Přízraky v Benátkách (2023)

Viděno při csfd projekci - musím říct, že jsem byla lehce skepticka, ale na film jsem nakonec vyrazila. Předchozí díly mě moc nezaujaly, něco jim chybělo..  a já jako milovník Poirota, na který jsme koukaly po obědě s babičkou.. ale dala jsem tomu šanci- a dobře jsem udělala. Jsem lekavy člověk, takže na mě tato atmosféra fungovala vcelku dobře, a ikdyz jsem vraha odhadla už cca v prvních 15 min filmu (asi bych měla číst i jiné knihy než krimi), film se mi líbil a tak dávám 4*:) k dokonalosti nakroceno, ale přeci jen , trochu chybělo

Oppenheimer (2023)

* americky Prometheus * Na film jsem se od oznámení velmi těšila, tušila jsem, že to bude Nolan jak ho známe. Myslela jsem, že mě nemůže překvapit příběh, který čteme z učebnic dějepisu, jak jsem se mýlila. Na konci titulků jsem byla absolutně rozebrána, tím zrcadlem společnosti, tou tihou zodpovědnosti,.. hudba, dialogy, obraz,.. 5* je samozřejmostí

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší pohádka, stále i po tolika letech si u mě drží zaslouzene 1. Místo. Nesmrtelné hlášky, které doslova až zlidovely..no nebudu rebel a dám 5* ;)

Rain Man (1988)

Když se hudby ujme pan Zimmer, je to už polovina úspěchu- po přidání perfektně ztvárněných postav a skvělého scénáře nezbude než dát 5*

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Zmizis a budeš zmizelej, a když nebudeš zmizelej, tak tě zmizim já." geniální scénář, režie u herecké obsazení. Tarantino v nejlepší formě- 5*

Pelíšky (1999)

Výborný film s nesmrtelnymi hláškami:) 5*

Sedm (1995)

Vezmeme policajta ze staré školy, přidáme mladého naivniho poručíka, zamícháme a po přidáme lžíce napětí, strachu, odporu a geniálního zaporaka - vyjde nám úžasný hlavní chod, který si velice ráda dopravam- 5*

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film hluboce zasáhne každého..  vývoj hlavního hrdiny z cynickeho nemakacenka po .. ne nebudou spoilery :) Forman - génius, Nicholson skvělý herecky výkon- 5*

Zelená míle (1999)

Dámy a pánové, připravte si kapesníky.  Toto je emocionální nálož, ktera nenechá ani jedno oko suché! Scénář top, herecké výkony úžasné..hudba? Fenomenální..  co k tomu říci? Snad jen - 5*