Cinematerapie (2010)

"...co je to obyčejnej Čech, pro kterýho dělá Paroubek politiku? No to je přece vepřo, knedlo, zelo a v podstatě je třeba všechny zavřít, nakopat do prdele." A řemenem a vařečkou a hodně. // viděno na Febiu po tom, co jsme vlezli do špatnýho sálu. Řehtal jsem se jako blbeček celej film aby se pak ukázalo že většina hrdinů byla se mnou v sále... Ups

Čtyři lvi (2010)

Nejnevtipnější na tom je, když se zamyslíte kolik z toho může odpovídat realitě. Ostatní je ale legrace (teda - vizuální gagy nejsou moc dobrý nebo je až moc vidět jak slouží vývoji "děje") - geniální skloubení humoru britské wtf školy ala Kancl a Velkovlak a prostředí mcdonaldizovaného islámu.

Další rok (2010)

Filmy podobného typu jsou v zásadě dost otravnou záležitostí (srov. Invaze barbarů). Ačkoliv na něj musím myslet a mám z něj dojem, že se mi autor snažil cosi říct, nemám tuchy co. Být šťastným není samozřejmé a možná je to dědičné (láska hory přenáší)? V posledku stejně nicneříkající jako otázka na nejlepší životní vzpomínku. Nepříjemně jemně nepříjemný film. PS pro odlehceni: mam za to, ze si uzivatel Iguaner koupil cervenou corsu 1.4

Dluh (2010)

Zamrzí takové ty filmové náhody, jako že všechno se sejde do jedné chvíle a tak je divák napínán jak na skřipci. Psychoanalytické komentáře: Matty (začal jsi studovat filmovědu, kamaráde?)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Ten film má všechno. Kill Bill intermezzo, humor Monty Pythonů, teplé hošany v kůži ala Rocky Horror Picture Show. Zlí kouzelníci se navíc transformovali v nacisty (!!!), kteří tvrdě potírají neárijce (teda polomudly nebo co, já sám nevím). Jak říká Ron: ... twilight's better.

Iron Man 2 (2010)

Všude z okolí slyším a čtu, že Tony Stark je alkoholik. Alkoholikem je ten, kdo se opije na své oslavě narozenin?

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Hipsterovinka. Jsou to zvláštní lidi ty hipsteři, copak asi chtěj. Je to takový nový emo, jen míň bolestínský. Zato s ním sdílí takovou tu úpornou zahleděnost do sebe sama a potřebu zachytávat se na cool média jako je 8mm nebo polaroid (zdravím Jana Dvořáka) - nj, tady máme celou polaroid zeď, což je při současný ceně cca 80 za snímek už sranda za pár tisíc. Ale čert to vem, stejně je to takový retro ne zcela ukotvený v čase - retro je ostatně pro hipstery typický žejo. Líbivej film, rychle se v něm myslí a mluví ale chybí tomu upřímnost a nějaká hloubka se mi zdá. Ale to neva, dnes už jsou urputný hnutí a filmy prostě asi za zenitem