• Romantický

Dívka s perlou (2003)

kraaaaaaaaaaasne. Co sa vam nepaci? Meno Vermeer vam nic nehovori, hlavne chcete vidiet na platne krasnu Scarlett, ktorej je tam skoda, ked ma svoje prednosti schovane v kostyme?!!!! Boze komentare tohto stylu ani nemozem citat! Kelu taky carovny film! Naco ste ho divali, ak sa vas umenie vobec nezaujima. Jasne ze potom toto dielko nedokazete ocenit. Uf... uz som sa upokojila po tych komentoch.... opakujem, krasny film. Ozivaju nielen Vermeerove nadherne obrazy (mam ho rada) ale i celkovo atmosfera 17. storocia. Neuveritelne verne a rovnake kostymy (mimoriadne ocenujem) - nielen velmi podobne tym z obrazov ale i kostymy ostatnych ludi - z ulic a pod. Skutocne som zvedava, ktory film predcil GWPR pri Oscaroch, BAFTAch ci inych oceneniach. /uz som to zistila - Pirati Karibiku, Master and Commander, Pan Prstenov... kde mali ti porotcovia oci?!/Takisto svetlo a celkova atmosfera. Parada.. Tento film je pribeh obrazu. Tomu zodpovedal i dej. Neprislo mi to ako nedostacujuce. Mozno este mohli pridat minutku aby rozvili koniec ale toto je PRIBEH OBRAZU, ziadna velka romanca,/keby bola, umelecka zlozka prave tu taka dolezita by sla do uzadia/ ci iny prehnane strhujuci pribeh /kt. mozno niektori ocakavali/. Fajn obsadenie. I ked mam miernu vyhradu ku Colinovi... vo vsetkych filmoch, co som ho videla hrat prejavil priliz malu skalu vyrazov, gest...ako keby stale hral tym istym stylom s malymi vynimami, podla druhu filmu. Scarlett sa skutocne podobala na ono dievca s perlou, krasne ju /i ostatnych/ nastylovali do vyzoru ludi tej doby i tych obrazov. Klobuk dolu pred tymto umenim. Vsetci podali skvely vykon, hl. ti, co sa podielali na umeleckych zlozkach. (BTW zajimava hudba...)

Dobrý Will Hunting (1997)

uuuf, tak toto! nemozem uverit, ze to pisali ti 2 mladici! vedia rozmyslat, rozvinut vlastnost cloveka (uzavretost, bezcielnost) na super film... ma to myslienku, pobavi, zaujme to i ako pribeh, ak sa zamyslime, mozeme si z toho filmu nieco vziat... pochopenie - aby sme neplavali zivotom osamote, neuzatvarali sa do seba, lebo to nikam nevedie... Ak budem nad tym premyslat, a vezmem si tu myslienku za svoju, nebudem musiet premrhat cas, kt. by som obetovala, kym by som na to dosla sama. (snad sa mi to podari) kelu.. v tomto ohlade mi ten film asi dobre padne ak budem mat depku... spat k filmu. Taaakze fakt super scenar. Len ma stvalo, ze tam moc casto nadavali. Asi takto vy muzici hovorite prirodzene no.. mne to vadi. Tez straasne mnozstvo sexualnych vtipkov a naraziek :-/ Trochu som lutovala, ze Will na koniec zanechal miesto v svojej novej praci. Obsadenie fajn, dokonca mi nevadil Robin Williams, kt. mi bol od filmu Mrs. Doubtfire - Otec v sukni hrozne nesympaticky. Mierne sklamanie v hudbe. Obcas mi nepasovala /napr. na konci ked Chuck ide za Willom/.Pesnicky vsak boli fajn. Po 2. zhliadnuti snad zmenim nazor. celkovo: super film, mnoho nadavok, zabavne.... veeeeeelmi dakujem za vykreslenie charakteru aky ma Will. Len nevim presne, preco sa ten film vola "Good" W. Hunting. Jo.. este ma pobavilo, ze zaujimavost od Dona Corleona o Seanovej manzelke je skutocna :))

Juno (2007)

pred tymto filmom som mala predsudky. - film o tehotnej 16-tke napisany byvalou stripterkou a predsa vyhral Oscara? nee, to nebudem divat! A predsa... ani neviem ako..a zrazu som si zohnala /;)/ Juno. Tak som si to pozrela a .. nevim, ci som mala priliz dobru naladu alebo co, mne sa to pacilo! Zlaty, mily filmek.Dobre obsadeny, obcas fajn spracovany, velmi prijemny a nenapadny super soundtrack, stipka humoru, celkovo nie tazky pribeh, zadne moralizovanie... mne sa to pacilo! :D len 1 fakticka poznamocka: atlet a nie je slachovity? vlastne 2 poznamocky: to moralizovanie by sa mozno trochu zislo, bo takto to tehotenstvo 16-tky strasne zlahcili. Potom to vyzera, ako keby najvacsi problem bolo, ze jej ludia furt civia na brusko.

