The Boy (2016)

The Boy (2016) Horor, ktorý je slušné natočený. Príbeh je úžasný. Postavy sú tiež perfektne. Každá postava má úžasný charakter a ten správny lore. Film nás nemusí otravovať večným jumpscarom, pretože sa pekne hra s atmosférou. Jumpscary sú dobré, kým ich nieje priveľa, horor by sa mal hrať hlavne aj s atmosférou a tu to je perfektne spracované. Do deja sa pekne postupne ponoríme ((spoiler) a nechá nás si myslieť, že ide o nejaké paranormálne úkazy. No koniec nás veľmi zaskočí. Na konci máme perfektný zvrat, ktorý by nikto nečakal. Hodnotenie z mojej strany je 9/10 - Perfektný dej - Úžasne postavy a ich dej - Úžasná atmosféra hororu - Veľmi prekvapivý, dobrý zvrat. Horor je veľmi dobre urobený. Je tam pár veci, ktoré stoja za zamyslenie, ale inak je to bezchybné a stojí za to ho vidieť.

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar: The Way of Water (2022) James Cameron sa opäť prekonal. Dlho očakávané pokračovanie Avatara. Film nás hneď hodí do deja monológom Jaka, ktorý nám vysvetlí, čo sa medzitým časom stalo. Vo filme sa zoznámime s novými  postavami, ktoré sú úžasné a majú originálny charakter. Zoznámime sa s novým prostredím Pandory. Nové spoznávanie prírody ju úžasné výrazne a prekrásne, je proste bezchybné. Príbeh je veľmi zaujímavý, do ktorého sa hneď ponoríme. Prepojenie postáv je na perfektnej báze, funguje skvelo. Každá postava ma vo filme svoj vlastný lore, a tak sa vo filme stretneme s viacerými cestami, ktoré zavŕšia do jednej veľkej. Neni divú, že Avatar: The Way od Water trhá rekordy. Cameron je režisér, ktorý vie, čo robí a robí to dobré. Hodnotenie filmu z mojej strany je 10/10 - Úžasný a záživný príbeh  - Perfektné nové prostredie plných noviniek - Veľa nových postáv  - Originálne príbehy postáv. Film je proste perfektný, nemám chýb. Je síce dlhý, ale to nie je problém, vo filme je všetko podstatné. Nemám, čo vytknúť

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Texaský masakr motorovou pílou (2022) Ďalšie pokračovanie texaského masakru. Konečne môžeme film spájať s názvom. Vo filme sa konečne dočkáme poriadnemu masakru. Nechutné zabíjanie, veľa krvi a mnoho oddelených končatín uspokojí hororových fanúšikov, ale kto si potrpí na skvelý príbeh a osobnosť postáv tak sa týmto snímkom veľmi nepoteší. Dej začína sľubne, ale ohrane. Partia teenagerov v tomto prípade influencerov, aby sa film priblížili k dnešnej dobe, príde do mestečka v Texase, kde budú musieť čeliť Leatherfaceovi. Postavy vo filme sú veľmi hlúpe, nerozmýšľajú v situáciách, kde je jasné pochopiteľne, že 1+1=2. Máme momenty, kde sa scenáristi pohrali s lorom postáv, ((spoiler), ako je napríklad nenávisť a strach k zbraniam a následná neschopnosť ich použiť, ale takéto momenty už vo filme neuvidíme. ) Postavy, ktoré sú pre dej dôležité tak sú nesmrteľné a odolné voči, hoci akým smrteľným zraneniam. Film úplne ignoruje všetky tieto veci.  Koniec film, ach jaj, koniec film je hrozný. Neschopnosť zabiť jednu zápornú postavu je tragické, až k smiechu, ako postavy môžu byť tak neschopné.    Hodnotenie z mojej strany je 4/10 - Dej filmu je už ohraný  - Postavy sú tak hlúpe a neschopné, že je to neuveriteľný - Charakter a lore až jednej postavy je dobre urobený - Perfektný masaker, ktorý si táto sága už zaslúžila. Texaský masakr motorovou pílou si už tiež zaslúži svoj koniec naťahovať také to filmy o jednom zaporakovy na niekoľko častí už nieje originálne. Dej sa vždy točí stále dookola.

