Husk (2011)

Další z nudných hororů o postupné likvidaci opět nemožně uvažujících hlavních aktérů, tenhle navíc s uhozenou zápletkou a vážně "originální" pointou. Víc takových hororů a přestanu se na ně dívat úplně.

Jsem číslo čtyři (2011)

Prostinký komerční výplach, který mi nic nedal, jen mě přesvědčil o tom, že Alex Pettyfer a Dianna Agron patří na módní molo a ne před kameru. A na druhý díl mě to rozhodně nenalákalo.

Kamarád taky rád (2011)

Slušná komedie těžící hlavně ze šťavnatých a vtipných dialogů a ústřední dvojice, které to podle mě spolu náramně slušelo a každý moment, kdy se zároveň objevili na scéně, mě ohromně bavil. Navíc je evidentní, že se tvůrci mermomocí (bohužel ne vždy úspěšně) snažili vyhnout většině sentimentálního bahna, které je u žánru hollywoodká romantická komedie téměř povinností, protože někdo ten film prostě zaplatit musí.

Mechanik zabiják (2011)

Těžko hodnotit, druhý den po zkouknutí jsem si nepamatovala o čem to bylo, a to jsem u toho vyjimečně neusnula. A ačkoliv mám ráda oba hlavní představitele, nemůžu se zbavit pocitu, že ten film byl vážně o ničem.

Melancholie (2011)

Film plný krásných snových obrazů, vyprávěný velmi pomalu a ... melancholicky. Neurčitě rozechvívá a je plný nevyřčeného, divák rozhodně nemá nic naservírováno a pořád mu vrtá hlavou, která vlastně bije. Přesto bych se asi nudila, pokud bych Melancholii viděla někde jinde, než na velkém plátně.

Michael (2011)

Naprosto civilně a nazaujatě pojaté skandální téma dětského zneužívání. Film nenudí, nesoudí, ani se nesnaží šokovat, přesto z něj nepříjemně mrazí.

Netvor (2011)

No zas takový trapas to nebyl. Žádné psychologické drama se tady sice nekoná, ale jako povrchně "poučná" pohádka pro puberťačky se to dá. Herci se tedy nepřetrhnou, ale režisér toho po nich, zdá se, ani víc nechtěl. Točí se i vetší blbosti.

Orel Deváté legie (2011)

Díky krásným záběrům nádherných scenérií a lesních zákoutí, společně s příjemnou hudbou, film nepůsobí tak uboze, jakým ho dělá patetický scénář o hledání rodinné cti a ploché nezajímavé charaktery, které se v průběhu děje vůbec nevyvíjejí, a když ano, tak naprosto prvoplánově a podle očekávání. Proti hereckým výkonům žádné výhrady nemám, škoda jen že herci nedostali více prostoru. Mohl to být výborný film, kdyby skončil jakkoliv jinak, než tak, jak skončil. Hezký průměr.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Racingový koncept prvních dílů se postupně mění v cosi komplexnějšího a megalomanštějšího a zatímco vytuněné sportáky dostávají stále méně prostoru, dopředu se dere akce mnohem tělesnější a upocenejší. Poměrně fantasmagorická, přesto úchvatná a originální honička městem mi však nevynahradí tu hodinu a půl nechutných patetických gest, okoukaných a prvoplánových charakterů Dominicových parťáků a hlavně nemožně napsanou postavu agenta Luke Hobbse, který má sval i místo mozku. Na druhou stranu mám pro ustřední dvojici slabost a bavila jsem se taky celkem slušně, takže lehký nadrůměr.

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch je jako umělohmotný oříšek ve vyleštěné, skleněnými korálky vykládané zlaté skořápce. Hezky se na to kouká, ale težko si na tom pochutná někdo, kdo si neujíždí na líbivých a čistě efektních věcech. Děj je sice neuvěřitelně hloupý, ale ono si to vlastně na nic víc nehraje (doufám), videoherní a komixová stylizace mi tady vyloženě sedla.