Bezva finta (1985)

"Je to šús, všechny nás zabije! Pomooc!!...Nemusíš to zpívat!" Belmondo tentokráte ztvárňuje lupiče Grimma, jenž se chystá vyloupit jednu z největších a zároveň nejlépe chráněných montrealských bank. Do budovy vnikne přestrojen za klauna. Přestože je budova obklíčena policií, rafinovaným způsobem se mu podaří uniknout a s komplici vynést všechny peníze. Po jeho stopě však nejde jen policie, ale také jeho bývalý spoluvězeň Lasky. Chytře vymyšlený příběh a skutečně bravurní a rafinovaná finta nabízejí plejádu neotřelých situací v Bebelově osobitém podání. Vedle něj se neztratili ani výborný ňouma Guy Marchand a krásná, ale nevyzpytatelná Kim Cattrall. Krom toho parádní je i hudba a ústřední písnička pro mě neznámého skladatele Serge Franklina. Dokonalý scénář a dialogy vypiloval Francis Veber. Klasikou je i špičkový kinodabing s Krampolem, Štěpničkou a Friedrichovou. "Vypadám teď jako blbec!...Ty k tomu moc nepotřebuješ!"

Policajt nebo rošťák (1979)

"Jste připraven?..Já ano, vy také?....Prosím jděte na to!...Doopravdy? Tak jdem na to!" Komisař Bertrand je zavražděn a jeho smrt mají na svědomí jeho zkorumpovaní kolegové - policisté Massard a Rey, kteří se upsali mafii. A tak do Nice přijíždí inkognito tajemný chlapík, je to divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie, aby vše vyšetřil svými neortodoxními metodami. Skvělý Jean-Paul Belmondo jako tvrdý, neústupný, vždy nad věcí, opět oslnuje elegantní nenuceností a šarmem. Skvělá hudba, úderné hlášky, svižný děj a vytříbené dialogy Michela Audiarda v režii Georgese Lautnera. Vše podtrhuje velmi dobré obsazení dalších rolí, namátkou Marie Laforet nebo Michel Galabru v další své roli policejního komisaře. Původní dabing v čele s Miroslavem Moravcem je par excelence! "Jestli máš nějaký poslední přání, jestli se chceš pomodlit nebo pronýst historickej výrok, tak sebou hoď!  Za patnáct vteřin to bouchne!"

Tony Arzenta (1973)

Parádní mafiánská gangsterka s charismatickým Delonem. Napětí, brutální akce, tak jak to taliáni uměli, naprostá spokojenost!

Dvojníci (1984)

Slabší komedie oblíbené komediální dvojice Spencer/ Hill. A ten český dabing je katastrofa!

Pan Majestyk (1974)

Není si radno zahrávat s pěstitelem melounů, zvláště-li se jedná o Charlese Bronsona! Další sedmdesátková klasika.

Lovec hlav (1976)

Jean-Paul Belmondo je tentokráte na stopě zákeřného zločince zvaného Jestřáb, který má na svědomí nejen loupeže, ale i vraždy. Aby totiž zahladil po sobě všechny stopy, ihned po akci vždy nemilosrdně likviduje muže najaté na špinavou práci. Bruno Cremer jako hlavní záporák, z kterého jde strach. A ta hudba je parádní! Snímek plný akčních scén natočil podle svého scénáře Philippe Labro. Tímto filmem se Belmondo po komedii Nenapravitelný vrátil ke kriminálnímu žánru. Díky Bebelovi se také poněkud změnila charakteristika hlavní postavy a přiblížila se tradicím velkých hrdinů.

Úkladná vražda (1987)

Charles Bronson se tentokrát představil jako osobní strážce první dámy ( manželka Jill Ireland ), kterou chce kdosi zabít. Tento akční thriller je plný akce, výbuchů, honiček. Typický produkt společnosti Cannon. Režii měl Peter Hunt, jehož nejznámější počin je jediná bondovka s Lazenbym- V tajné službě Jejího veličenstva.

Kořist (1971)

Na začátku je loupež smaragdů v Aténách, kterou provedl Belmondo se svými kumpány ( nezajímavý Robert Hossein, připomínající spíše funebráka, nevyužitý Renato Salvatori ). Avšak po nich jde celou dobu zkorumpovaný polda v podání Omara Sharifa, který chce celý lup pro sebe! Režisér Henri Verneuil natočil perfektní automobilovou honičku, která může směle konkurovat Bullitovi. Bebel opět předváděl životu nebezpečné kaskadérské kousky! Trochu netypické je, že tu absentuje jeho typický humor. Své pak dělá i bravurní hudební podkres Ennia Morriconeho. Dyan Cannon je tam navíc, naopak pěkná Nicole Calfan je tam zase moc málo! Opomíjená klasika, která u nás není moc známá, ale určitě stojí za vidění! "Vím, že jste pěkný muž!....A já zas vím, že jste pěkná mrcha! Komu dáváte přednost? Poldovi nebo zloději?"

Uncharted (2022)

Nudná variace na slavného Indiana Jonese. Wahlberg nesympatickej, Banderas nevyužit a ta baba s plesnivejma vlasama jako padouch, k smíchu. A co tam sakra dělá ten "neherec" Holland?!

Vřískot (2022)

Další zbytečné pokračování. Celou dobu jsem měl dojem, že sleduju další nepodařený díl Scary Movie. Veškerá omladina je nesympatická a na okamžité vykuchání. Původní hrdinové jsou zcela nevyužiti. Tvůrčí impotence dnešních tvůrcú je do nebe volající, nepřijít s ničím novým, ale opakovat to co už bylo v původním filmu.