• Krátkometrážní

Hra o trůny (2011) (seriál)

1. série - 5* » desetihodinový maraton, během kterého jsem zkouknul všech deset dílů první série, myslím hovoří za vše.. od téhle velkolepé epické středověké fantasy jízdy se prostě nešlo odtrhnout.. nahotou a naturalisticky vyobrazeným násilím se tu nešetří a mě jen trochu mrzí, že to tvůrci utnuli vlastně v tom nejlepším - ve chvíli, kdy se přestalo kecat a všechny ty výborně napsané postavy začaly konečně jednat.. snad druhá série využije svůj potenciál, který je po skončení posledního dílu série první obrovský.. (21.10.2011) | 2. série - 5* » tvůrcům se i přes pár hlušších míst (epizod) podařilo udržet vysoko nastavenou laťku a já během sledování nejednou zažil nefalšovaný seriálový orgasmus podobně jako kdysi u Lostů či Prison Breaku.. hlavně aby na HBO nebyli do budoucna škrti ohledně rozpočtu.. jen tak dál! (12.6.2012) | 3. série - 5* » přes pomalejší rozjezd k naprostému vrcholu toho, co jsme zatím v rámci GoT viděli (The Rains of Castamere).. ještě teď sbírám čelist ze země a děsím se desetiměsíčního čekání na další sezónu.. tak v dubnu 2014 nashle :) (12.6.2013) | 4. série - 5* » největší množství kulervoucích a šokujících momentů, špička současné televizní tvorby a za mě zatím jasně nejlepší série.. celá polovina sezóny (epizody 2, 6, 8, 9 a hlavně 10) je zkrátka naprostá bomba a komu se to nelíbí, ať skočí ze Zdi.. jen jsem moc zvědav, jak to tvůrci vymyslí dál, když některé dějové linky (Bran) už údajně vyčerpaly téměř všechen dosud napsaný knižní materiál.. (24.6.2014) | 5. série - 4* » po neuvěřitelně nadupané čtvrté sezóně je ta pátá spíše trochu zklamáním, nicméně pořád se po většinu času daří držet vysoko nastavenou laťku, kterou od největšího seriálu současnosti všichni očekáváme.. a osmá epizoda s názvem Hardhome je bez přehánění naprosto boží! (15.11.2015) | 6. série - 5* » po rozporuplné páté sérii se GoT letos vrátilo v té nejlepší formě a já bych se nebál tvrzení, že šestá desítka epizod je zatím vůbec tím nejlepším, co nám Benioff s Weissem naservírovali.. zvlášť poslední dvě epizody jsou fantastické, a jelikož nám toho do konce celého seriálu už moc nezbývá, tak by bylo moc fajn, kdyby se zbývající díly nesly přesně v takovém duchu, co se atmosféry a osudovosti týče.. (19.7.2016) | 7. série - 4* » absence knižní předlohy je setsakramentsky znát, přesto se neřadím k těm, co byli na prášky z každého většího skoku v ději, byť je mi jako fanouškovi přirozeně trochu líto, že děj, který by dříve vystačil klidně na tři sezóny, je nyní namačkán do pouhopouhých sedmi epizod.. a to je vlastně jediný důvod, proč nemohu jít do plných.. (2.11.2017) | 8. série - 3* » ehm... k osmé řadě toho bylo řečeno a napsáno tolik, tak jen hodně stručně - takhle odfláknout finále největší televizní ságy v historii, to je opravdu kumšt.. vizuálně pecka, ale tolik nesmyslů a logických děr, že to snad musí být nový rekord.. i přes nemalé zklamání jsem ale byl schopen si většinu série jakš takš užít (často s vypnutým mozkem) a rozhodně se neřadím k těm největším hejtrům, takže za 3* (4.6.2019) ||| průměr = 4,5*

Wind River (2017)

prvotřídní krimi pecka se severskou atmosférou, v níž exceluje Jeremy Renner v životní roli.. v době všudypřítomných komiksáren a jiných blockbusterů prosím víc takových čistokrevných thrillerodramat!