Cranford (2007) (seriál)

este som to nedopozerala (nemozem vydrzat kym uvidim dalsiu cast) ale i tak moj dojem tie zvysne 3 casti nemozu pokazit, iba vylepsit. /to som napisala po 2. casti. potom uz dej troska upadava, miestami prekvapi, miestami sa velmi lahko da predvidat - skoda/. BBC produkuje skutocne krasne historicke serie. a tato nie je vynimkou. Ak ste tiez fanusikom ,,period " ci ,,costume" dramas, budete snad rovnako poteseni, ako som bola ja uz od uvodnych minut. V Cranforde sa nam totiz predstavuje neuveritelne mnozstvo skvelych britskych hercov, ktori snad kazdy uz vystupoval v nejakej tej ,,period drama" - spozname nielen slavnu Judi Dench, Philipa Glenistra ci Grega Wisa ale inych napr. z Pride and Prejudice, Sense and Sensibility, Nort & South, Wives and Daughters, Hornblower, Jane Eyre, The Forsyte Saga atd atd Toto je proste UK. Jemne, elegantne, dokonca vtipne, skvele vykony (mimo ine ma prekvapil zlaty Alex Etel ako maly chlapec Harry), mila hudba (+ v II.casti spievaju Loch Lomond - krasna piesen, checknite na nete original) par prijemnych zaberov, jasne ze kostymy (v II. casti zabavna scena z obchodu a vyberania siat podla modnych nakresov :)) - jo, potesili ma, ze tam pouzili neuveritelne mnozstvo dobovych drobnosti, i vdaka ktorym dodali serii vierohodnost a potrebnu historicnost. :) celkovo velmi prijemna krasna seria. Boze Gaskellova mala ludi tej doby totalne precitanych ! skvele spracovane

Obchod na korze (1965)

Uuuuuuuuuuuuf. Uz od 1. sekundy som sa smiala :D (bociany + prepojenie s hudbou). Krasne. Este som nevidela film o Slovensku v obdobi II.svetovej vojny. Po zhliadnuti tohoto - 3nasobne potesenie: konecne som videla 1 z nasich najznamejsich filmov, o kt. mnoho ludi hovorilo, film z II.s.v. na SR, filmovy zazitok. Kompletne skvele vykony. Zvlastne zvolena hudba, kt. sa vsak hodi do filmu. + nejaka ta propagandisticka piesen ... Vidno tu i rozdiel ake su filmy teraz a akym stylom sa tocili vtedy - jemnejsie. Napr. Zaverecna scena, kde bola perfektne vystupnovany tlak na Tonovu psychiku (fakt skvely Kroner) a na konci jeho smrt - dnes by ukazali hl. ako sa obesil a co sa deje s telom neskor. Tu ukazali preco sa chcel obesit, jeho pripravu na to - zmyslanie v strese a soku a ... padnutu stolicku. Celkovo - vynikajuce .

Smrt si říká Engelchen (1963)

Fascinovane wow. Zvlastny uchvatny film. Preco toto nevysiela TV? aspon niekedy v noci? Smrt sa vola Engelchen som mohla zhliadnut len vdaka Artfilmu. A to je obrovska skoda!/ze sa to premieta len velmi zriedka/ Po tomto filme som mala dojem, ze tam islo skor o emocie a pocity, vinu, neschopnost zbavit sa myslienok, atmosferu atd. ako o dej, kt.... neviem to vyjadrit.... napr. po konci filmu som mala dojem, ze postavy malo rozpravali, zistila som, ze vlastne neviem, ako sa volaju vsetky postavy (viem iba krstne mena niekt. hl.postav) atd. Urcite to bol len dojem moj - ako divaka, kt. necital knihu... ale napriek tomu to bol neopisatelny zazitok. Tento film vas proste pohlti svojou atmosferou...Uchvatne. Opakujem ohromna skoda, ze sa neda zohnat. Velmi rada by som si ho pozrela viac krat.

