Zlo mezi námi (2003)

Silný nezapomenutelný snímek zanechávající v člověku zvláštní pocit ospravedlnění i zadostiučinění. Ve filmu je zajímavě zhotoven pohled na strastiplný život na internátě plném drsné nelítostné šikany a tvrdé nespravedlnosti. Ještě zajímavější je však obraz dospívajícího mladíka, který má v sobě už od dětství zainteresováno násilí a krutost. V průběhu filmu je ovšem také ukázána síla osobnosti a charakteru, která zanechává silný dojem a pochopení. Celý snímek se dá hodnotit z mnoha stránek, tohle je jedna z nich.

Život je krásný (1997)

Těm kdo neviděli velmi doporučuji, snad nejlepší film z dusna koncetračního tábora. Příběh o milujícím otci, který neustále ochraňuje svého syna před strašnou zdrcující pravdou i o jeho lásce, která "toho" byla ušetřena. Na jedné straně groteskní scény a komedie a na straně druhé kruté podmínky a drama.

Control (2007)

Po celý snímek jsem měl pocit silné deprese a ztracenosti. Mistrovské her.výk. a černobílá barva snímku jako by vraceli celý film do období před třiceti lety, do období slávy i neslávy slavné kapely Joy Divison.

Plukovník Redl (1985)

Další úžasně zrežírovaný, zahraný, vystihnutý film z mistrné dílny Istvána Szabo s fenomenálním hereckým výkonem v hlavní roli. Osudy ambiciozního vojáka protínající jako meč dobu posledních let Rakouska-Uherska. Od neustálého stoupání v hierarchii tehdejší armády k nečekaně velké životní prohře.

Lovec jelenů (1978)

Nádherný film o veliké odvaze a přátelství, které bylo těžce zkoušeno za války ve Vietnamu s příjemnou pohodovou muzikou a výborným dějem, který vás upoutá a nechce pustit. De Nirova jedna z jeho nejlepších rolí a nejlepších výkonů.

Apokalypsa (1979)

Válečný film daleko se lišící od většiny ostatních. Zachází do větší hloubky tématu, neukazuje jen vnější stránku války, ale především stránku vnitřní, o které divák uvažuje jaký měla tahle válka smysl a proč do ní tak hloupě a nesmyslně zasahovali američtí vojáci, kteří místo aby ji ukončili, jen ji zbytečně prodloužili. Skvělé obsazení jen přidává filmu na realičnosti, o režii, kameře a zvuku nemluvě.

Dravci a vrabci (1966)

Složitě zkombinovaný film ukazující většinu velkých pravd o dnešním světě. Ale jen málokterý film dokáže poučit a přitom pořádně rozesmát jako právě tento snímek.

Ponorka (1981)

Další skvělý válečný film, protentokráte německý, s famozními hereckými výkony, který má jednu zásadní nedokonalost, příliš dlouhou stopáž.

Princezna Mononoke (1997)

Po shlédnutí filmu jsem cítil dvojí myšlenku, jednu komplexně za nádherný zážitek a druhou za uvědomění hlubokomyslné podstaty celého snímku.

Velká žranice (1973)

Na jedné straně příšernost, hrůza a zvrhlost a na druhé straně drtivé varování před obžerstvím, smilstvem a nechutností.