• Romantický

Já, padouch 3 (2017)

Je mi to ľúto, ale na prvé dva diely sa toto jednoducho už akosi nechytalo. Áno, stále tam bolo kopu dobrého dôvtipu s viacerými dvojzmyslami a niektoré scénky skutočne pobavili, ale ten samotný príbeh a zápletka ma nijakým spôsobom neuchvátili. Žuvačkový ukrivdený zloduch z 80tych rokov ma proste nebavil, ale tak ono už je asi ťažko vymyslieť niečo nové. Snaha bola, len niekedy je fakt zbytočné tlačiť na pílu a za každú cenu produkovať ďalšie a ďalšie pokračovania úspešných filmov. No napriek tejto mojej kritike, stále si to držalo aspoň ten priemerný štandard, čiže 3*.

Alibi na klíč (2017)

Ako som sa len potešil pri čítaní popisu tohto filmu, že aká to bude super komédia s originálnym námetom. No napokon zostali moje očakávania dosť nenaplnené, pretože ten potenciál zostal kdesi na pol ceste. S týmto by sa dalo ešte dosť pohrať. Ale zas nebolo to až tak zlé, práveže ten dej, ktorý sa stále zamotával do klbka klamstiev bol vcelku zaujímavý, akurát tam bolo kopu zbytočných absurdností. Na druhú stranu, to malo aspoň celkom príjemnú komediálnu atmosféru a na niektorých scénkach sa dalo aj pousmiať (na niektorých dokonca aj zasmiať). Ale aj tak bolo to najlepšie na celom filme Elodie Fontan :)

Zakázaná láska (2017)

Priemerné hodnotenia ma tak trochu donútili nečakať zázraky, no napokon celkom prekvapenie. Dej filmu zasadený do Osmanskej ríše v počiatkoch WW1, tak to už je samo o sebe pozoruhodné. Atmosféra vtedajšej doby vyjadrená prostredníctvom kostýmov a kulís bola vcelku vydarená. Príbeh lásky na podklade začínajúcej sa vojny ma síce až tak neuchvátil, ale ako esencia k tomu lekárskemu a vojnovému prúdu to nebolo vôbec na škodu. Čo sa týka prezentácie historických udalostí, nebudem až tak skeptický ako väčšina negatívnych hodnotiteľov filmu. Práve naopak, oceňujem snahu o objektivitu, kde nebola načrtnutá len jednostranná osmanská agresia (ako tomu väčšinou býva), ale aj arménske partizánske ťaženie za podpory Rusov vstupujúcich na tento vojnový front. Situácia v Anatólii nebola zas tak jednostranná ako býva často prezentovaná, ale to už je na inú debatu... Každopádne, za všetky tie pozitíva, ktoré som tu napísal, dávam s čistým svedomím 4*. btw. tá Islanďanka v hlavnej úlohe bola fakt výborná (a hlavne neokukaná).

Bez obojku (2016)

Nič proti komédiám tohto typu, v podstate v tom bol dokonca kus originality - akurát že žiadna poriadna pointa, ktorá by v tomto prípade naozaj prospela. Šablóna jak vyšitá, do toho klišovité situácie, nevýrazný humor, a koniec koncov len nevýrazná oddychovka, nad ktorou človek nemusel nijako extra premýšľať. A pritom vzhľadom na ústredný námet (premena mačky a psa na mužov), dával tomu slušnú šancu na úspech. Lenže... šablóna!

Wonder Woman (2017)

Ejhá, takže takto to bolo v tej WW1? Vďaka ti Dianka, za to že si nás zachránila. Škoda, že si tu potom nebola aj v roku 1939 :D Ale teraz vážne. Nemám rád filmy o superhrdinoch z komiksov plných špeciálnych vizuálnych efektov a nekonečných súbojov medzi dobrom a zlom. No občas neodolám popisu k filmu a hereckému obsadeniu, ako v tomto prípade. Gal Gadot ma bavila, to bola pôvabná a temperamentná Amazonka ako sa patrí. No a Chris Pine - to je fakt sympaťák s veľkou charizmou, čo deklaroval aj v postave špióna Trevora. Čo sa týka príbehu o príchode Amazonky od 1. svetovej vojny, to ma v podstate celkom pobavilo, aj samotné okolnosti, ktoré ten jej príchod do vtedajšieho vojnového prostredia sprevádzali. No zas tie prehnané vizuálne efekty o poriadky kus zrazili môj celkový dojem z tohto filmu (najmä záverečný súboj Diany a Aresa). Ale treba vyzdvihnúť kvalitné kulisy a kostýmy, to naozaj stálo za to. A keď sa to tak vezme, tak to nebola až taká úplná zhovadilosť ako sa mi prvotne zdalo...

