• Krátkometrážní

Parfém: Příběh vraha (2006)

velké zklamání.. první hodina není vůbec špatná, ale s odchodem Dustina Hoffmana ze scény a přesunem hlavního hrdiny z Paříže do Grasse začíná jedna velká nuda, která je korunována velmi zvláštním koncem.. k tomu ta přemrštěná stopáž ... 2* P.S.: uživatel Legas to ve svém komentáři krásně rozebral :)

Poldové (2010)

Kevin Smith jednou natočí něco, co se poněkud vymyká jeho obvyklé tvorbě, a všichni se z toho můžou hned zbláznit.. já jsem se teda (místy dokonce královsky) bavil - roztomile na oko drsný Bruce Willis snažící se sehnat peníze na zaplacení svatby své dcery prodáním baseballové kartičky a chorobně žárlivý, přecitlivělý a (samozřejmě) ukecaný černoch v podání Tracyho Morgana - tahle dvojka (spolu se Stiflerem:) táhne tuhle opravdu vtipnou oddychovku, která má spád a rozhodně nenudí.. Kevine, toč si dál "svoje" filmy - ty mám taky radši -, ale tohle se ti každopádně povedlo ;)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Stallone prostě od doby, co byl natočen Rambo III, herecky (i režisérsky) vyspěl a je to hodně znát - spolu s ním totiž vyspěl i celý Rambo.. a to je po předchozích dvou víceméně béčkových dílech setsakramentsky příjemná změna.. P.S.: neskutečně jsem se pobavil u scény, kdy se hlavní ze žoldáků (Lewis) naváží na lodi do Ramba a ten jen drsně čumí a mlčí.. :))

Číslo 9 (2009)

kdo by si byl býval pomyslel, že se z animáku o roztomilých hadrových postavičkách (ano, opravdu mi přišly roztomilé:) vyklube takováhle parádní postapokalyptická řežba! ať si spousta hraných snímků zabývajících se podobnou tématikou zbledne závistí - mně se tohle prostě hrozně líbilo.. a jediné, co mě mrzí, je, že to mělo pouhých 70 minut.. i když při delší stopáži by film možná neměl takový spád.. silné 4* :))

Quantum of Solace (2008)

Bond v podání Daniela Craiga má prostě koule :)

Rambo III (1988)

když jde Chuck Norris spát, podívá se pod postel, jestli tam není John Rambo

Rambo II (1985)

Rambo II aneb neplýtvejte zásobníkem, do tohohle chlápka se prostě netrefíte.. ať už je na zemi, ve vodě, anebo ve vrtulníku.. dále se nemůžu ubránit dojmu, že scény mezi Rambem a Co působí jako z laciného německého pornofilmu.. no prostě z pokračování Ramba sálá v každé minutě béčkovost, což by nevadilo, kdyby se celý film nesnažil tvářit tak vážně.. i přesto jsem se ale bavil dobře, takže 3*

Rambo: První krev (1982)

tak jsem konečně viděl prvního Ramba od začátku do konce.. a je to prostě nestárnoucí akční klasika.. už se těším, až si pustím další díly :))

Grindhouse: Machete (2007)

ze Zajímavostí: Jedná se o trailer ke stejnojmennému fiktivnímu filmu, který bylo možno vidět před dvojicí filmů "Grindhouse". ... dneska už naštěstí ten film není pouze fiktivní a já se na tuhle nářezovou pecku zatraceně těším :)) "But they soon realized.. they just fucked with the wrong Mexican!"

Insomnie (2002)

Nolan i v tomhle atmosférickém krimi thrilleru jasně dokazuje, že je Pan režisér.. o výkonu Al Pacina netřeba hovořit.. silné 4*! :))