Senkron (2021) (seriál)

Cestovanie v čase, paralelné vesmíry a jedna časová trhlina. Celkom zaujímavá táto miniséria. Chvíľu trvá, kým sa v tej motanici zorientujete. Nie v každom vesmíre je totiž ten ktorý človek vždy dobrý, alebo vždy zlý.

Anadolu Kartallari (2011)

Aj som váhala, či si pozrieť film natočený na objednávku k 100 - ému výročiu tureckého letectva. Nechcela som si pokaziť dojem z Top Gunu a Toma Cruisa. Turkom sa to však celkom podarilo. Letecké scény natáčané na základni Konya zaujali aj mňa. Pohľad na stíhačky v akcii ma vždy fascinuje. Cagatay aj keď mladučký, svoju postavu celkom zvládol. Celkovo som však mala pocit, že tento film bol oveľa viac o vzťahoch pracovných, rodinných a partnerských. Kľudne si ho teda môžu pozrieť ako muži, tak aj ženy. Záver je dosť dramatický. I slzička se vloudí.

Benden Ne Olur? (2022)

Námet bol dobrý, však človek sa učí celý život, ale celý film bol taky nejaký nasilu. Hlavný hrdina sa osudovo zaľúbi do obyčajnej dievčiny, ktorá nie je extra krásna ani múdra. A neskôr ju bez problémov podvedie. To čo je za logika ? Ona si po rozchode s ním nájde novú prácu, kde získa dobrú pozíciu a zrazu pochopí jeho konanie. Napíše mu sms, on ju pozve na stretnutie....... No dve hviezdy, jedna za občas humorné scény a jedna hlavným hrdinom. Hazal Kaya však bola lepšia a presvedčivejšia ako Onur Tuna. Dosť chabý scenár.

Aynen Aynen (2019) (seriál)

Krátke vtipné šoty. Videla som to až od tretej série a bavila som sa fakt dobre. Nilperi Sahinkaya a Kerem Bürsin sú perfektná komediálna dvojka. Seriál je vlastne prierez ich vzťahu od zoznámenia, cez randenie, svadbu až po manželský život. Jednotlivé časti majú 5 až 10 minút, na nudu teda nie je čas. Plný počet však nemôžem dať kvôli občas trápnemu humoru.

Zengin ve Yoksul (2019) (seriál)

Veľmi ma to nechytilo. Príliš veľa zla, príliš veľa pomsty. Škoda bolo postavy Aleyny, ktorá bola 7 častí dobrá, nakoniec však aj z nej spravili Karan s Aysel zlého človeka. Jedna hviezda za koniec, kedy sa všetko vyrieši a vysvetlí a jedna za hudbu.

İnsanlar İkiye Ayrılır (2020)

Film na aktuálnu tému. Banky, úvery, neschopnosť splácať ich. Spoločnosti ktorým banky svoje nevymožiteľné pohľadávky postúpia a tie sa ich vymáhaním živia. A niekde v strede sú tí chudáci, o ktorých sa zamestnanci bijú, aby mali vyššie provízie. V podstate to bolo nudné nezachránila to ani Pinar Deniz.

Operace kolibřík (2018)

Už dávno mi film neubehol tak rýchlo. A to som si myslela, že ho ani nedopozerám. Niečo o tejto téme viem, ale že bude tak zaujímavo spracovaná, som nečakala. Hlavná trojica hercov mi do filmu absolútne sedela. Konečne niečo iné, než bežná dráma.

Yeni Hayat (2020) (seriál)

Takto useknúť seriál, to dokážu len Turci. Od začiatku do konca napätie, dobrý dej, vynikajúci herci. Všade inde na svete by to malo minimálne 20 častí. Mne by stačili aj ďalšie dve, ale s nejakým normálnym koncom. Takto zabiť seriál, to je barbarstvo. Osudy hlavných hrdinov zostali s otáznikmi, nevysvetlené, neukonče-né. Asi najhoršie ukončený seriál, ktorý som zatiaľ videla. Škoda, určite by si zaslúžil 5*. Zaujímali by ma ďalšie osudy Timura s Jasemin, aj Adema s Nevin, Bekira, Ozgura, Gokce.....

Bir Aşk İki Hayat (2019)

Obsadenie hlavných postáv, réžia, scenár a je tu  jeden krásny film.  Umut je nádejný režisér a na to, ako by sa mohol vyvíjať jeho život máme hneď dva rozličné pohľady. V oboch však stretáva lásku svojho života Deniz. Téma nie je nová, no jej komorné spracovanie vás okamžite vtiahne do deja a po skončení filmu vás neopúšťa príjemný pocit. Nechápem, kde bol tento film schovaný, že som ho objavila až teraz.

Mezi světem a námi (2022) (seriál)

Seriál začína veľkou láskou medzi Ilkin, manažérkou časopisu a Tolgom, populárnym seriálovým hercom. Po štyroch rokoch však ich vzťah začína stagnovať a to hlavne kvôli Tolgovi, ktorý je už unavený z účinkovania v nekonečných seriáloch. Márne čaká na úlohu v dobrom filme a nemá odvahu venovať sa divadlu. Ilkin sa mu rozhodne pomôcť a zároveň oživiť ich vzťah. Jej konanie je však diskutabilné a deštruktívne. Celá séria je výborné spracovaná, so zaujímavými interiérmi, exteriérmi, úžasnou hudbou, kamerou a hercami. Najviac sa mi páčili Zerrin Tekindor, Bugra Gülsoy a samozrejme Demet Özdemir. Prvá séria rozhodne nesklamala.