Stranger Things (2016) (seriál)

1. série - 5* » hororová / mysteriózní seriálová retro-pecka, která si bere to nejlepší ze zde několikrát zmíněných osmdesátkových klasik a mistrně to kombinuje v osmidílnou napínavou podívanou, v níž hraje prim pořádně hutná atmosféra, nadupaný soundtrack a královská porce nostalgie.. a já to celé sfoukl v podstatě na jeden zátah.. další důkaz toho, že na Netflixu momentálně ví, jak kopat tu nejvyšší seriálovou ligu.. (22.9.2016) | 2. série - 5* » po dokonalé první sérii byla očekávání na maximu, a tak je moc příjemné konstatovat, že se to po všech stránkách opět setsakramentsky povedlo! druhá sezóna už samozřejmě není takový blesk z čistého nebe a není zde tolik překvapivých momentů, jelikož se po většinu času jede v zajetých kolejích, ale zápletka i atmosféra jsou opět prvotřídní, a když se k tomu přidají všechny ty skvělé charaktery, které se vám svým vývojem během nové várky epizod definitivně zaryjí hluboko pod kůži a díky nimž jsem byl na závěr totálně naměkko, nevidím jediný důvod (ok, epizodu 7 nepočítám), proč nenapálit opět plný počet.. (10.1.2018) | 3. série - 5* | 4. série - 4* ||| průměr = 4,75*

Logan: Wolverine (2017)

všudypřítomný hype nelhal, Logan je skutečně takřka bezchybná komiksárna, která je primárně hutným dramatem, jež je říznuté postapo atmosférou a především napěchované pořádnou dávkou brutální, krvavé akce, která (za pět minut dvanáct) vyobrazuje Wolvieho tak, jak jsme ho chtěli vidět už dávno.. maximální spokojenost!

Jedna noc (2016) (seriál)

ukrutně napínavá a maximálně nepředvídatelná kombinace krimi a právnicko-vězeňského dramatu, v níž excelují John Turturro a Riz Ahmed.. HBO zase jednou potvrzuje svou extratřídu! jasných 5*

Pasažéři (2016)

podívaná, která začne jako výpravná sci-fi, aby následně přes komediálně-romanticko-dramatické pasáže dospěla až k akčnímu a krapet klišovitému finále.. no a mě tenhle mix vesmíru, napětí a dojetí zkrátka neuvěřitelným způsobem sedl, takže nebudu skrývat své nadšení a střílím za pět!

Příchozí (2016)

osobitá, komorní sci-fi s elektrizující atmosférou, kterou bych se nebál přirovnat třeba k Nolanově Interstellaru.. zatím film roku, druhá projekce jistá a Villeneuve už je definitivně záruka kvality.. 5*

Ulice Cloverfield 10 (2016)

výborné komorní mysteriózní drama s hutnou atmosférou, jehož jedinou vadou na kráse je skutečnost, že díky názvu přirozeně tušíte, k jakému rozuzlení to asi bude celé směřovat.. jinak se ale jedná o bezchybnou záležitost, které se na malém prostoru daří předvádět velké věci.. v době, kdy se většina originálních projektů dere primárně na televizní obrazovky, je moc příjemné narazit na něco takového v kině.. 5*

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

ano, je to de facto remake čtvrté Epizody, ale je to tak zatraceně zábavné, s láskou natočené a plné nostalgie, že ani těch pár drobných výtek, které by se daly najít, nemůže zabránit v takřka maximální spokojenosti.. a to, až na Epizodu III, nejsem žádný velký Star Wars fanda... slabších 5*

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

film, jenž od první do poslední minuty drží pedál přiškvařený k podlaze a servíruje setsakramentsky nadupanou a stylovou akční jízdu, která tu ještě nikdy nebyla.. maximální nadšení a suverénních 5*!