Všechno nejhorší (2017)

Ze začátku mě ten film docela otravoval a neměl jsem na to ho zkouknout. Ale věděl jsem, jak filmy s principem ,,na Hromnice o den více" fungují a že by to mohlo být zajímavé. Hele hromnicím se to nemůže dotýkat ani pat (což to film na konci sám prakticky řekne) ale i tak je to zajímavě pojatý a baví mě to, tenhle styl se neokouká. Jen mě možná štvalo že spoustu věcí tam nedávalo smysl nebo bylo odnikud (fakt sem jí nevěřil že z jednoho dne je good grl) ale tak co no. Rád bych si dal nějakej seriál se smyčkou v čase, mohlo by to být svěží a gut.

Hranice života (2005)

Opravdu mám rád takhle chytré filmy které diváku pomotají hlavu a nutí myslet. Protože tady ať se vám něco zdá neracionální tak s danou myšlenkou přijdete na racionální řešení. Teď si asi vy co jste film neviděli říkáte: co to sakra píšu. Hele je to jednoduchý a zároveň složitý, ale i tak je to dost o úsudku diváka, film vám nic nevysvětlí, jen napoví. SPOILERY: moje verze je ta, že celý film se odehrával v bídném stavu Goslinga po autonehodě před smrtí nebo ho právě tyto myšlenky (možná sen) zachránil, a tam kde končí film tam Gosling přežívá. Čili vše co jste jako všímavý divák postřehl na konci ukazuje kde je původ a to je vskutku geniální. Příběh je prakticky soubor myšlenek které držely Ryana na živu. 7,5/10

Gran Turismo (2023)

Zcela upřímně tomuto filmu dokážu odpustit jistou klišovitost. Vizuál, zvuky a provedení je na mistrovské úrovni, děj je sice někdy nestabilní ale i tak tu fungují tři stěny. Ve filmu byl i moment který jsem nečekal a ty emoce tam fungovaly perfektně. Nemám si na co stěžovat, miluju závodní filmy. Na Ford v Ferrari to nemá ani z dálky ale i tak je to osobité dílo

Drive (2011)

I když mě děj až tak nechytl, kromě řízení samozřejmě, to bylo perfektní, tak film splňoval vše co od něj děj očekával. Bylo to realistické a na mě často i až moc morbidní. I když to není film úplně pro mě, dokážu ocenit atmosféru nočních jízd a hereckých výkonů Ryana Goslinga, bez kterého by tenhle film neměl smysl s žádným jiným hercem. Možná bych přeobsadil pár postav které mi tu nesedly, např herečku co hrála Iren bych úplně změnil.

Paroží (2021)

Nevim no, Wendigo mě zajímá už nějakou dobu a tenhle film mě vůbec neuspokojil. Wendigo má být monstrum podle báje které upozorňuje svými činy na chamtivost, to tady úplně vypršelo. Zároveň ta tajemnost obrovského chodícího jelena byla vždycky prezentována jinak a tady mě to neuchvátilo. Když se řekne Wendigo tak si představíte to monstrum někde v lese v mlze jak se na vás dlouze dívá a sleduje vás, to je to co je děsivé, tady nic, tady můžete jen čekat Gorr, násilí, jumpscéry a podobné věci. Ano, tvůrci tohohle filmu mohli udělat víc a nebylo to těžké ale oni šli tou zbytečnou a náročnou cestou kde šli doslova přes mrtvoly a i když děj se snaží být komorní tak to tady vypadá jinak a přijde mi že z ničeho nic je naráz všechno a takhle to nefunguje. Pokud jste lidi co si libují v násilí a Gorru či nesmyslu scénáře, což tu někdy je tak by se vám to mohlo líbit

Vražda v Londýně (2022)

Popravdě jsem si tuhle pohodovou detektivní parodii velice užil. Reference a narážky na detektivky, či vyzdvižení klišé mě opravdu potěšily a co bylo skvělé, tak to vůbec nebrzdilo děj, naopak, případ byl dost chytrý (sice jsme jako diváci kvůli některým momentům neměli šanci vyšetřit případ dříve než detektiv, ale to nevadí) no a finále mě velice pobavilo, skvěle propojené. Bylo by fajn, kdyby takovýchhle anglických suchých detektivek bylo víc, kdyby se začali zase natáčet, a nemusely by to být jen parodie. Nebo mi alespoň už sakra naservírujte Sherlocka 5 sérii.

Zmizení (2013)

Úžasný film, ani nevím jak bych to zrecenzoval. Co můžu říct tak se jedná o hodně intenzivní prožitek, kdy se ve vás hodně hýbe morálka, jestli něco děláte správně nebo ne a když pak film vás udeří, že jste se rozhodli nespravedlivě tak to těžko rozdejcháte, ti kdo viděli to pochopí. Tenhle film hrozně dobře funguje a má osobitou atmošku. Jak Jackman tak Gyllenhaal si mě tu naprosto získali a tenhle film se fakt nebojím označit za něco, co jsme tu dlouho neviděli a co je smutné, tak žel ani dlouho neuvidíme

Zodiac (2007)

Hele první polovina filmu na mě působila clkm nudně a spíš jako type beat americký policejní seriál, znáte to. No ale druhá polovina má zatracený grády když do vyšetřování jde samotný Gyllenhaal.  Tam to už začíná mít fakt dobrou a místy i hutnou atmosféru (např scéna ve sklepě). Člověku jde ještě větší husí kůže když se dozví že se to fakt stalo.

Slídil (2014)

Tak tohle je nejlepší novinářský film co jsem viděl. Tady jde mravnost bokem, kapitalismus brou. Spustu lidí cítilo po tomto filmu prázdnost ale mě popravdě tenhle film zatraceně bavil od začátku do konce a podalo to realistickou myšlenku ohledně zpravodajství. Trochu jsem čekal že tento film bude dost komorní ale ono se to dobře vyladilo, trochu Joker ale z jiného soudku. Ten moment kdy Bloom řekl že to není o tom že lidem nerozumí ale že je nesnáší jsem dostal husí kůži a začal ho chápat a o to si víc film užívat protože tenhle pocit taky někdy sdílím. Hlavního antihrdinu během filmu vnímáte jako prolezlého šmejda, od třičtvrtiny ho začnete chápat ale ke konci si řeknete: jo to je šmejd jak hovado. Ovšem po zhlédnutí ho vnímáte jako badasse co nesnáší lidí a nemá problém sbírat cash i v dost nemorálních podmínkách které si sám určuje. Sekvence s autem byly nejvíc hot a já hned chtěl SRT ale to bych odbočil. Film je krásně estetický, modrá - oranžová a film září neony dost okatě a nádherně. Akce je tu velice slušná i když jí není tolik, chase scény jsou fakt cool (a to slovo cool nesnáším stejně jako lidi). Než jsem se na film podíval nečekal jsem že mě to tak chytne a popravdě nevidím to naposledy. (Mám z toho podobný Vibe jako Baby Driver nebo American Psycho) prostě pecka, mrkněte 10/10

Sonic Prime - Na cucky (2022) (epizoda)

Já nevím, je to dost rozporuplný. Já osobně miluji ten lór Sonica a dost se vyznám ale dost mě tu zaráželo jak se střídala úplně jednoduchá animace s naprosto geniálními animačními kousky. Tvůrci se podle mě tady dost hledali. Každopádně tak či tak je příběh dost zajímavý. Děj je jednoduší ale tak alespoň to bude víc pro děti a já jen doufám že s příchodem Shadowa to začne být i trochu víc deep