• Krátkometrážní

Velký Gatsby (2013)

neskutečně osobitá, originální podívaná, která hýří barvami a skvělými hereckými výkony (hlavně Leonardo tu opět potvrzuje, že je po zásluze možná vůbec největší star současného Hollywoodu).. knihu jsem nečetl a starší filmy jsem neviděl, tudíž na nějaké hlubší rozebírání filmu nemám dost informací (nebo spíš sil), ale v zásadě si vystačím s konstatováním, že mě Luhrmannovo zpracování téhle story s na první pohled vcelku banální zápletkou hodně oslovilo a silný závěr to celé ještě umocnil.. takže velká spokojenost a silnější 4*

That's It, That's All. (2008)

v podstatě jen taková ochutnávka před po všech stránkách vymazlenějším Art of Flight, ve kterém teprve tahle banda ukazuje své umění naplno a navíc s lepším vizuálem i hudebním doprovodem.. ale i na That's It, That's All. se dobře dívá a soundtrack taky rozhodně stojí za to.. silné 3*

Čokoláda (2000)

přeslazená jakože romance na téma náboženský skoro-fanatismus vs. čokoláda.. WTF?!

Samsara (2011)

celkem fajn podívaná se spoustou fascinujících záběrů, která mě bavila o něco víc než Baraka, ale přesto se mi ani zde nepovedlo přijít Frickeho stylu plně na chuť.. celkově to na mě ve finále (zčásti asi i díky zbytečně dlouhé stopáži) opět působilo zejména nudným dojmem.. 3*

60 sekund (2000)

nesmyslný, pitomý scénář, nulové tempo a naprosto nezáživná akce.. slaboučké 2* a těžké nepochopení toho, že má tolik uživatelů tenhle paskvil ve své TOP 10...

Drsňačky (2013)

nechutně vyžraná Melissa (nic proti prostorově výraznějším lidem, ale já vypadat takhle, tak si nestoupnu ani před zrcadlo, natož před kameru) a Sandra, na kterou se naopak pořád moc dobře dívá, vrší jednu trapnost na druhou a já se celou dobu jen nervózně vrtěl v sedačce kina při odpočítávání času do konce a kroucení hlavou nad tím, čemu se proboha celý sál směje.. jestli měly reakce diváků na testovací projekci CinemArtu v kině Atlas zhruba odpovídat vkusu českého publika, tak pak vlastně konečně začínám pořádně chápat fenomén Babovřesky.. jo, všehovšudy jsem se asi třikrát (možná dokonce pětkrát) lehce zasmál a pár scén nebylo vyloženě tristních, ale jako celek mi tahle rádoby akční komedie o dvou policajtkách příšerně lezla krkem.. ať už kvůli debilnímu vztahu mezi dvěma hlavními hrdinkami a jeho ještě debilnějšímu vývoji anebo kvůli celkové profláklosti děje a nulovému tempu celého filmu.. P.S.: chvíli jsem zvažoval 2*, ale nakonec volím přísnější variantu..

Old Boy (2003)

ono to asi nemá moc cenu rozpitvávat, protože mi Parkův styl očividně nesedí, ale přesto.. nejsem schopen se naladit na atmosféru a zmatený, nepřehledný způsob vyprávění jeho filmů a nemám rád to přehnaně emotivní asijské herectví, kterým je právě Oldboy prošpikovaný skrz naskrz.. z hlediska emocí mě to naprosto minulo, bylo mi fuk, jak celý film skončí, a celkově to pro mě byl vlastně hrozně ubíjející zážitek, jelikož jsem se fakt snažil přijít tomu na chuť, jenže ono to prostě nešlo.. 2*

Panika v městečku (2009)

během prvních asi dvaceti minut, kdy film na diváka vychrlí všechny ty zběsilé trumfy z rukávu, jsem se hodně přiblble usmíval a užíval si tu originální smršť šílených nápadů.. jenže ta sama o sobě absurdita tohoto světa, ve kterém se kůň jmenuje Kůň a je hlavou hodně zvláštní domácnosti, prostě omrzí a dál už to je jen nezáživná přehlídka střelených nápadů v bláznivém tempu.. být to dvacetiminutový kraťas, tak střílím za pět, při té zdánlivě nekonečné, 70 minut dlouhé stopáži ale nemůžu jít nad 2*, bohužel..

Maniak (2012)

dost nevýrazný počin s nepřesvědčivým Elijahem Woodem, který ani nemusel být téměř na plátně, abych mu toho jeho maniaka nevěřil.. pojetí bylo přesto vcelku originální, ale ani to mě nezbavilo pocitu, že jsem to všechno už viděl někde jinde..