Vedlejší účinky (2013)

První půlku filmu jsem myslel, že sleduji další z těch nekonečně utahaných psychologických dramat zralých na menšího šlofíka, při niž jsem několikrát bojoval s myšlenkou zda to neutnout a nedělní odpoledne nestrávit poněkud lépe. Naštěstí jsem to neudělal a ve druhé části filmu se mi dostalo parádního inteligentního thrilleru, kde je vše úplně jinak než si člověk původně myslel. Vše navíc podpořeno výbornými výkony ústředního tria. Záměrně píšu tria, neboť postavu co "hrál" Tatum mohl zahrát kdokoliv a jistě by to nedopadlo o nic hůř. Z původního odpadu je to nakonec skok na pěkný tři hvězdy, trochu toho svižnějšího tempa a šel bych i výše.

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Všichni kdo od toho čekají podobný zážitek jako v Hooligans, tedy výborný film z fotbalového prostředí a fanoušků, okamžitě ruce pryč, protože o tomhle tam jde v úplně v poslední řadě. Bohužel jsem nečetl komentáře a jako vášnivý fanoušek se nechal zlákat názvem filmu, který se autorům asi jako jediný povedl :) V podstatě je to o bordelu v Itálii a čtveřici policajtů, kdy jeden má problém se svým nevychovaným synáčkem, druhý se ženou, třetí sám se sebou a čtvrtý s vystěhováním z bytu. Neskutečna utahaná nuda, tohle už nikdy víc. Chybami se člověk učí :)

Nevědomí (2013)

Kosinski nám po parádním Tron: Legacy servíruje další skvělý scifi kousek a ukazuje, že opravdu v tomhle žánru umí. I když se nejedná o film prošpikovaný akčními scénami, film mě nenudil ani chvilku. Skvělé dějové zvraty, stejně jako u Tronu parádní hudba, Cruise výborný, Morgan extra třída jako vždy. Jediný kdo mi moc do téhle skvělé mozaiky nezapadal byla Olga, já na ni prostě nevidím nic zvláštního a její hraní mi taky nepřijde kdo ví jaký. Nicméně i tak je to pro mě čistých pět a už se moc těším na pokračování Untitled Tron: Legacy Sequel

Zpráva o Europě (2013)

Found footage mi prostě nesedí a to jsem si myslel, že u tohohle filmu a přečtení místních komentářů něco o jednom z nejlepších scifi by tomu mohlo být jinak, tak se tak opět bohužel nestalo. Navíc se k tomu přidalo skákání děje sem a tam a to mi vadilo snad ještě víc. Ze začátku filmu bůh ví proč scénka o tom, že posádka přišla o Jamese, člověk ještě ani netuší, které to vůbec z těch šesti pikolíků je, to se dozví až za 15 minut a za dalších 15 co se teda vůbec stalo a to byl jen jeden příklad z několika ti, střih šílený. A to nemluvím o těch rádoby kostičkách a rušení obrazu, který měli jakoby navodit atmosféru a dojem, že sledujeme opravdu reálný sestřih, opravdu jen měli. Členové posádky umírají jeden po druhým a divákovi je to úplně jedno, emoce žádný, posun v ději nijaký, někdo občas nezemřít, tak by se v podstatě pořádně ani nic nedělo, tenhle film jako celek prostě nefunguje. Být to celý jinak natočený, sestříhaný možná by tomu těch místních 72% odpovídalo a i já šel s hodnocením výše, ale takhle jen musím konstatovat, že film je solidně nadhodnocen červený čísla si to nezaslouží, na IMDB 6.4, což je o reálnější.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Místní chytrálci ať si radši pustí nějakou intelektuální tří hodinovou slataninu. Takhle má vypadat geniální akční film se vším co má mít. Ja nemám co dodat. Ride or die !

Dva nula (2012)

100 minut o tom jací burani v Praglu chodí na fotbal? To ale přece dávno víme a nepotřebujeme k tomu tyhle zbytečný odpady :p 1 hvězdu za hlášky toho tlouštíka v červené bundě a brýlích :)

Mocný vládce Oz (2013)

Filmu škodí příliš dlouhá stopáž, díky niž často ztrácí tempo zbytečně natahovanými scénami. Weisz v roli čarodějnice trapná, to Theron ve Sněhurce byla jiná káva, zbytek průměr jako celý film.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Návrat do osmdesátek říznutý 21. stoletím. Čert vem americký sentiment, sem tam nějaké prázdné moudro nebo patos i ten neopracovaný a nedokonalý děj. Je se na co koukat a očekávaný jasný debakl zla rukou party drsňáků ve službách dobra a morální spravedlnosti dostane provedení, jaké mu náleží. Cesta filmu je hrbolatá, ale tahle návštěva „muzea“ akčňáků se Stallonem, kterému kryjí záda Willis, Schwarzenegger a Norris, po prvním dílu prostě nemohla dopadnout špatně. A nakonec jedničku překonala. Skvělá akce, tuny nábojů, nože i pěsti, dobré výkony „mladších“ herců, charisma těch starších a mezi tím vším nezbytný vtip... tady nemůžu jinak než na 5/5.