• Krátkometrážní

Černočerná tma (2000)

inspirace Vetřelcem je jasná (viz. Zajímavosti o filmu: mělo jít původně o scénář k Vetřelci³).. přesto ale režisér a scénárista v jedné osobě přidal dost svých vlastních dobrých nápadů a vznikl tak především po atmosférické stránce zdařilý film.. Vin Diesel, ačkoli tu nemá moc co hrát (což je možná dobře:), se pro tuto roli dokonale hodí.. 4*

Na tuhle nemám (2010)

taková příjemně vtipná romantická oddychovka mi dlouho chyběla, paráda! :)

Pan Nikdo (2009)

moc zajímavý námět, jehož potenciál je ale využit jen z části.. ačkoli je děj dost složitý a divák se musí dobře soustředit (a místy film třeba i pozastavit a vše si v hlavě zrekapitulovat), tak se na něj, také díky líbivé vizuální stránce, dobře kouká.. to ale platí především o první polovině, ta druhá je totiž zbytečně roztahaná a nic se v ní pořádně neděje.. moje celkové pocity z tohoto snímku jsou tedy poněkud rozpačité - nadšení z první poloviny, rozčarování z druhé.. dávám 3* ;)

Sledování (1998)

debut jednoho z největších režisérů současnosti se v mnohém podobá jeho následujícímu (a mnohem známějšímu) filmu Memento - Nolan totiž i tady dokáže svým stylem vyprávění zamotat i relativně jednoduchým dějem (který je ale jako vždy podložen skvěle propracovaným scénářem) divákovi hlavu.. to všechno za úctyhodných 6000$.. bravo!

Počátek (2010)

"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."

Soudný den (2008)

ohraný námět, otřesným střihem pohřbené akční scény, místy dost absurdní děj a velmi zvláštní závěr nezachrání ani zatraceně sexy a cool Rhona Mitra.. 2*

Princ z Persie: Písky času (2010)

moc zábavná pohádková akční oddychovka, která je tak roztomile sympatická, že jí člověk ty spousty hloupostí prostě musí odpustit :) ... "už jsem vám vyprávěl o kmeni Ngbaka?"

Skála (1996)

komentář je v případě téhle nestárnoucí akční bomby zbytečný.. zajímalo by mě, jestli tohle Bay někdy překoná..

Iron Man 2 (2010)

nečekal jsem to, ale dvojka mě nadchla snad ještě víc než první díl.. výborné herecké obsazení (v čele s opět cool Robertem Downeym, správně ošlehaným Mickeym Rourkem a jako vždy úžasnou Scarlett Johansson) září ve snímku, který má prostě koule - hromada akce, vtipné hlášky, krásné ženy, nablýskaná auta a tucty zbraní.. ne, ani projekce v letním kině s otřesným dabingem a pár "záseky", při kterých se pokaždé vytratila asi minuta děje, mi nezabrání v tom, abych tomuhle ultrazábavnému blockbusteru dal 5 hvězd.. a doufám, že se dočkáme trojky ! :))

Den, kdy se zastavila Země (2008)

oproti verzi z roku 1951 jsem tu postrádal více prostoru pro "vědeckou" a "myšlenkovou" stránku filmu, která tu byla jen tak lehce naťuknuta (debatě Klaatua s profesorem Barnhardtem tady bylo naneštěstí věnováno žalostně málo času).. jinak se mi ale tahle nová verze líbila téměř ve všem víc - měla větší spád, sympatičtější hlavní hrdiny a samozřejmě i lepší efekty.. poselství, které film nese, samozřejmě nevyzní tak přesvědčivě jako v originálu, jenž vznikl na počátku Studené války, ale i přesto je zachováno a diváka by mělo oslovit.. 4* :)