Mai geol (2005) (seriál)

Yoo Rin si ma od prvého záberu získala. Jej roztomilá vynaliezavosť, schopnosť vykorčuľovat z akejkoľvek šlamastiky, či účtovnícke schopnosti, keď sa snažila Gong Chanovi vyčísliť všetky svoje služby a výdavky. Využila každú situáciu na to, aby si mohla z neho vystreliť a úspešne pred ním tajiť svoju lásku. Trochu som ľutovala Jong Wooa, čo však nemôžem povedať o Seo Hyun. Romantika by sa dala krájať a už dávno som sa toľko nenasmiala. Hudba sa mi sem veľmi hodila a páčila sa mi. Nemám veľmi čo vytknúť 92 %.

Kdo si myslíš, že jsem (2019)

Toto je presne ten film, kde by som uvítala možnosť dať 3,5*. Páčil sa mi námet, koniec a Juliette Binoche.

Modigliani (2004)

"Keď spoznám tvoju dušu, namaľujem oči.'  Úžasná Elsa Zylberstein, ktorá bola skutočnejšia, ako skutočná Jeanne. Tie jej oči, ktorými sa na Amedea pozerala, akoby hovorili: "navždy spolu v dobrom aj v zlom". Andy Garcia mi do postavy Modiglianiho a jeho  krátkeho, búrlivého života tiež perfektne sadol. Historická presnosť, či nepresnosť, odpúšťam. Nie je to prvý, ani posledný životopisný film, ktorý sa nedrží reality.

Pád letu A800 (2021)

Veľké prekvapenie tento film. Očakávala som niečo okolo 60%, no dostala som 100%. Však ako by už len mohol byť film o vyšetrovaní pádu lietadla zaujímavý a ešte aj dramatický. Dokumenty na túto tému totiž pravidelne  sledujem. Všetko je tu výborne spracované, úžasná hudba, perfektný casting, napätie od začiatku do konca, prekvapivý záver. Najradšej by som sem dala poriadny spoiler, ale budem ohľaduplná. Naozaj vydarený thriller.

Nedotknutí (2019)

Celkom som tých mužov chápala. Chceli si splniť svoj sen za každú cenu. Bolo to milé vtipné, dojemné a malo to spád. Celkovo som sa viacej smiala, ako plakala. Scéna s rodičmi v hoteli mi tam nesedela. 70%., ale zaokrúhlila som hore.

Tetris (2023)

Nejde ani tak o to kto, ale ako a za koľko tie licencie získa. O hre Tetris som vedela len to, že pochádza zo ZSSR, ako sa dostala do sveta a okamžite sa stala populárnou, mi povedal film. Jej x-tú napodobeninu mám v mobile aj dnes. Atmosféra filmu východ verzus západ ako aj casting boli vydarené, hlavne Egerton, Jefremov a Jones. Ak by bol film o 20 minút kratší, pomohlo by mu to. Niektoré zápletky pôsobili šialene a neuveriteľne. Najviac sa mi však páčilo zaujímavé spracovanie, preto nakoniec 4*.

Naqoyqatsi (2002)

Trošku slabšie 4*, ako za Powaqqatsi, no stále dobré. Ubrala by som z počítačových animácií, ako aj zo stroboskopických efektov. Ale zase na Mandelbrotovu množinu by som mohla pozerať aj hodinu, zvlášť s tou úžasnou hudbou. Celkovo to na mňa pôsobilo dosť depresívne.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Film som cielene nehľadala, no nedalo sa od neho odtrhnúť. Jednoduchý príbeh špičkovo spracovaný, s úžasným hercom. Boj o život v treskúcej zime. Nádej sa strieda s beznádejou a vy sa čudujete čo všetko človek vydrží, keď mu ide o život. Mads Mikkelsen sám bol za 5 *. Ale niečo mi tam chýbalo, preto 4*.

Bolest a sláva (2019)

Antonio Banderas je u mňa už dávno zárukou viac, či menej dobrého filmu. A čím je starší, tým je lepší. Atmosféra, v akej sa všetko odohrávalo, či už minulosť, alebo prítomnosť, bola veľmi pôsobivá.  Páčilo sa mi ako si dej pomaly plynul, bez veľkých dramatických zvratov, s príjemnou hudbou.

Malý princ (2015)

Príbeh som čítala ako dieťa a vôbec ma neoslovil, vlastne som si ho už ani nepamätala. K filmu som preto pristupovala úplne nezaujato a získal si ma od prvej scény krásnou animáciu, myšlienkami, postavami aj príbehom. Asi som musela najskôr dospieť a tie nádherné myšlienky dostať takto na tanieri. Pritom to všetko bolo podané zaujímavo a zrozumiteľne aj pre malé deti. V prvej polovici filmu som mala chvíľami aj mokré oči. Druhá polovica mi neprekážala, keďže som to brala ako jeden ucelený príbeh. Nemám tomu čo vytknúť a úžasná hudba to všetko umocnila, takže plný počet.