Nespoutaný Django (2012)

Tak to bylo něco… takhle si představuji Western. Tarantino se zde předvedl a nadělil nám pravou a nemilosrdnou podívanou v podobě přestřelky mezi jednotlivými skupinami lidí. Chápu, proč je tenhle film tak dobře hodnocený. Exceluje po všech stránkách. Po hereckém obsazení, režii, scénářem až po kameru. Co mi tady ale lehce vadí je hudba, připadá mi to lehce moderní a to, že v roce 1859 byly sluneční brýle, které vypadají jako z přelomu 20.-21. století, to se mi taky nezdá, proto ta hvězdička dolů.

Na hraně zítřka (2014)

Geniální, geniální a ještě jednou GENIÁLNÍ! Počkat? Neříkal jsem to už? Po kolikáté tuto recenzi píšu? Tato myšlenka je super, leč ve světě filmu celkem běžná záležitost, ale tady její potenciál byl využit na plný “koule”. Je vidět, že si někdo sedl a přemýšlel. Kdyby za vámi přišel Tom Cruise a začal by vám říkat, co se v následujících okamžicích stane, tak by vám to ze začátku mohlo připadat směšné, ale nakonec byste uvěřili. Nenapadá mě přirovnat to k ničemu jinému, než k nějaké misi ve hře, přes kterou se nemůžete dostat, a tak ji budete hrát pořád dokola a dokola a budete zkoumat každý detail a hledat způsob, který vám konečně vyjde a zaručí úspěch. Film je zajímavý po celou dobu, nic neuspěchá a snaží se to divákovi co nejvíce přiblížit. Musím pochválit taky konec, který se zdá být otevřený, ale zároveň i uzavřený.

Světová válka Z (2013)

Zombíky už asi nebavilo, že jsou prezentováni jako pomalu kráčející mrtvoly, tak si vybojovali roli nebezpečných Usain Boltů, kteří začali terorizovat svět. Děj zajímavý, nenudil jsem se, ale chybí tu krev, že bych tohohle žánru byl velký fanda se říct nedá, ale když už, tak se vší parádou. Svět si povolá Tylera Durdena, aby všechny zachránil před nakažlivým virem.

Živí mrtví - V sevření (2020) (epizoda)

Tahle epizoda je něco, co jsem už dlouho potřeboval. Vzhledem k tomu, že jsem klaustrofobik, tak vím, jak se Jerry a hlavně Carol museli cítit. Závěr epizody mi nechává dva veliké otazníky. Jestli to Connie a Magna opravdu nepřežily a Negan, jestli plánuje zradit Alphu, nebo se k ní opravdu přidal... Snad tyto otázky budou brzo zodpovězeny.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Já už opravdu nevím, třeba to přijde jen mně, ale dřív když vyšla nová Marvelovka, tak to byla velkolepá událost. Teď když vyjde nový film z tohoto superhrdinského světa, tak to je spíše zklamání nebo lehký průměr. Měl jsem problém s tím, kam Wakandu Forever zařadit. Samozřejmě Black Panther 2018 je co se týče po vizuální a hudební stránce bomba, tak u pokračování jsem takový pocit neměl. Zdálo se mi to všechno uspěchaný a na představení nového záporáka a jeho světa to byla poměrně krátká stopáž.  Je to pouze můj osobní názor.

Klub rváčů (1999)

David Fincher tady vytvořil něco úžasného. I když jsem byl ze začátku zmatený a nevěděl jsem co se právě děje, děj filmu vám vše postupně vysvětlí. Edward Norton a Brad Pitt zde předvádějí skvělé herecké výkony. Není pochyb, že to je jeden z nejlépe propracovaných filmů co jsem kdy viděl. Skvělý nápad, myšlenka a zápletka. Na konci to do sebe všechno krásně zapadá.

Jan Žižka (2022)

No, tak jsem se konečně dočkal… Na tento film jsem byl dost zvědavý a dával jsem mu velkou šanci a přál jsem tomuto snímku úspěch. Je tu bohužel jedno velké ALE. Sice to je český film o českém vojevůdci, ale dost to zavání Amerikou. Občas jsem byl zmatený z kamery a tápal jsem kdo komu co a kam vlastně zapíchl. Nepřehlednost kamery se tedy především týkala bojových scén. Nemůžu říct, že jsem zklamaný, i přesto jsem od tvůrců čekal více. Proto tento film hodnotím lehkým nadprůměrem, ale na více jak tři hvězdy to dle mě není.

Formule! (2001)

Ach jo... Tohle se opravdu nepovedlo. Slye mám rád, ale tento film mě vůbec nezaujal. Na postavách mi nezáleželo a bylo mi v celku jedno co se s nimi stane. Zdálo se mi to všechno hrozně uspěchané a vztahy mezi jednotlivci drhly. Takhle, možná by tento nápad byl dobrý... Ale stopáž 108 minut je prostě málo a místy nesmyslné střihy a záběry tomu moc nepomáhají.

Živí mrtví - Není úniku (2015) (epizoda)

Líbí se mi, jak je seriál nekompromisní a brutální, tento díl byla adrenalinová podívaná a neskutečně jsem si ji užil.

Párty Hárd (2019)

Českej American Pie…. Hmmmm dobrý no. Ale asi tak 10x horší. Místo Stiflera tady máme nechutného dementa, u kterého ani neznáme důvod proč je populární. Pak tady máme borce co se posere pokaždé co uvidí hovno a nakonec týpka co se počůrá když je mu trapně… to by se ještě pochopit dalo. Nějaké scény vtipné byly, to ano, ale jinak se Češi opravdu předvedli.