Hon na čarodějnice (2011)

Hah, tak tie úvodné bitky sú naozaj "veľkolepé". Aj som si hovoril zo začiatku, že to má celkom tú správnu atmosféru, no potom ma to prešlo. Cage valcuje naďalej v Bčkových vodách, tam pravdepodobne aj zostane...škoda ho.

Kennedyové (2011) (seriál)

Hodnotené po 4. dieloch. Ani sa nedivím, že sa toľko staníc tohto seriálu vzdalo. Kontrovorezné nakuknutie do najvyššej politiky USA a ešte k tomu klan Kennedyovcov. Tvorcovia mali dosť veľa odvahy, ab načali citlivú tému Kennedyovcov (JFK ako napoly-invalid, ktorý musí každé rano zjest niekoľko desiatok tabletiek aby vôbec dokázal existovať, alebo spory s mafiou atď.) Čo sa týka vizuálnej stránky a výpravy, nie ke serálu čo vytknúť, vidieť že je v ňom naliatych dosť peňazí. Taktiež kastingovo podarená záležitosť, takmer každá postava má predstaviteľov, ktorí sa čo najvernejšie podobajú svojím historickým predlohám. Je to asi po prvý krát, čo Katie Holmes sedí úloha a hrá (!!) viac-menej obstojne. Zatiaľ veľmi príjemné prekvapenie

Pařba v Bangkoku (2011)

I keď ako cez kopirák, stále sa jedná o nadpriemernú komédiu. Avšak bojím sa tretej časti.

Sucker Punch (2011)

Alebo Snyderov mokrý sen. Tak trochu prepálene akčné scény (slow-mo everywhere), mierne divný scenár a veľa vnád na ktoré sa dá pozerať.

Světová invaze (2011)

Veľkolepý fail. Nechápem, kto mohol odklepnúť tak mizerný scenár, ktorého stupidita až bolí. Tupé dialógy, dej a takmer všetko čo sa na plátne deje (jedna wtf scéna strieda ďalšiu). Eckhart ťahá ako môže ale sám túto zúfalú grotesku neutiahne. (Aby som len nekritizoval tak efekty a niektoré akčné scény sú podarené).

Zdrojový kód (2011)

A sakra. Duncan Jones ma opäť dostal. Tých pár cool otrepaných amerických fráz tomuto filmu muím odpustiť. Svižné postupné odhalovanie jednotlivých faktov, striedanie na seba nadväzujúcich vrstiev či akýsi chladný look celého filmu - nedá sa tomu jednoducho nič vytknúť.

Zelený sršeň (2011)

Bez poriadneho záporáka by takýto typ filmu nemal najmenšiu šancu. Ono ani toho záporáka ani moc nemá, ale skvelá dvojica to všetko zvládne a od začiatku srší jeden vtip za druhým. Najväčšia vada filmu je paradoxne "sexy" Cameron Diaz, ktorej umrnčanosť mi liezla na nervy už od jej prvého vystúpenia. Ako komiksová adaptácia ma to moc nebralo, ale ako paródia...tak to áno.

Zkus mě rozesmát (2011)

To, že vo filme bude čo najviac vtipou, ktoré sú priemerné až podpriemerné, nerobia ešte dobrú komédiu. Klasický Sandlerovský humor, ktorý mi sadol zatiaľ iba v pár jeho filmoch. V tomto taktiež nie.

11-11-11 (2011)

Hovadina galaktických rozmerov. Mohol taký blbý námet aj niekoho napadnúť? Ako vidieť, áno. Film, v ktorom NIČ nefunguje. Absurdný námet, scenáristi museli byť asi riadne naivní a pri písaní sa chechtať, že im niečo takéto prejde. nabudúcri ok pri dátume 12-12-12 určite chystajú kvalitné pokračovanie :).

Ať vejde ten pravý (2010)

Škoda toho zbytočného naťahovania a veľmi pomalého tempa. Nebyť toho tak by sa jednalo o solídny atmosferický horor. Hlavní predstavitelia detí sa do svojich úloh vôbec ake vôbec nehodia a ako keby ani nevedeli kde sú a čo majú robiť.