Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Nudná trapnost, která svými hloupými dialogy, zápletkami a uječenými dívčími charaktery nadchne tak akorát dvanáctileté holky, zatímco spousta na kaši rozmáznutých zombie, krvavých stříkanců a záběrů oněm ječícím děvčatům pod sukni nebo na těsně obepnutý hrudník rozšiřuje divácké publikum o chlapce na prahu puberty a zdálnivé dospělosti.... podivná a sebevražedná to kombinace.

Gamer (2009)

úchylné, dynamické, krvavé, nápadité, vzrušující, proklatě zábavné... a rozhodně nedoporučuju dabovanou televizní verzi, protože to jsou jako obvykle dva úplně rozdílné filmy.

G. I. Joe (2009)

typický komixový akčňák, který by měl vyměnit alespoň pár destrukčních scén za chytré dialogy a prvoplánové vtípky s ohranými hláškami za inteligentnější humor. Pak bych s tím mohla být celkem spokojená.

Gladiátor (2000)

Silný příběh o ztrátě a znovunabytí lidké důstojnosti, o síle lidského charakteru a zoufalé touze po otcovském uznání a lásce, ke všemu velkolepě natočené, s užasnými kulisami, kostýmy a skvělou hudbou.

Half Nelson (2006)

Filmy stejně jako knihy s drogovou tématikou nemám ráda, především kvůli bezvýchodnosti situace, ve které se hrdinové nacházejí, ať už se jedná o narkomany nebo lidi z disfunkčních rodin žijících "na okraji společnosti", v prostředí, kde je dealerství zdánivě nejsnažším a nejlákavějším zdrojem obživy. I přes všechnu tu skličující beznaděj a pomalé vyprávění musím ocenit autentičnost a způsob, jakým se film dostene pod kůži, ať už díky věrohodným hereckým výkonům, tak i závěru, který divákovi nevnucuje žádné definitivní řešení.

Hlavně nezávazně (2011)

No ne že bych se v průběhu filmu ani jednou nezasmála... jenomže dvakrát tolik scének mi přišlo neohrabaných, nudných nebo totálně uhozených. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že ten film byl úplně o ničem.

Hodina života (2008)

Nudné nedrama o ničem, s jednoduchými a povrchními dialogy, které nemají šmrnc, zároveň jsou nerealistické a vůbec nic neřeší do hlouky. Snaha o humor je marná a zoufalá a pro film by bylo nejlepší, kdyby v něm vůbec nebyla. Ani Jay Baruchel to svým roztomilým projevem nezachránil... a přitom má podle mě tohle téma obrovský potenciál.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Ačkoliv plné skvělých nápadů a neotřelých a inovativních přístupů k westernovému žánru, na můj vkus příliš rozvleklé. Poprvé mě to bavilo, napodruhé už jsem se šíleně nudila.

Hon na čarodějnice (2011)

Nízký rozpočet mi nevadil, cokoliv co vypadá realističtěji než digitální megalodoni mi naprosto stačí, navíc atmosféra krajiny, kulisy a prostě celá výprava mi přišla úplně v pořádku, horší už to bylo s jednoduchoučkým příběhem, nudnými postavami, jejich pohnutkami a prostinkými dialogy, které se místy snažily být vtipné, bohužel marně. Škoda, historické fantasy mám jinak docela ráda.

Husk (2011)

Další z nudných hororů o postupné likvidaci opět nemožně uvažujících hlavních aktérů, tenhle navíc s uhozenou zápletkou a vážně "originální" pointou. Víc takových hororů a přestanu se na ně dívat úplně.