• Krátkometrážní

Repo Men (2010)

kvalitní námět, dobrou atmosféru a výborný výkon Juda Lawa sráží přehnaná dějová podobnost s filmy typu Minority Report či Equilibrium (je to prostě už trochu klišé), místy nejasný děj a dialogy (některé scény jsem si musel pustit dokonce dvakrát a i přesto jsem nepochopil, co přesně se před kamerou odehrává) a dále to, že film po velmi slibném lehce černohumorném rozjezdu zabředne do převážně konverzačních vod, ve kterých se vyskytne pouze pár akčních scén (ta závěrečná ale stojí opravdu za to:) ... menší SPOILER - závěrečný zvrat mi přišel zbytečný a označil bych ho za podvod na diváka.. ale alespoň se díky tomu vyjasnily některé hlouposti z poslední čtvrtiny filmu .......... lepší 3*

Misery nechce zemřít (1990)

herecký koncert Jamese Caana a především Kathy Batesové.. napětí se od začátku neustále stupňuje a ta atmosféra nenechá diváka vydechnout až do poslední minuty.. bravo!

96 hodin (2008)

"I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for a ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills. Skills I've acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you. I will not pursue you. But if you don't, I will look for you. I will find you. And I will kill you."

Ať vejde ten pravý (2008)

dojemná, citlivá a poeticky mrazivá dětská upíří romance s výborným finále, na kterou se někdy budu muset podívat znovu a pak snad přidat i pátou hvězdu.. zatím dávám silné 4* s dodatkem, že Twilight je pohádka pro děti (a to jsem ho ohodnotil stejným počtem hvězd..)

Hačikó - příběh psa (2009)

krásný a neuvěřitelně silný film o tom, že pes je opravdu nejlepší přítel člověka.. ke konci jsem si pobrečel, přiznávám..

Takoví normální zabijáci (1994)

tenhle film jsem viděl už před pěknou řádkou let a ačkoli jsem tehdy díky nízkému věku rozhodně nebyl schopen plně ocenit jeho kvality, tak mě i přesto velmi oslovil.. proto 4*

Bitch Slap (2009)

jo, tenhle film je neskutečně debilní, ale hlavně je setsakramentsky zábavnej.. tři kozatý roštěnky si dávají s prominutím na prdel kdesi v poušti a k tomu si stíhají střihnout (pseudo)lesbickou scénu a vylít na sebe navzájem desítky litrů vody.. a do toho všeho ústřední duo ze seriálu Herkules.. co víc si přát? snad jen hlavní hrdinky mohly ukázat něco víc, než jen dekolty a pozadí zakrytý kalhotama či šatama, když už se na tyhle jejich partie orientovalo snad 90% záběrů.. a smekám před komentářem Isherwooda :)

Kick-Ass (2010)

tak tenhle film by se měl přejmenovat na Hit-Girl, protože ho naprosto ovládla Chloe Moretz ! jinak jsem čekal více odlehčenosti a vtipu, ale i přesto jsem spokojen.. Kick-Ass mi zkrátka nakopal p*del :)

Podivní (2010)

moc příjemné oživení mezi ostatními tuctovými horory - film působí velmi originálně, a to i přes to, že samotná zápetka už tu byla v té či oné modifikaci nespočetněkrát.. konec pak nepřímo vybízí k pokračování, ale to si spíš tvůrci jenom pohrávají s divákem.. k tomu Timothy byl stejně jako v Dokonalém úniku super, takže dávám 4* :))