Knuckles - The Warrior (2024) (epizoda)

Hele dobrý to je, člověk spíš v tom nesmí hledat něco víc než zábavnou podívanou pro rodinu, protože potom vás to mile překvapí. Hráče to jistě velmi potěší, záporáci zatím vypadají celkem klišé ale akce je tu výborná a humor taky ujde, Nuckolas Cage bráško! 7,5/10

Legenda o dračím ovoci (2023)

Hele budu upřímný, kamera a herecký výkony docela jdou, Vidrail ten to posouvá úplně jinam! Každopádně i tak ty nejzajímavější částí jsou odfláklé a akorát sledujeme levnou animaci. Škoda! Ano je to sice jen reklama a na reklamu to vypadá skvěle, ale i tak to mohlo být lepší!

Jménem krále (2009)

Perfektní kratší českej středověkej filmek. Každý herec tu exceloval a i když je film dost krátký tak byl využitý na maximum a konečně to nevypadalo jako každá česká pohádka (což jsem rád že vybočili a naplnili potenciál). Role Rodena mě tu velmi bavila a kdyby to nebylo podle skutečných událostí, dal bych si i nějakou jeho trilogii. Každopádně hudba absolutně úžasná a atmosféra též. Musím zdůraznit, že než jsem se na film podíval, podle režiséra, hudebníků či kamery jsem si nic extra nesliboval, ale naprosto mě to překvapilo. Celkově detektivní středověký žánr je něco nového a hrozně zajímavého co bych rozhodně chtěl vidět víckrát.  Zároveň i chápu lidi, kteří tu dali hodně nízké hodnocení, protože přecejen je to hodně krátký a v některých bodech uspěchaný. Já jsem ale nějak s tím počítal a rozhodl se, sledovat to jako ,,Český film", proto jsem tam našel hlavně pozitiva a protože tenhle typ filmů miluji, tak jsem nastolil tento počet, absolutně se za to nemůžu stydět! 8,5/10

Bod obnovy (2023)

Kámo tohle byla pecka. Měl jsem dost velká očekávání ale předčilo je to. Samozřejmě tu každý mluví o vzhledu filmu tak to vezmu zkratkou. Vizuál je neuvěřitelný. S Blade Runnerem by se to dalo měřit a film měl atmošku a to zdůrazňuji, ATMOŠKU kterou ještě ŽÁDNÝ ČESKÝ FILM NEMĚL. Absolutně perfektní, každá scéna ukázala svoji tvořivost a to že se Češi nezdají ale mají na to. Příběh o bodů obnovy hodně zajímavý, i když pro mě rozlousknutelný hned ale i tak tu bylo moc fajn vidět obě strany mince a porovnávat. To jsem si užíval. Herecké výkony byly výtečné a to i u vedlejších rolí, např. máma vraha v jednu scény hrála tak že mi šla husí kůže. Tenhle film je rozhodně tím skutečným startem k opravdovým filmům, které Čechy dostanou daleko a doženou to co ztratili. 9/10

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Neříkám, je to rozhodně fajn film. Nechci tu úplně zdůrazňovat pohádka, protože místy je to spíš fantasy film než pohádka tak jak jí známe. Herci jsou dobře obsazení, hrají nadprůměrně a děj je takový prostý a přímočarý. Možná ale v tom je problém, protože místy je to dlouhý a neúderný, místa kde by si člověk měl kousat nehty jen přijímá co je na obrazovce což je škoda, protože ten potenciál tu byl. Kamera a příroda se nedá vytknout, jednoduše nádhera, ale některé věci chtěly doladit. 6,5/10

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Za mě veeeeeelice dobrý. Pohádky v poslední době ztrácely dech, ale tohle je velice osvěžující. Tón děje jede na plný obrátky, jeden zvrat za druhým a nepředvídatelný konec, to se opravdu musí u České pohádky pocenit. Zároveň je zde vidět že si tu tvůrci vyhráli, hromada luxusních lokací, hezký vizuál který je místy dost nápaditý. Pohádka je fakt nápaditá a herecké výkony taky ušli. Není to zrovna takováta hloupá pohádka, kde jsou všichni jakože: huh. Zde se scenárista nad papírem i zamyslel a napsal fajn děj. No a vodníkovi jsem fandil od začátku, mega sympaťák. Samozřejmě že jsem tu musel prominout dost chyb a nejasností, ale i přes to je vidět že si tady dali tvůrci fušku. Takže rozhodně skvělá pohádka y doporučuji. 8/10

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Neříkám, některé klišé a nesmysly přejdu je to pohádka, čili nejdříve budu chválit. Chemie ševce a princezny je luxusní a skvěle fungují. Také je vidět že do toho i v té době dali nějakej rozpočet a zapojili hromadu lidí. Na to, že styl Trošky v pohádkách nejsou můj jak se říká type beat tak je to fajn. Prostředí je pěkné a na to že nejsem na romantický filmy tak tady to na mě působí jen a jen pozitivně. Teď ale negativa, král rozhodující se jako dítě co ani neví co chce a prakticky jeho motivy na ,,jak zničit princezně život " pramení odnikud. Ale to je naštěstí jen detail a vedlejší postava, jenže pak tu máme záporáky kteří nedopadli dobře. Kdyby tady ty čarodějnice nahnali alespoň nějaký respekt či děs ale tady jsou zkrátka jen ,,anti"komickými postavami, chápu je to pohádka pro děti ale s tím finále fightem mě přijde že to vůbec nepůsobí dobře když samotní záporáci nevyvolají žádný respekt a to se dalo jak využít, žel nic, protože zejména final fight má hromadu hororových prvků, kdyby se s postavami před tím lépe pracovalo a nepřehrávaly tolik, tak to hituje úúúúplně jinak. Ale i přes to co mi vadilo je to fajn pohádka, která někomu sedne víc, někomu míň.

O statečném kováři (1983)

Kmo miluju tuhle pohádku, ten děsivý podtón, mysteriózno, sympatické postavy, šíleně dobrej a údernej soundtrack a zatraceně badass záporák z kterého jde husina. Když jsem byl malej tak jsem tuhle pohádku moc nemusel ale teď to miluju. To tajemno, atmosféra a prostředí mě uchvacuje a Kříž ve své z jednich prvních rolích září. Absolutní skvost! 10/10 pohádka, škoda že se takové už netočí.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Miluju tuhle pohádku, tu zimní atmosféru a časy které z nás nikdo nezažil ale chtěl by. Taky se mi líbí že tu Krakonoše vyobrazili jen jako představu v podobě pašeráka. 10/10