Super karaoke (2017) (pořad) odpad!

Formát tejto relácie by sám o sebe nebol až taký zlý, hoci je to len len ďalšia vykrádačka americkej produkcie. No to by až tak nevadilo, ale Malachovský v úlohe moderátora je pre mňa absolútne neprijateľný (horší by bol snáď už len majster trápnosti Šoko Tabaček). Malachovského prejav mi je (a vždy aj bol) nepríjemný, afektovaný, teatrálny a koniec koncov úplný opak toho, čo by som od moderátora tejto relácie očakával. Preto Odpad!

Fever (2016)

Tých filmov o amnézii už bolo celkom dosť, a tak na to, aby film s takouto podstatou zaujal, je treba ponúknuť aspoň poriadne originálnu zápletku. Čo sa týka tohto indického filmu, spočiatku som bol dosť skeptický, najmä kvôli príliš ťažkopádnemu podaniu deju, v ktorom sa človek dosť strácal... ale potom sa to celkom ustálilo a napokon treba uznať, že zápletka a finálne rozuzlenie celkom milo prekvapili. Takže napokon chválim, hoci s miernymi výhradami v deji. Čo sa týka situovania deju do Švajčiarska, to mi v tomto prípade došlo absolútne zbytočné, ale pre Indov je Európa exotická, tak pre nich to azda príde atraktívnejšie (hoci pre nás nelogickejšie). No a čo dodať na záver? Gauhar a Gemma krásne spestrili tie švajčiarske kulisy :)

Naked (2017)

Filmy s časovou slučkou ma vždy akosi bavili, hoci skôr ma vedia dostať mysteriózne drámy či thrillery. Ale aj komédie s takouto vymoženosťou sem-tam dokážu zaujať. Toto však nebolo nič prevratné a prvotný dobrý nápad sa postupne menil na očakávané klišé. Aj keď treba uznať, že tie neustále prepady v časopriestore mali aj viacero kvalitných scénok, na ktorých sa dokonca dalo prinajmenšom pousmiať (a občas sa dalo veru aj zasmiať). Avšak po čase je už celá schéma ako obohraná platňa, ktorá pomaly ale isto mieri k tomu, na čo sa po celý čas čakalo (pozor spoiler... happyend, kto by bol povedal, že?). Ale tak, nebolo to zlé. Vlastne, bolo to lepšie ako mnohé iné americké komédie. Takže, solídne 3 hviezdičky.

Slunce života (2016)

Tak pohodový doktor to bol, a takto ho zničila Láska? Jeden z tých "from Hero to Zero" filmov, tentokrát z gréckej produkcie v exotickom ostrovnom prostredí počas letných prázdnin. Základ tejto drámy bol veru výborný, aj samotná zápletka, ktorá sa zameriavala na zmenu prvotne hanblivého dobráka doktora Kostisa na paranoidné neodbytné monštrum. Na jednu stranu mi ho bolo ľúto, no zároveň mi bol odporný. Ale tak, Láska dokáže človeka naozaj zmeniť na nepoznanie - v tomto prípade tá platonická forma "Lásky". Čo sa týka celkovo filmu, tak musím viacmenej pochváliť, aj keď som čakal ešte o čosi väčšiu dramatizáciu toho celého. Ale aj tak, v podstate milé prekvapenie.

Lipstick Waale Sapne (2016)

Waw, tak toto bolo na Indiu naozaj odvážne! Ani sa nečudujem, že tento film vyvolal také kontroverzie a pôvodne ani neprešiel cez CBFC (ústredná rada filmovej certifikácie) - až po vyhodení 16 neprípustných scén (hmmm, aká to škoda!). Film ma bavil, aj tie príbehy štyroch túžiacich žien, ktoré sa chceli vymaniť z "väzenia" vlastných osudov. Každá z nich je iná, každá má svoje vlastné "väzenie", ale túžba po oslobodení bola spoločná. Bolo to veru zaujímavé, a treba uznať, že na Indiu nesmierne originálne. Len škoda, že to nebolo ešte viac dramatické a v niektorých ohľadoch aj obšírnejšie (možno akurát tie vystrihnuté scény tomu chýbali). P.S. Plabita Borthakur (Rehana) bola v tomto filme taká milučká femme fatale.