• Krátkometrážní

Suckablood (2012)

originální rýmovaná hororová jednohubka, kterou si budete chtít dát okamžitě znovu.. a bacha na cucání palce :)

Muž z oceli (2013)

ambiciózní a vizuálně nadupaný restart nejslavnějšího komiksového superhrdiny, jehož největší slabinou je paradoxně přepálená akce ve druhé polovině, která nemilosrdně degraduje a přebíjí všechny ty atmosférické či dojemné momenty s nádechem osudovosti z poloviny první.. tíživosti a osudovosti Nolanova Batmana samozřejmě Man of Steel zdaleka nedosahuje, ale přesto je tohle vystřelení Supermana zpět mezi komiksovou elitu jednoznačně vydařeným počinem, při němž nejednou zamrazí v zádech a který ve finále nemůže pohřbít ani Snyderovo urvání se ze řetězu během závěrečné cca hodiny.. za mě tedy trochu rozčarování a slabé 4*, zpětně ale přesto příjemných 150 minut v IMAXu a velká zvědavost, co Snyder s Ocelovým chlápkem vymyslí příště :)

Světová válka Z (2013)

na základě recenzí, prvních ohlasů a rovněž často zmiňovaných potíží, které vznik World War Z provázely, jsem čekal velký průser, který se ale nakonec vůbec nekoná.. začátek v zácpě je úžasný, scény v Izraeli zrovna tak a všechno ostatní je v podstatě velmi dobré, ačkoli šlo z celého námětu rozhodně vytřískat ještě o něco víc.. samotný závěr pak působí trochu dojmem, jako by to tvůrci chtěli už rychle nějak ukončit a mít za sebou, ale dejme tomu.. já jsem spokojen - 4*

Star Trek: Do temnoty (2013)

v podstatě ve všech ohledech (atmosféra, vizuál, hudba atd.) stejně dobré nebo i lepší než vynikající jednička, akorát po příběhové stránce, která se zde točí okolo Khana v podání geniálně ďábelského Cumberbatche, mě to vtáhlo o něco míň.. přece jen jednička nasadila se svými hrátkami s alternativní realitou laťku dost vysoko a zápletka vystavěná okolo všehovšudy jedné jediné záhadné postavy (byť sebelépe zahrané) tomu může horko těžko konkurovat.. silné 4*

Room 8 (2013)

jo, ta inspirace Nolanovou krátkometrážní prvotinou je očividná, ale vůbec bych to neviděl jako mínus.. rozvést to do pořádně atmosférického psychologicko-mysteriózního celovečeráku, tak jdu do kina!

Moderní doba (1936)

respektuji to jako klasiku, ale nijak zvlášť jsem se u téhle naspeedované černobílé pobíhačky mezi továrnou a vězením nebavil..

Polski film (2012)

zběsilá osobitá záležitost, která mi po většinu času vůbec nepřišla vtipná - naopak mě s přibývajícími minutami začínala čím dál tím víc srát.. slabé 2*

Mňága - Happy End (1996)

ze začátku roztomile zábavná fikce (až parodie), která ale postupem času začne i při té krátké stopáži tak nějak ztrácet šťávu..

Vrtěti ženou (2011)

po všech stránkách skvěle nadsazená a především moc zábavná komedie o hodně netradičním povolání v dobách, kdy "ženy měly ženské důvody a v ložnici toaletní stolek, aby měly kde sedět a ronit slzy" (Dylan Moran: What It Is).. byl jsem moc příjemně překvapen, jak vkusně, elegantně a hlavně vtipně se dá natočit film o takhle choulostivém tématu.. celkově prostě moc příjemná zábava a za mě spokojené 4*

Upstream Color (2013)

není to ode mě asi úplně fér, ale nejde to prostě jinak.. když totiž nejsem po 100 minutách sledování něčeho schopen v tom guláši, co z toho mám v hlavě, najít ani jednu jedinou indicii, která by mi napověděla, o čem to sakra vlastně bylo, tak odmítám hrát hru "dám tomu neutrálních 50% a hotovo".. tohle jakýmsi zvláštním způsobem působivé symbolické smysl nedávající nic totiž absolutně postrádá dějovou linku a soustředí se zejména na (na první pohled?) nesouvisející výjevy všemožných šíleností, jako je rozkládající se mrtvé prase a podobně.. naprosto rozumím všem, kterým to sedne, ale já prostě na až takhle moc nestravitelné a neuchopitelné mysteriózní záležitosti asi nejsem (a to mám třeba Lynche hodně rád).. P.S.: hudba je hodně povedená a dodává tomu tu správnou atmosféru, to ale nic nemění na skutečnosti, že to pro mě ve finále bylo spíš utrpení než filmový zážitek..