• Romantický

Skažene vesillja (2018)

Niečo na štýl Meet the Parents (Fotr je lotr) feat. Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? (Co jsme komu udělali?), avšak v ukrajinskom kabáte. Potenciál to určite malo, ale na môj vkus to bolo príliš "babovřeskové" a sedlácke. Našlo sa tu zopár trefných hlášok a vtipných scénok, ale ako celok mi to prišlo v mnohých ohľadoch dosť prihlúple a postava toho svokra mi išla parádne na nervy. Chudák černoch, že narazil na takéto "privítanie"... Viac ako 2* si to nezaslúži.

Nic není nemožné (2022)

Športové filmy mám rád, a hoci nepatrím medzi milovníkov basketbalu, tak si rád pozriem filmy aj z tohto prostredia. Na prvý pohľad ide o typický film o skrachovanej bývalej hviezde, ktorá si zaslúži druhú šancu, a tak sa snaží zahviezdiť. Aj keď to pôsobí dosť nereálne, ale pozeralo sa na to celkom fajn. Dejová línia je navyše obohatená aj o romantiku, ale aj typické intrigy a zrady. Jediné, čo mi v tomto filme skutočne prekážalo, bola tá kresťanská agitácia, ktorá akoby riešila všetky problémy... Slabšie 3*

Říkejte mi Čihiro (2023)

Aj vy ste čakali, kedy sa dej nejako poriadne rozbehne, a tiež ste sa nedočkali? Ja osobne som milovník drám, ale toto bola na môj vkus príliš slow & lazy drama. Podľa popisu to vyzeralo nádejne, a keď už sme sa zoznámili s hlavnou postavou a jej osobnosťou, tak som dúfal, že sa začne diať aj niečo nevšedného. Ale opak bol pravdou, a bola to skôr sfilmovaná japonská všednosť bez epického rozmeru. Toto na mňa nezabralo...

Hovoří ženy (2022)

Podľa popisu to vyzeralo skutočne zaujímavo a fascinujúco, až mi bolo čudné, že to má také priemerné hodnotenie. Počas sledovania tohto filmu som však pochopil, prečo to nie je kdesi v červených percentách. Celé to bolo na môj vkus príliš strnulé, ťažkopádne, a miestami dokonca lyrické. Stále som čakal, kedy sa to poriadne rozhýbe, ale napokon som sa pri tom celkom dosť nudil a postupne som strácal pozornosť. Nuž, námet zostal hlboko za očakávaniami.

Láska na první polibek (2023)

Námetovo to malo celkom fajn potenciál, ale zápletka sa potom rozvinula do dosť očakávaného priebehu. Áno, potom prišiel síce obrat v deji, ale aj ten bol v podstate očakávaný, lebo keby neprišiel, tak by to bola čistá romanca. Každopádne, film ma bavil, postavy taktiež, hoci Javier mi prišiel tak trochu odmeraný. Aj keď, asi sa niet čo diviť, keď by človek nemal v živote žiadny moment prekvapenia a vedel by dopredu o všetkom, čo sa stane. Ale aj tak si myslím, že sa na tomto námete dalo postaviť niečo o kus lepšie. Solídne 3*

Ztracený král (2022)

Po The Dig tu máme ďalší archeologický film z britskej produkcie, tentokrát o objavení hrobky kontroverzného kráľa Richarda III. Koncept filmu ma vcelku zaujal, takisto aj po obsahovej stránke to bolo fajn. Avšak, ten kráľovský prízrak tu bol pre mňa pomerne rušivý, hoci uznávam, že to príbeh celkom svižne oživilo. Odhodlanie Philippy sa mi veľmi páčilo, a aj napriek verejným posmeškom sa dopracovala k úspechu, ktorý si chcel napokon každý privlastniť. Film bol fajn, ale na môj vkus až príliš popularizačný a menej pseudo-historický. 3*

Utajený šéf (2019) (pořad)

Formát relácie je super a plný potenciálu. Avšak to spracovanie mi miestami príde fakt také neuveriteľné. Záhadou pre mňa zostáva, že ak tam má niekto niekoho "akože na zaučenie" a ešte k tomu sú tam prítomné aj kamery, tak sa nesnaží každý predviesť v najlepšom svetle (už len kvôli tým kamerám)? Navyše, aj tí šéfovia sú niekedy dosť mimo reality a majú na svojich zamestnancov nesplniteľné nároky. Ale napriek tomu je to fajn relácia, na ktorú sa vždy rád pozriem - keď už pre nič iné, tak aspoň ako nazretie do zákulisia rôznych profesií. 3*

Kdosi, koho jsem znal (2023)

Hneď na začiatku som si povzdychol, že to bude zas ďalší z filmov o návrate hviezdy do rodného mesta, kde náhodou stretne svoju starú Lásku, a zvyšok už všetci poznáme... A vo svojej podstate to tak vlastne aj bolo. Jediné, čo tento film napokon zachránilo, bol svojský štýl a humor hlavných postáv - teda predovšetkým Ally (Alison Brie) ma bavila. Svadobný rom-com formát mal však len priemernú úroveň, aj keď to "rozuzlenie" bolo napokon celkom zaujímavé. 3*

Pěkně daleko (2023)

Uznávam, že to spočiatku pôsobilo ako klasická romantická schéma, ktorá mala svoje vopred určené črty. A v podstate to napokon aj tak bolo. Akurát, že to celé malo skutočne veľmi príjemnú atmosféru, vďaka ktorej to bolo veľmi príjemné sledovanie. Veľkú zásluhu má na tom aj samotná hlavná postava zrelej a sklamanej 50-ročnej Zeynep, ktorá si na chorvátskom ostrove môže konečne poriadne usporiadať myšlienky. Naomi Krauss ma v tejto úlohe proste bavila. Potešilo ma, že film mal príjemný feeling aj vďaka relatívne vtipným dialógom, aj keď sem tam sa aj tu zbytočne tlačilo na pílu. Finálne posolstvo skvelé (Šťastný človek nepotrebuje hľadať šťastie inde). Ako celok určite lepší z tejto kategórie rom-com filmov (takmer 4*)

Na hory (2018)

Och, tak to bolo drsné. Ale bohužiaľ, aj také veci sa dejú. Hoci, pre mňa je tak trochu nepochopiteľné, ako sa niekto dostane do takejto špirály vydierania. Vlastne chápem, veď niektorí puberťáci sú až príliš dôverčiví a naivní, a potom to môže dopadnúť aj takto. Aj keď si myslím, že pod paľbou kyberšikany sa skôr ocitajú dievčatá, keďže majú jemnejšiu a aj labilnejšiu psychiku. Každopádne,, toto by malo byť mementom pre každého dospievajúceho tínedžera. Čo sa týka tohto filmu, tak pointa je výborná, ale tie postavy boli také ... dosť divné. 3*