Halloween končí (2022) odpad!

Halloween končí (2022) Máme tu sľubované posledné zabíjanie Michaela Myersa. Film je hneď od začiatku taký aký som očakával, začína veľmi zle a priebeh neni o nič lepší.  Postavy, ktoré mali svoj charakter, svoj lore sa vytratí, čím to kazí celý príbeh. Na charakter postáv z minulých filmov sa úplne zabudlo. Až na konci sa ukáže práva tvár Laurie. Vo filme sa nám tiež predstaví nová postava - Corey Cunningham, ktorý je menšia náhrada Michaela Myersa. Corey, ako postava ma celkom dobrý začiatok a dokážeme chápať prečo sa neskôr vyberie smerom zla. Ale ani Corey sa nevyhne zlému scenáru, a tak to končí hrozne. Allyson je ako vymenená. Jej lore vôbec nenadvezuje na príbeh predchádzajúcich filmov. Má úplne hlúpy a nezáživný, neemocionalny vzťah s Corey.  Michael Myers sa vo filme objaví veľmi zriedkavo, ale ani on sa nevyhne zlému scenáru. Myersa vidíme iba ako komplica Coreya. Koniec je taký aký si to mestečko Haddonfield a hlavne my diváci zaslúžime.    Hodnotenie tomuto filmu dávam 2/10 - Charakter hlavných postáv je úplne mimo - Charakter hlavne záporáka ságy je pochovaný  - Príbeh je nezáživný a hlúpy  - Zle, nezmyselné romantické pasáže hlavných postáv.   Film je úplná katastrofa. Sága si zaslúžila lepšie ukončenie

Thor: Láska jako hrom (2022)

Thor: Love of Thunder (2022) Doposiaľ sme mali od každého superhrdinu po troch filmoch. Thor je prvý super hrdina, ktorý má už svoje 4. pokračovanie. No, keď som čakal od toho niečo viac, tak som sa mýlil. Podľa mňa film už prekročil všetky hranice. Korg, ktorý nám rozpráva príbeh nás zoznámi so začiatkom Thorového dobrodružstvá. Ak to môžem nazvať dobrodružstvom. Je pekné, že Thor dokázal naspäť nabrať svoju fyzickú formu, ale je škoda a je smutné, že postava ako Thor, boh hromu, dosť upadla. Začínal ako charakter s božou kultúrou so zásadami. V tomto pokračovaní už jeho postava, ako ju poznáme z prvých filmov sa vytratila. Z Thora sa stal hlúpy šašo. Marcel dosť upadol, do každého filmu sa snaží pretlačiť toľko vtipov, že už to stratilo efekt. Love of Thunder je toho najväčším príkladom. Film, ktorý by mal byť založený na vážnosti sa snaží stále vtipkovať a na konci filmu sa všetci máme tváriť vážne, lebo ide o dosť vážnu a smutnú scénu. Nehovorím, že by sa mali vtipné hlášky vytratiť, hlášky k tomu patria, ale tak, aby film a hlavné postavy nestratili dôstojnosť. Najviac sa mi vo filme páči postava Jane Foster, ktorá má vo filme úžasný lore. Spoznali sme nové prostredie, ako napríklad Vševedúce mesto - chrám bohov, kde sa stretávajú všetci bohovia a čiernobiela planéta - Svet tieňov, sú to úžasné prostredia, ktoré sme mohli vidieť.   Moje hodnotenie filmu je 4/10  - Film je dobre natočený, úžasné dramatické scény.  - Nepáči sa mi, ako postava Thora dosť upadla. - Film stratil na vážnosti  - Pekný príbeh Jane Foster.  Film sa mne osobne nepáči. Nájdu sa ľudia, ktorým sa to bude páčiť a sú tu ľudia, ktorí so mnou budú súhlasiť. Vždy je to vec názoru. Ale pre mňa to je premrhanie potenciálu Thora. Postava už nemá nič spoločné s predchádzajúcim Thorom.