Carlitova cesta (1993)

Za tenhle film jsem Palmovi vdecny. Konecne film o mafinanovi se srdcem, ktery se chce zmenit a jit za svym snem(a neni to zrovna hromada koksu ani penez). Muzete jen vahat zda se mu jeho Escape to paradise podari.. Kazdopadne je to natoceno skvele, obzvlaste super je i Sean Penn (jako vzdycky???) v roli zkorumpovaneho Carlitova advokata. Moje oko zustalo sice suche ale mel jsem na krajicku... Nikdy jsem nemel kladne hrdiny nijak zvlast v oblibe ale po Scarface a Goodfellas jsem uz potreboval nejakou zmenu. V Carlitove ceste jsem ji nasel.

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Visaci jsou ve forme. Tahle mystifikace me pobavila jeste vic nez Rok Dabla, filmarsky kabat je sice o neco onosenejsi nez v Dablovi, za to napady jsou super. Visaci zame mi navic vzdy byl blize nez Cechomor. Zabery z jejich koncertu jsou pro fanouska cenne... Pixa jako Jezibaba je okouzlujici

Annie Hallová (1977)

Prvni film od Allena, ktery jsem videl (to je ale ostuda...) a musim rict, ze je fajn. I presto ze film zcela stoji na dialozich Woody nam je zprijemni animovanou Snehurkou (respektive zlou kralovnou, ktera rozhodne nema menstruaci) nebo treba myslenkami hlavnich postav v prubehu jejich dialogu a dalsimi vychytavkami. Nektere sceny jsou skutecne cool, i kdyz obcas uz jsem trochu intelektualne nestihal. Woodyho suchohumor se misty zacina trochu prejidat, ale nikdy ne tak docela, pak prijde na odlehceni nejaky vizualni vtipek (slunecni bryle, koks ...) a vse je zas ok. Celkove jsem z filmu mel velmi dobry dojem a vsem, co se intelektualniho humoru obavaji, mohu jen doporucit

Dogville (2003)

Vyborny film... Absence jakekoliv vypravy neubrala tomuto filmu nic na pusobivosti. Mesto se nadherne meni z privetiveho prostredi do koncentraku, z dobrotivych lidi se stavaji ryzi svine. Tady teprve vynika herectvi N.Kidman... Zaver filmu = pata hvezdicka-takhle by podle meho gusta mohl koncit kazdy film, nebo alespon vetsina mexickych serialu (vcera kdyz jsem psal ten komentar tak jsem byl snad uplne mimo... takovejch stylistickejch chyb nemivam ani ve slohovce,upravuji)

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Co dávají 3* a méně donutím sníst moje hovno, vysrat ho a sníst to hovno, vytvořené z mého hovna. Tak pravil diktátor vkusu.

Requiem za sen (2000)

Je to zjednodušená a přehnaná agitka. Je to jeden z nejlepších filmů o drogách.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Velmi slušná bondovka. K rybě nepijte červené víno (ani chianti), bývá to podezřelé.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Tezka britska satira. Ale nepoustejte si vice jak jeden dil denne nebo se unudite k smrti.