Po jedné stopě (2020) (seriál)

Díl: Poslední kilometry nám epicky zakončil super motorkářský cestopis napříč Afrikou. Cením Martina s Igorem, že to dali. Projet Afriku od severu na jih musela být dřina. Těším se na další podobné projekty.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Třetí Strážci galaxie jsou přesně to, co od začátku slibovali. Nabombená emočně akční jízda, která využívá kontrastu smutku s humorem na vyvážené úrovni. Každá postava tady má svůj prostor, i když se hlavní dějová linka zabírá Rocketem, tak jde snad o nejlepší marvelovku, která pracuje na postavách a jejich problémech. Líbí se mi, jak se příběh posouvá a nevázne. Záporák „High Evolutionary“ je pro mě snad větší hrozba než Kang v Quantumaii. Gunn je jednoznačně jedním z nejlepších komiksových režisérů.

Jak vycvičit draka (2010)

Nejenže je Jak vycvičit draka pastva pro oči, ale i pro uši. Powell je prostě ďábel a umí to! Asi takhle: Hele, Johne, potřebujeme hudbu k dětskýmu animáku o dracích, není potřeba to hrotit. A borec rozpálí orchestr a všechno možný a složí tak úžasné skladby, které svět neslyšel.

Air: Zrození legendy (2023)

Pohodovej filmeček o vzniku nejprodávanější kolekci bot na světě, ale stačí to ? Za mě to nemělo ten správnej drive a svižnost. Jako odvyprávění příběhu dobry, ale jako celek… průměr. Když jsem vyšel z kina, byl jsem opět bez pocitů. Nic to ve mě nezanechalo, jen jsem si odškrtl další návštěvu biografu.

65 (2023)

Ale jo, je to OK. Sice takhle vypadá každý druhý film, ale je to koukatelný. Atmosféra při jednotlivých scénách byla docela důvěryhodná. CGI místy pokulhávalo a nebylo tak dobré jako u jiných snímků. Dle mého názoru si to takovejch 60% zaslouží, ale je to pouze můj názor. Je to dílo, které nenadchne, ale neurazí.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Film, ve kterým se odehrává film? Ano a jediný kdo hraje v „obou filmech" je Nick Cage co hraje Nicka Cage! Ze začátku jsem si říkal, že to je hrozně random blbina, ale když se do toho zamíchal Pedro... dostalo to grády a neskutečně jsem si to užil. (miluju scénu, kdy jsou na LSD, prostě bomba!)

Velryba (2022)

„People are amazing!” Neskutečně silný příběh o muži jménem Charlie. Na film jsem se moc těšil a naplnil moje očekávání. Fanda dramatu moc nejsem, ale tohle jsem si nemohl nechat ujít. Už jen kvůli Brandonu Fraserovi (díky bohu za to, že vyhrál toho oscara. Moc jsem mu to přál). Formát 4:3 dodává šťávu chladnému a dešťovému počasí a naladí vás na správnou atmosféru. Po zhlédnutí jsem cítil několik pocitů. Ať už smutek, nechuť či zlost… Aronofsky je ďábel a já děkuju za tento masterpiece.

Po jedné stopě - Zvířata bez hranic (2023) (epizoda)

Po minulé epizodě je tenhle díl příjemné překvapení. Stroje, rovník, křest, či ochutnávka housenek. Prostě paráda :-). 90%.

Creed III (2023)

Ano! Michael B. Jordan se předvedl v plné parádě!!! To bylo něco. Takhle nahajpenej jsem už dlouho nebyl. Jeden z mých nejočekávanějších filmů dorazil a je TOP. Už bylo na čase, aby Creed vystoupil ze Slyova stínu (i když tam opravdu chyběl). Johnatan Majors jako Damien byl úžasnej, neskutečná korba, která je jako nezastavitelnej stroj na knockouty. Příběh je možná ukecanej, ale vůbec mi to nevadilo, dostalo mě to do děje a o to víc jsem si užil závěrečný fight. Ten mohl být trochu delší a víc procítěný, když je mezi boxery, tak citlivá minulost, ale stejně… nemám slov. Drago je tady jako sparing partner pro Adonise, a i když to může znít blbě, tak mi nevadilo vidět stát Creeda s Dragem bok po boku. Nemůžu si pomoci 9,5/10.