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

Nááádhernééé! Ked som to divala (6.2008), mala som pochmurnu naladu, sledovala som to v noci, v uplnom tichu... Urobilo to na mna ohromny dojem. Vtedy /stihla som 2 diely/ som si pomyslela, ze to je ten najuchvatnejsi film, co ma zasiahol, od Pychy a predsudku 2005. Vyliecil ma z mensieho smutku a .. navodil zvastnu atmosferku. Krasna hudba, zvlastny pribeh. Zapletka medzi hl. postavami je podobna Pyche a Predsudku, no toto je 1000 krat lepsie - film. Neviem ako kniha. /snad najdem cesky alebo slov. preklad/ Pycha je romantika, zabavna, toto je opis reality. Problemy robotnikov, chudoba, ze sa stahovali z vidieku do priem. miest aby nasli pracu avsak nie zdrave prostredie, domov len pre ich rodinu /v 1 byte zilo extremne mnoho ludi/, choroby atd. 1. 10 minut ma to nebavilo. Nastastie sa to zvrtlo na skvely film. Od vtedy az po koniec 2. dielu su moje oblubene casti. Boze hl. koniec 1. casti je genialne spracovany - biela tvaren, pise:,,I believe I ´ve seen hell. It´s white... it´s snow white..." a v tom sa objavi Thornton cely v ciernom.. cely spomaleny zaver. Úchvatné... strasne to na mna zaposobilo + do toho som si pusila tu perfektnu hudbu velmi nahlas.. ohromne ako sa ti filmari dokazu pohrat s nasimi emociami. Ale som rada, ak to dokazu a spracuju to tak ako tu. Trochu som sa sklamala v 3. a 4. diely.... uz nedosahuju kvalitu tych prvych.. Uz pribeh az tak nerozoberali ako to bolo nazaciatku, ked sme videli cely vyvoj udalosti. Potom uz skakali v case. Nevadi. Zapamatam si dojmy co na mna urobil tento film vtedy v noci. Som stastna, ze som zhliadla tento film. Rozhodne patri medzi moje favourite. Hl. 1. a 2. diel. Pre buducich potencialnych divakov: pozrite si to v tichu, ked vas nik nebude rusit, dajte hudbu nahlas a uzite si to :)

Lepší pozdě nežli později (2003)

mam 18 ale tuto cierno-bielu komediu uplne zerem. I ked naddrzam mlademu doktorovi Julianovi, ked som bola este mladsia, chcela som iny koniec. Aby boli E+J spolu. Vtedy - 1.krat som sa na tom nehorazne kosila. Dnes som si vsimala i ine drobnosti. Ako som spomenula-farby. Erica je prevazne v bledom, bezovom,v dome ma vsade tieto farby. Ked ide o Harryho, je obleceny v tmavom, prip. modrom, i jeho izby su tmave. A.. samozrejme kamienky.Taky mily detail. Boze jak zerem Dianu Keaton a hl. jej smiech! Za ten bych dala hviezdicku navyse!:D I za Reevesove vlasky a jeho nedbalo elegansky styl gest, Jackovi Nicholsonovi za uvodnu scenu - resp. nohy vytrcajuce spod chladnicky a pad z postele, ked sa Erica vracia zo schodky. Skutocne podarena, sikovna, nenudiaco plynuca komedia. Chytila ma od zaciatku a nepustila /skoro/ do konca :) Jo a....... D.Keaton to neuveritelne sekne, ked sla na rande. Klobuk dolu pred nou :)

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)

Serial mojho detstva. Krasne pribehy, prostredie,hudba.. + ocarujuci Gilbert :)) vzdy ked to chodi v TV si to s radostou pozriem.

Jih proti Severu (1939)

Tento Hollywood môžem. Milý príbeh, nezabudnuteľný pár Vivien Leigh a Clark Gable a samozrejme Olivia de Havilland... No čo k tomu povedať. Parádny výlet do histórie filmu. Samé kulisy, na terajšiu dobu zvláštne efekty. Ale nad to sa dá ľahko preniesť, pretože vyššie spomenutí herci hrali ako keby boli skutočne danými postavami. Sú veľmi uveriteľní, čo sa mne pri filmoch vždy ráta. Clark je neuveriteľne šarmantný a podmanivo charizmatický. Leigh sa zahrala na Scarlett a jej úsmevy, klipkanie očkami .. :) heh.. jednoducho Scarlett úplne ako z knihy. A Olivia ... ja im to verím! Jo a nesmiem zabudnúť krásne kostýmy. Ale to by bol hriech nevyužiť tú farebnú a krásnu dobu plnú krinolín... Celkový dojem: mne sa to fakt páčilo. I napriek muškám, kt. sa tam vyskytli. (i napriek tomu, že dnes to vyzerá ako gýč.. ) :) mne sa to páčilo.