. Po tragické dvojce jsem si říkal, že dvojka měla mít účel ten příběh nakročit tak, aby nadvláda byla naprosto nezapomenutelné dílo, a to se svým způsobem koná. Samozřejmě že nadvláda má spoustu chyb, jako třeba základní chování dinosaurů, kteří jsou zde brány jako monstra, které jdou za kořistí v podstatě furt a nezajímá je to, že už něco ulovili. V realitě si myslím, že by lovili jenom tehdy, kdyby měli hlad, ale na druhou stránku chápu, že tenhle fakt by úplně filmařům nehrál do karet. Doufal jsem, že nadvláda bude mít úspěch, protože ruku na srdce, kdo dnes točí dinosaury? No nikdo a to je veliká škoda, takže doufám, že se filmaři do budoucna pokusí vymyslet, jak by mohlo vypadat budoucí pokračování. Spoustu lidí nadává na konec, nebo rovnou na celý ten princip, že pobíhají dinosauři mezi lidmi. Jako samozřejmě, nikomu jeho názor neberu, ale pak v tom případě jaké byste si přáli pokračování? Už nikdy se filmařům nepodaří udělat stejný styl příběhu jako tomu bylo u jurského parku nebo jurského světa jedničky. Za mě lepší styl pokračování vymyslet nemohli. Krásných 6/10.

Gotham (2014) (seriál)

Jedním slovem FASCINUJÍCÍ. Seriál o 5ti sérií je vážně skvělí. Jakoze opravdu nemám slov. Hlavní postavy tu sou vlastně skoro všichni, ale nejhlavněji Jimm Gordon a Bruce Wayn a Alfréd. Seriál je o gothamské policii, která se naprosto zkažený Gotham snaží vyčistit. Každá postava je zde strašně sympatická, hlavně Harvey Bullock, nebo mnou velmi oblíbený Oswald Cobbelbot alias penguin. Všem seriál naprosto doporučuji, 10 z 10ti. Hlavně neskutečně objasní svět DC.