• Krátkometrážní

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pacific Rim a.k.a. Vypni mozek a bav se jako malej kluk! ... popcorn gigantických rozměrů, který je hrozně dementní, ale hrozně, hrozně, hrozně zábavný :) akční scény jsou precizní, přehledné a fungují na jedničku a suverénně tak přebíjí zbylé "neakční" složky filmu, které tak trochu podle očekávání dost pokulhávají.. škoda těch tristních výdělků, jelikož bych se hrozně rád dočkal dvojky.. P.S.: 3D, na které jsem kvůli pitomcům ze CineStaru musel zavítat, abych se vyhnul dabingu, zážitek nijak nekazí a akci neznepřehledňuje (jak bývá ve zvyku), ale nenabízí ani nic navíc.. ale už jsem si na to zvykl, a tak si vždycky jen nostalgicky povzdechnu při vzpomínce na bezkonkurenční Avatar v IMAXu...

Sound City (2013)

je moc fajn vidět, jak chce někdo v té záplavě digitálních popových sraček zdůraznit význam poctivě dělané muziky.. přesto mě většina dokumentu zabývající se historií studia až tak nebavila, pořádně mě chytl až závěr věnující se nahrávání alba Real To Reel, který je nabitý neskutečně pozitivní energií.. silné 3* ... P.S.: Dave Grohl je machr! :)

Trans (2013)

moc zajímavý námět, poutavé zpracování a nadpozemská Rosario Dawson vs. trochu zmatený a zbytečně překombinovaný děj (který přitom sám o sobě nijak zvlášť složitý není).. slabé 4*

Tísňová linka (2013)

svižný, napínavý thriller, který je díky neokoukanému prostředí centrály 911 po většinu stopáže svěží a originální, což ovšem nakonec dost zkazí maximálně klišovitý závěr.. přesto spokojenost a slabší 4*

Mrtví a neklidní (2013)

když v tom nebudete moc hledat logiku, tak dostanete sympatickou a originální "pohádku" o tom, že láska nejen hory, ale i zombie apokalypsu přenáší.. a mě to ve finále dojalo jako prase, třebaže jsem se tomu hodně dlouho vehementně bránil.. P.S.: to, že se ústřední dvojice jmenuje "R" a Julie, mi zpětně docvaklo až díky zdejším komentářům :)

Zpráva o Europě (2013)

sci-fi přesně podle mého gusta! uvěřitelný, inteligentní námět a skvěle fungující minimalistické pojetí stojící zejména na strachu z opuštěnosti a neznáma v kombinaci s pocity lidské malosti oproti nekonečnosti a prázdnotě tmavého vesmíru.. napětí navíc po celou dobu skvěle graduje, takže jsem navýsost spokojen a chci něco takového vídat častěji!

Spring Breakers (2012)

ujetá záležitost plná nahoty, bikin a krásných ženských, pod jejímž líbivým vizuálem se skrývá načančané nic.. přesto jde o osvěžující zážitek a tahle "Everytime" scéna je parádní :) P.S.: snažil jsem se nebrat to vážně, místy to byl ale docela boj..

Jedna mezi oči (2012)

vcelku svižné a příjemné na sledování, jakmile u toho ale začnete přemýšlet, tak se nejde ubránit pocitu, že scénář psal někdo ve 3 ráno po desátém pivu.. celkově to tedy nenadchne, ale ani neurazí - 3* ... P.S.: závěrečný fight je v porovnání s otřesným závěrečným soubojem z Arnieho Konečné o 100% lepší...

Šmejdi (2013)

jednoznačně souhlasím s tvrzením, že dokument sám o sobě není z hlediska informativnosti a komplexnosti pohledu na věc úplně uspokojivý.. tlačí se zde prostřednictvím nepochopitelné hlouposti (či snad "závislosti") seniorů příliš na emoce, což vám tak ve finále utkví v hlavně daleko více než ono "šmejdství" předvaděčů.. přesto za snahu otevřít tuto problematiku a rovněž za celkovou "chytlavost" dokumentu dávám ty nejslabší 4*

PROXY: A Slender Man Story (2012)

infarktově strašidelná a perfektně gradovaná záležitost, po které se mi bude sakra těžko usínat.. dávám ty nejsilnější 4* a chci to vidět v celovečerní podobě!